ZAMACH W NIEMCZECH

Świat opłakuje ofiary zamachu w Berlinie. Kondolencje płyną z najodleglejszych miejsc globu

Damian Duda 20 grudnia 2016 13:15
Berlin, zmach w Berlinie
Fot. Getty Images

Wczorajszy wieczór na zawsze zapisze się na kartach historii narodu niemieckiego. W wyniku zamachu, do którego doszło w Berlinie, zginęło co najmniej 12 osób, a 48 jest rannych.

 

W poniedziałkowy wieczór, około godziny 20:15 w tłum przechodniów spacerujących po jarmarku bożonarodzeniowym na Bereitschiedplatz w dzielnicy Charlottenburg, wjechała 40-tonowa ciężarówka. Zagraniczne media porównują wczorajszą tragedię, do tej, która miała miejsce 14 lipca w Nicei. W wyniku zamachu, do którego doszło na południu Francji, zginęło 87 osób.

Atak w Berlinie – kondolencję

Cały świat od razu zareagował na tragiczne wydarzenia. Kondolencje do stolicy Niemiec płyną przez cały czas z całego świata. Kanclerz Angela Merkel w trakcie porannej konferencji wyznała, że jest wstrząśnięta tym, co stało się w Berlinie. – Dla nas wszystkich będzie to ciężka wiadomość, jeśli potwierdzi się, że człowiek, który popełnił tę zbrodnię, przyjechał do Niemiec szukać schronienia - powiedziała Merkel.

 

Prezydent Francji  Francois Hollande, w oficjalnym komunikacie Pałacu Elizejskiego, wyznał, że solidaryzuje się z narodem niemieckim. – Francuzi podzielają żałobę Niemców w obliczu tej tragedii, która dotknęła całą Europę.

 

Andrzej Duda poprosił na Twitterze o modlitwę za ofiary zamachu. – Tragedia w Berlinie. Kto może, proszę o modlitwę za zdrowie Rannych i za dusze Tych co zginęli - napisał prezydent.

 

W ostrych słowach o tragedii wypowiedział się Donald Trump. Prezydent elekt jest wstrząśnięty tragedią. – Ci terroryści muszą zostać starci z powierzchni ziemi – powiedział Trump.

Magdalena Ogórek o tragedii w Berlinie

Kandydatka na urząd Prezydenta RP napisała na Twitterze, że był w miejscu zdarzenia dzień wcześniej!

 

Wideo

Podjęliśmy wyzwanie #1TBChallenge!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Izabela Janachowska o cudzie macierzyństwa i synku Christopherze, Dominika Tajner w pierwszym wywiadzie po rozstaniu z Michałem Wiśniewskim oraz Krystyna Demska-Olbrychska i Daniel Olbrychski o przepisie na udane małżeństwo.