Aukcja dla Oli Dziaczkowskiej
Fot. Materiały promocyjne
WYDARZENIE

Ola Dziaczkowska dzielnie walczy o powrót do zdrowia, ale potrzebuje naszej pomocy!

Aukcja charytatywna odbędzie się 22 kwietnia w Muzeum Warszawy!

Weronika Kostyra 17 kwietnia 2018 13:30
Aukcja dla Oli Dziaczkowskiej
Fot. Materiały promocyjne

Ola Dziaczkowska jest artystką, w ubiegłym roku zdobyła III nagrodę w konkursie malarskim Bielska Jesień. W tym roku kończy 39 lat. W roku straciła męża – Janek zginął tragicznie w Tatrach. Stres związany z tą stratą spowodował u niej nawrót ciężkiej choroby, która pustoszy jej organizm. Ola cierpi na poważną autoagresywną chorobę – toczeń układowy. Czeka ją długa walka o zdrowie, operacje ortopedyczne, ewentualny przeszczep nerki. Obecnie nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować. Nie może malować ani pracować w żaden inny sposób – w wyniku powikłań straciła palce. Wymaga ciągłej długookresowej rehabilitacji, dializ kilka razy w tygodniu, całodobowej opieki i bardzo drogich leków. Miesięczny koszt rehabilitacji i leczenia to kwota około  8500 zł.

Mimo wszystkich przeciwności, Ola dzielnie walczy o powrót do zdrowia, ale potrzebuje naszej pomocy.

Aukcja charytatywna dla Oli Dziaczkowskiej

W niedzielę, 22 kwietnia o godzinie 15 w Muzeum Warszawy odbędzie się aukcja charytatywna dzieł sztuki podarowanych przez artystów. Wśród nich są zarówno przyjaciele i koledzy Oli, jak i twórcy, którzy jej nie znają, artyści bardzo uznani, ale też tacy, którzy są na początku swojej kariery. W sumie zgromadziliśmy ponad sto dzieł, głównie malarskich oraz prac na papierze, m.in. Stefana Gierowskiego, Jarosława Modzelewskiego czy Rafała Bujnowskiego.

Solidarność i chęć do szybkiego działania artystów bardzo podniosły Olę na duchu. Teraz bardzo liczymy na Państwa wsparcie i aktywny udział w aukcji.

Tych, którzy nie będą mieli możliwości uczestniczenia w aukcji w Muzeum Warszawy, zachęcamy do licytacji za pośrednictwem artinfo.pl.

Adres: Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 28-42, Warszawa

Przedaukcyjna prezentacja prac: sobota, 21 kwietnia, 11.00 - 19.00

Informacje: galeria@galeriamonopol.pl; +48 502 324 304

Partnerzy: Muzeum Warszawy, artinfo.pl, Lukullus, Fundacja Przyjaciółka, Lablab, Pracownia Oprawy, I Do Art. 

Katalog aukcji

TAGI #aukcja

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…