Arnold Schwarzenegger
Fot. Getty Images
z ostatniej chwili!

Arnold Schwarzenegger trafił do szpitala!

Aktor przeszedł operację na otwartym sercu

Sylwia Olech 30 marca 2018 18:33
Arnold Schwarzenegger
Fot. Getty Images

Arnold Schwarzenegger trafił do szpitala! Taką informacje podał poratal TMZ, powołując się na osobę z bliskiego otoczenia aktora. Co się stało i w jakim stanie jest „Terminator”?

Arnold Schwarzenegger w szpitalu

Były gubernator Kalifornii w czwartek w szpitalu Cedars-Sinai w Los Angeles przeszedł zaplanowany, choć eksperymentalny, zabieg wymiany zastawki, który nie powiódł się tak, jak planowano. Z tego właśnie powodu, dziś rano Schwarzenegger trafił znów na stół operacyjny. Konieczna była kilkugodzinna operacja na otwartym sercu!

Na szczęście, jak podają zagraniczne media stan 70-letniego aktora jest stabilny.

Arnold Schwarzenegger: kulturysta, aktor, polityk

W zeszłym roku w lipcu Arnold Schwarzenegger skończył 70 lat. Urodził się w Austrii, w rodzinie policjanta. Miał 14 lat, gdy zamiast piłką, jak jego rówieśnicy, zaczął interesować się kulturystyką. Ponoć właśnie z powodu treningu nie poszedł nawet na pogrzeb własnego ojca, z którym miał przez całe życie nie najlepsze relacje. Ciężka praca na siłowni opłaciła się, bo już w 1967 roku Schwarzenegger zdobył pierwszy tytuł Mr. Universe. Miał dwadzieścia lat i był  najmłodszym zwycięzcą w historii tych zawodów. Potem wygrał je jeszcze trzy razy z rzędu. Ćwiczył codziennie od czterech do sześciu godzin. Chodził też do szkoły i pracował. Swojemu przyjacielowi z tamtych lat powtarzał, że kiedyś zostanie wielkim aktorem.

O wyjeździe do USA marzył od małego. Sukcesy w kulturystyce stały się dla niego przepustką do wymarzonego kraju. Schwarzenegger wyemigrował w 1968 roku, a w 1983 otrzymał amerykańskie obywatelstwo. „Oczywiście, gdy przyjechałem do tego kraju mój akcent był bardzo zły i mówiłem z bardzo silnym akcentem, który był przeszkodą, gdy rozpoczynałem karierę aktorską”, wspominał w jednym z wywiadów aktor.

Jako kulturysta zdobył wiele nagród w prestiżowych konkursach: Mr. World, Mr. Universe, Mr. International, Mr. Europe oraz siedmiokrotnie tytuł Mr. Olympia. Przez niektórych uważany jest nawet za  „kulturystę wszech czasów”.

Ale przecież jego marzeniem było aktorstwo. I to marzenie też udało mu się spełnić. Arnold Schwarzenegger zagrał w mniejsze lub większe role w 58 filmach i serialach. Do tych najlepszych należą na pewno: Conan Barbarzyńca, Terminator, Komando czy Predator. Choć żadna z tych ról nie przyniosła mu Oscara, publiczność go pokochała.

Aktorstwo porzucił w 2003 roku, gdy został… gubernatorem Kalifornii!

Arnold Schwarzenegger: życie rodzinne i skandale

O tym, że chce zostać politykiem żona Schwarzeneggera Maria Shriver dowiedziała się jako jedna z ostatnich. Nie tylko zresztą o tym…

W swojej biografii Pamięć Absolutna: Niewiarygodna Historia Mojego Życia Arnold Schwarzenegger przyznał się do tego, że przez 25 lat oszukiwał swoich najbliższych, co doprowadziło w końcu do rozpadu jego małżeństwa.

Z Marią, siostrzenicą prezydenta Johna F. Kennedy’ego, poznali się na imprezie dobroczynnej.  Wszyscy zastanawiali się, co panienka z dobrego domu widzi w zwykłym mięśniaku, ale między nimi od razu pojawiła się niesamowita chemia. Oboje byli też ambitni i nastawieni na sukces. Nie ukrywali również, że seks jest dla nich bardzo ważny. Pobrali się w 1986 roku i doczekali czwórki dzieci. Nikt nie ma wątpliwości, że to właśnie żona przyczyniła się w dużej mierze do zwycięstwa Arnolda w wyborach w Kalifornii, choć na początku była przeciwna jego politycznej karierze.

W raz zakończeniem drugiej kadencji w fotelu gubernatora w 2011 roku, zakończyła się rodzinna sielanka Schwarzeneggera. Okazało się, że Arnold nie mówił swojej żonie nie tylko o decyzjach związanych z karierą czy swoim zdrowiem, ale także o… licznych zdradach, których się dopuścił. W końcu musiał się przyznać, bo jego nieślubny syn rósł i stawał się coraz bardziej podobny do ojca. Nikt, by się o tym pewnie nie dowiedział, gdyby nie fakt, że matką chłopca była Mildred Beana, gospodyni domowa Schwarzeneggerów, która przez cały czas u nich pracowała! W dodatku Joseph przyszedł na świat pięć dni po tym, jak Maria urodziła ich pierwszego syna Christophera. Gdy Maria dowiedziała się o wszystkim, natychmiast wystąpiła o separację i wyprowadziła się z domu, z którego chwilę wcześniej odeszła też Mildred.

Arnoldowi nie pozostało, więc nic innego, jak przyznać się do winy, przeprosić i… napisać książkę.
Wrócił też do aktorstwa.  

Arnold z byłą żoną Marią

Maria Shriver, Arnold Schwarzenegger
Fot. RAMEY/BULLS

Jako kulturysta

Arnold Schwarzenegger w młodości
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.