Barbara Kurdej-Szatan, VIVA! styczeń 2018
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Barbara Kurdej-Szatan prosi o pomoc dla Andrzeja Strzeleckiego. Fanka ją skrytykowała

Co tak bardzo rozzłościło internautkę?

Konrad Szczęsny 7 czerwca 2020 17:53
Barbara Kurdej-Szatan, VIVA! styczeń 2018
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Andrzej Strzelecki, znany m.in. z telenoweli „Klan” ujawnił, że zmaga się z rakiem płuc i oskrzeli. Aktor zbiera środki na bardzo drogi lek, który dostępny jest w Stanach Zjednoczonych. Z apelem o wsparcie inicjatywy zwróciła się do swoich fanów m.in. Barbara Kurdej-Szatan. Niestety, niektóre komentarze pod jej wpisem na Instagramie dalekie są od życzliwości i serdeczności...

Barbara Kurdej-Szatan prosi o pomoc dla Andrzeja Strzeleckiego

Były rektor Akademii Teatralnej w Warszawie potwierdził publicznie, że wykryto u niego nowotwór płuc i oskrzeli. Nie może poddać się operacji, jednak istnieje dla niego nadzieja. To bardzo drogi lek, dostępny od zeszłego miesiąca w Stanach Zjednoczonych. Niestety, kwota, którą musiałby wyłożyć na jego zakup, przekracza możliwości budżetowe Andrzeja Strzeleckiego. Dlatego też publicznie prosi o pomoc.

„Zachorowałem. Mam nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Zawsze miałem w życiu szczęście. Nie opuściło mnie ono i w tej dramatycznej sytuacji. 6 maja w USA dopuszczono lek Capmatinib na to schorzenie. Jest on dla mnie szansą na uratowanie życia, ale koszt kuracji przekracza moje możliwości finansowe (37000 $ miesięcznie). W tym momencie zbieram środki na 10 podań leku – istnieje możliwość, że będę potrzebował ich więcej, konsultacje medyczne, dojazdy, sprzęt specjalistyczny, leki, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc. Być może szczęście nie opuści mnie i tym razem...”, napisał.

Osoby znane z show-biznesu postanowiły wesprzeć Andrzeja Strzeleckiego w tym bardzo trudnym czasie. Na swoich profilach w mediach społecznościowych nawołują, by wpłacać pieniądze na leczenie aktora. Wśród nich znalazła się m.in. Barbara Kurdej-Szatan, której konto na Instagramie śledzi ponad milion osób.

„Andrzej Strzelecki - genialny aktor, wspaniały człowiek, Profesor Akademii Teatralnej w Warszawie walczy o życie. Jego studenci mówią, że to On zawsze pomagał ludziom - teraz sam potrzebuje pomocy”, napisała pod udostępnionym zdjęciem aktorka.

Fanka skrytykowała prośbę Basi Kurdej-Szatan

Mimo że apel spotkał się w większości z bardzo pozytywnym odzewem i internauci tłumnie na niego odpowiedzieli, nie wszyscy wykazali się empatią i zrozumieniem. Wśród komentarzy pojawił się także taki, który... skrytykował inicjatywę. Jedna z internautek jest do całej idei negatywnie nastawiona, czemu dała wyraz pod wpisem Barbary Kurdej-Szatan.

„Najprościej napisać 'daj'... ludzie majątki wyprzedają, żeby ratować siebie czy rodzinę...”, stwierdziła kwaśno.

Na szczęście wśród komentarzy zdecydowanie przeważają te pełne wsparcia i zrozumienia. My również mamy nadzieję, że Andrzej Strzelecki szybko wróci do pełni sił!

Ty także możesz pomóc. Niezbędne do przelewu znajdziesz poniżej.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

⚠️Jest nowy lek, który da Andrzejowi szansę przejść przez raka! Wielkie szczęście, ale też wielka potrzeba, żeby zebrać ogromne fundusze. Damy jej radę tylko razem! 💪 Wesprzyj Andrzeja wpłacając datek na zbiórkę na FB: 👉https://www.facebook.com/donate/1596589273841849/ lub na naszej stronie internetowej: 👉https://www.raknroll.pl/podopieczni/andrzej-s ⚠️ Zachorowałem. Mam nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Zawsze miałem w życiu szczęście. Nie opuściło mnie ono i w tej dramatycznej sytuacji. 6 maja w USA dopuszczono lek Capmatinib na to schorzenie. Jest on dla mnie szansą na uratowanie życia, ale koszt kuracji przekracza moje możliwości finansowe (37000 $ miesięcznie). W tym momencie zbieram środki na 10 podań leku – istnieje możliwość, że będę potrzebował ich więcej, konsultacje medyczne, dojazdy, sprzęt specjalistyczny, leki, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc. Być może szczęście nie opuści mnie i tym razem… Andrzej Dziękujemy! ❤️

Post udostępniony przez Fundacja Rak'n'Roll (@fundacjaraknroll)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.