Ashton Kutcher
Fot. Frederick M. Brown/Getty AFP/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Ashton Kutcher spóźnił się na randkę, chwilę później jego dziewczyna już nie żyła...

Teraz jest świadkiem w procesie seryjnego mordercy!

Gabriela Czernecka 31 maja 2019 14:49
Ashton Kutcher
Fot. Frederick M. Brown/Getty AFP/East News

Ashton Kutcher jest świadkiem w procesie Hollywoodzkiego Rozpruwacza, Michaela Gargiulo. Jedną z ofiar mężczyzny była Ashley Ellerin, z którą aktor umawiał się prawie dwadzieścia lat temu. Ashton spóźnił się na randkę i choć dotarł tego wieczoru do jej domu to odbił się od drzwi. Okazało się, że tej nocy Ellerin została pchnięta nożem 47 razy. Została brutalnie zamordowana, a proces w sprawie jej morderstwa i dwóch innych dziewczyn trwa do dziś...

Morderstwo dziewczyny Ashtona Kutchera

Ashton Kutcher stawił się właśnie w sądzie jako świadek w sprawie morderstwa sprzed lat. Mimo upływu lat aktor wciąż przeżywa wydarzenia z tamtego czasu. 21 lutego 2001 roku umówił się z Ashley Ellerin, studentką projektowania mody. Para poznała się wcześniej przez wspólnego znajomego i tego wieczoru postanowili udać się na pierwszą randkę. Ashton był wówczas gwiazdą serialu Różowe lata 70., zaprosił więc partnerkę na after party po rozdaniu nagród Grammy. 

Po południu zadzwonił, by powiadomić ją, że spóźni się na spotkanie. Zeznał, że po godzinie znów do niej zadzwonił, ale ponieważ nie odbierała to zostawił jej wiadomość, że będzie później. Dziewczyna miała do niego oddzwonić z telefonu koleżanki i jak wyznał aktor, miała powiedzieć mu, że nie ma problemu. Dwie godziny po rozmowie telefonicznej z Ashley, Ashton przybył do jej domu nieco spóźniony. Choć w domu paliły się światła, to drzwi były zamknięte, a jej auto stało na podjeździe. Aktor przyznał, że patrzył przez okno i na dywanie widział coś, co jego zdaniem, wyglądało jak rozlane wino. Zaznaczył, że założył, że przez to, że się spóźnił, Ashley w końcu wyszła z koleżanką: „Prawda jest taka, że nie byłem zdziwiony. Zorientowałem się, że spieprzyłem, bo zjawiłem się za późno”, mówił. 

Śledczy ustalili jednak potem, że czerwona plama na podłodze, którą dostrzegł Kutcher nie była winem, ale… krwią. W tym momencie Ashley leżała już martwa. Jej ciało następnego dnia znalazła współlokatorka: „Pamiętam, jakby to było wczoraj. Weszłam do domu, Ashley leżała na schodach. Była sina i obryzgana krwią”, opowiada Jennifer Disisto. Ashley Ellerin zadano 47 ciosów ostrym narzędziem. Niektóre miały ponad 15 cm głębokości: „Wszystko we krwi. Gniew… furia… Kiedy ją mordował, musiał być naprawdę wściekły. Najgorsze miejsce zbrodni, jakie widziałem w całej karierze”, wspominał w rozmowie z CBS News detektyw Tom Small, który pierwszy przybył na miejsce.

„Pamiętam, że gdy następnego dnia dowiedziałem się, co się stało, poszedłem na policję i powiedziałem, że na drzwiach są moje odciski palców”, przyznał przed sądem poruszony Kutcher. Powiedział, że zeznał wtedy wszystko na policji i dokładnie opisał to, co wydarzyło się poprzedniego wieczoru.

„Nie martw się, nie jesteś podejrzany”, zażartował w sądzie obrońca oskarżonego o morderstwo, uspokajając nieco aktora. Ten zaśmiał się, podziękował i zakończył zeznanie. Potem głęboko odetchnął i wyszedł z sali sądowej. O morderstwo byłej dziewczyny Ashtona Kutchera oskarżony został Michael Gargiulo. Mężczyzna podejrzewany jest także o inne morderstwa w latach 2001-2008. Miał podawać się za pracownika naprawiającego klimatyzację. W ten sposób dostawał się do domów młodych dziewczyn i mordował je. 

Nazywa się go Hollywoodzkim Rozpruwaczem. Obecnie jest oskarżony o brutalne zabicie na tle seksualnym trzech młodych kobiet i próbę pozbawienia życia czwartej. Oprócz 22-letniej Ashley Ellerin, jego ofiarami padły 18-letna Tricia Pacaccio w 1993 roku oraz 32-letnia Maria Bruno w 2005 roku. Usiłował dokonać morderstwa 26-letniej Michelle Murphy w 2008 roku. Sekcja wykazała, że morderca zabrał ze sobą "pamiątkę" - fragment czaszki 22-letniej ofiary. 

Na jego trop naprowadzili policję przyjaciele ofiary. Michaela poznali kilka miesięcy wcześniej, podawał się właśnie za pracownika firm zajmującej się ogrzewaniem i wentylacją. „Bardzo zabiegał o naszą przyjaźń, a na punkcie Ashley miał obsesję. To było naprawdę dziwne, bo nie kręciła go pod względem seksualnym. Wiem, że dziwnie to zabrzmi, ale on miał świra na punkcie jej stylu życia, jej osobowości”, mówiła jakiś czas temu przyjaciółka zamordowanej. 

Choć mężczyzna nie przyznaje się do winy, nieoficjalnie mówi się, że ofiar może być znacznie więcej. Niektóre źródła podają, że gdyby Ashton Kutcher zdążył na czas, być może dziewczyna wciąż by żyła. Nie są to jednak potwierdzone informacje. Mimo to dla aktora wciąż jest to wydarzenie, z którym sobie nie poradził...  

Ashton Kutcher
Fot. POOL Getty Images/Associated Press/East News

Ashley Ellerin
Fot. LP/Coleman Rayner/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.