Tragedia w escape roomie w Koszalinie
Fot. AP/Associated Press/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Właściciel escape roomu Miłosz S. został aresztowany. Tymczasem, zniknęła… jego babcia!

Jaki ma związek ze sprawą?

Rafał Kowalski 8 stycznia 2019 12:01
Tragedia w escape roomie w Koszalinie
Fot. AP/Associated Press/East News

Sprawa tragicznej śmierci pięciu dziewczynek w koszalińskim escape roomie robi się coraz bardziej zawiła. Choć pracownik pokoju gier zeznał, że prawdopodobną przyczyną pożaru było rozszczelnienie butli z gazem, to do umyślnego stworzenia niebezpieczeństwa nie przyznaje się aresztowany wczoraj właściciel biznesu. W tym samym czasie zaginęła jego babcia…

Co dzieje się z babcią Miłosza S, właściciela escape roomu?

Postać babci Miłosza S. jest ważna dla sprawy, ponieważ to właśnie seniorka zarejestrowała działalność wnuka i to ona jest formalnym jej właścicielem. W związku z tym, policja chciała przesłuchać kobietę w charakterze świadka, by uzyskać dodatkowe informacje na temat nieprawidłowości wykrytych w escape roomie.

Niestety funkcjonariusze, którzy zapukali pod adres zamieszkania babci 28-latka nie zastali jej w domu. Nikt nie umiał też udzielić policji informacji, gdzie jest seniorka. Dopiero po kilku godzinach udało się ustalić, że może ona prawdopodobnie przebywać u swojej siostry ze względu na obawy przed zainteresowaniem mediów, gapiów i duży stres. Kobietę w końcu przesłuchano, ale zeznała ona, że to wnuk prowadził i zajmował się działalnością, nie wie więc nic na temat sprawy.

Jaki wyrok grozi Miłoszowi S?

Przypomnijmy, że Miłosz S. został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące, w trakcie których będą prowadzone na miejscu zdarzenia kolejne prace mające na celu ustalenie dokładnych przyczyn tragedii.  Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Znane są też już szczegóły pogrzebu ofiar. Pięć 15-letnich przyjaciółek zostanie pochowanych obok siebie w trakcie jednej, czwartkowej uroczystości. To będzie trudny dzień dla wszystkich bliskich dziewczynek... 

Tragedia w escape roomie w Koszalinie
Fot. Radek Kolesnik/REPORTER

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?