Atak nożownika w Rybniku, czyli miłosna historia z dreszczem
Fot. Instagram
O TYM SIĘ MÓWI

Nożownik zaatakował ich na ślubie. Mimo tego dokończyli ceremonię w szpitalu

Jak do tego doszło?

Konrad Szczęsny 19 marca 2018 19:00
Atak nożownika w Rybniku, czyli miłosna historia z dreszczem
Fot. Instagram

Ta historia wstrząsnęła Polską. Tydzień temu para z Rybnika składała przysięgę ślubną przed rodziną i przyjaciółmi. W trakcie uroczystości doszło jednak do tragedii. Zaatakował ich nożownik, zadając kilka ciosów. Oboje trafili do szpitala i na łóżku w placówce... powiedzieli sobie „tak”!

Atak nożownika na ślubie w Rybniku

To miała być z pozoru zwyczajna uroczystość ślubna z udziałem bliskich pary. Odbyła się w sobotę 10 marca w Centrum Chrześcijańskim Winnica w Rybniku, które prowadzi Kościół Boży w Chrystusie, należący do rodziny kościołów protestanckich. Jednak w momencie składania przysięgi na scenę, na której stali państwo młodzi, wtargnął 23-letni nożownik! Zadał ciosy zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie, jednak został w krótkim czasie obezwładniony. 

„Około godziny 17 wtargnął tam mężczyzna i ranił dwie osoby – parę młodą, zadając obrażenia niezagrażające życiu, najprawdopodobniej powodując uraz szyi i barku. Zatrzymany przez policjantów mężczyzna był trzeźwy, jednak miał zostać jeszcze poddany badaniom pod kątem innych środków”, wyjaśniła podinspektor Aleksandra Nowara, rzeczniczka śląskiej policji.

„Wyskoczył na scenę i zadał cios. Syn miał 10 centymetrów wbity nóż, ale nie doszedł do arterii, więc po zabiegu muszą zatamować krwawienie i to wszystko”, deklarował krótko po zdarzeniu w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim ojciec pana młodego. 

„Kobieta, która stała na ślubnym kobiercu, trzy razy nożem dostała w pierś. A mężczyzna pięć centymetrów od głównej tętnicy szyjnej dostał. To było 10 sekund”, zrelacjonował mieszkaniec Rybnika w rozmowie z TVN24. Dodał również, że gdy napastnik wyskoczył z ławki i zaczął zadawać ciosy, kilka osób myślało, że to „coś zaaranżowanego przez młodzież”.

Mimo tych traumatycznych doświadczeń, oboje rozważali nawet... kontynuowanie uroczystości!

„Kobieta doznała drobnych urazów, mężczyzna nieco poważniejszych, rozważano jeszcze możliwość, aby ceremonię jeszcze w sobotę dokończyć”, potwierdziła funkcjonariuszka.

Ślub na łożu szpitalnym

Z racji tego, że obrażenia zostały w krótkim czasie opatrzone przez zespół lekarzy, para zdecydowała się złożyć przysięgę na... łożu szpitalnym. 

„Państwo młodzi byli zdesperowani, żeby dokończyć ślubowanie, wiec zrobili to wczoraj wieczorem w szpitalu. Wymienili się obrączkami, podpisali stosowne dokumenty i w ten sposób ogłosiłem ich mężem i żoną”, zdradził pastor Wojciech Walaszczyk w rozmowie z TVN24 w niedzielę, dzień po zdarzeniu.

Dlaczego nożownik zaatakował parę? Motywy zdarzenia w Rybniku

Ojciec pana młodego ujawnił, że para otrzymywała groźby już wcześniej. Napastnik miał zapewniać, że nie dopuścić do ślubu.  Prawdopodobnym motywem zdarzenia była zazdrość.  

Źródło: PAP, Dziennik Zachodni / TVN24 Kraków, TVN24.pl

Atak nożownika w Rybniku, czyli miłosna historia z dreszczem
Fot. Instagram

Atak nożownika w Rybniku, czyli miłosna historia z dreszczem
Fot. Instagram

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.