O TYM SIĘ MÓWI

Inicjatorka akcji #MeeToo została oskarżona o molestowanie

Asia Argento zapłaciła swojej ofierze za milczenie...

Olga Figaszewska 21 sierpnia 2018 09:55
Asia Argento
Fot. East News

Kilka miesięcy temu sprawa Harveya Weinsteina wywołała olbrzymi skandal w Hollywood. Dziesiątki aktorek, między innymi Angelina Jolie, Gwyneth Paltrow, Cara Delevingne, oskarżyły znanego producenta o składanie niemoralnych propozycji. Wśród nich była również Asia Argento. Sytuacja sprowokowała szeroką dyskusję i nakłoniła wiele kobiet, by przełamały wstyd i opowiedziały o własnych doświadczeniach. Ale chyba nikt nie przypuszczał, że włoska aktorka, która była jedną z inicjatorek ruchu #Mee Too też kogoś molestowała... Po latach te szokujące informacje ujrzały światło dzienne. 

Asia Argento została oskarżona o molestowanie

Sprawa nigdy nie miała wyjść na jaw. Teraz dowiedział się o niej cały świat.  Asia Argento, włoska aktorka i reżyserka została oskarżona o molestowanie seksualne. The New York Times podaje, że w 2013 roku  Argento miała spotkać się w jednym z kalifornijskich hoteli z 17-letnim aktorem, Jimmym Bennettem. Zgodnie z prawem Kalifornii, czynności seksualne są dozwolone od 18 roku życia. Aktorka zwabiła go do hotelu pod pretekstem rozmowy, upiła i wykorzystała. 

Młody aktor miał pozwać Argento w 2017 roku. Za umyślne spowodowanie emocjonalnej rozpaczy, wstrzymanie kariery, napaści i przemocy fizycznej zażądał odszkodowania w wysokości 3,5 miliona dolarów. Do pisma procesowego dołączono obciążające zdjęcia. Mają przestawiać parę leżącą na łóżku.  

Do sprawy sądowej nie doszło ze względu na ugodę między Bennettem i Asią. Jak donosi dziennik, aktorka w kwietniu zapłaciła swojej ofierze za milczenie 380 tysięcy dolarów.

Aktorzy spotkali się już w 2004 roku na planie filmu The Heart Is Deceitful Above All Things. Argento wcielała się w rolę narkomanki i prostytutki wychowującej dziecko. Rolę chłopca odegrał właśnie Jimmy Bennett.

Do tej pory żadna ze stron nie wydała oficjalnego komentarza w tej sprawie. 

Asia Argento o molestowaniu seksualnym 

 Przypomnijmy, że Argento jeszcze w ubiegłym roku sama oskarżała Harveya Weinsteina o molestowanie seksualne. O swoim koszmarze opowiedziała rok temu. Tragiczne wydarzenia miały miejsce w 1997 roku podczas festiwalu filmowego w Cannes. To wtedy producent miał zaciągnąć ją do hotelowego pokoju i zgwałcić. 

Podczas tegorocznego festiwalu w Cannes, włoska aktorka po raz kolejny wypowiedziała się na temat wykorzystywania seksualnego. „W 1997 r. tutaj, w Cannes, zostałam zgwałcona przez Harveya Weinsteina. Miałam wtedy zaledwie 21 lat. (…) Będzie żył zhańbiony, opuszczony przez filmowy światek, który niegdyś go hołubił i tuszował jego zbrodnie. (…) Nawet dziś, tutaj między wami, siedzą osoby, które należałoby pociągnąć do odpowiedzialności za to, jak traktują kobiety. Za zachowanie, które nigdy nie powinno mieć miejsca w przemyśle filmowy ani w żadnym innym. Które nie powinno się zdarzać w żadnym miejscu pracy”, mówiła.

Pod koniec ubiegłego roku, oskarżenia przeciwko Weinsteinowi sprowokowały szeroką dyskusję. Wiele kobiet przełamało strach oraz wstyd i mówi o tym, że również doświadczyły molestowania. Tak powstała akcja #MeeToo, do której  dołączyły gwiazdy oraz tysiące kobiet na całym świecie. Jej celem było pokazanie, że pokrzywdzone nie są osamotnione i nie powinny czuć wstydu. Wiele kobiet, a także mężczyzn opowiada swoje poruszające historie. Razem przełamują tabu i solidaryzują się z ofiarami molestowania i przemocy seksualnej.  

Asia Argent, Jimmy Bennett
Fot. East News

Asia Argent, Jimmy Bennett
Fot. East News

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

W wielkanocnym numerze Barbara Kurdej-Szatan z mamą i córką opowiadają o rodzinnych tajemnicach, a Joanna Mazur o tym, jak naprawdę wygląda życie niewidomej sportsmenki!