Depresja, molestowanie
Fot. Unsplash
O TYM SIĘ MÓWI

Argentyna: mężczyzna więził i molestował własną córkę. Ma z nią czwórkę dzieci

Koszmar kobiety trwał 20 lat...

Redakcja VIVA! 9 stycznia 2020 21:05
Depresja, molestowanie
Fot. Unsplash

Ta informacja wstrząsnęła mieszkańcami Argentyny. Jak donoszą miejscowe media, aresztowano mężczyznę, który przez dwadzieścia lat przetrzymywał w niewoli własną córkę. Kobieta urodziła mu czworo dzieci.

Mężczyzna więził córkę przez 20 lat

32-latce udało się uciec po dwudziestu latach niewoli. Zeznała władzom, że ojciec znęcał się nad nią i molestował seksualnie od dziewiątego roku życia. Mieszkała w całkowitym zamknięciu, wraz z czwórką dzieci w wieku od 11 do 19 lat, w okropnych warunkach.

Śledczy nie wykluczają, że murarz miał straszyć córkę bronią, zmuszając ją tym samym do stosunków seksualnych. Jak informuje Daily Mail, podczas akcji policyjnej znaleziono dwa pistolety w nieruchomości położonej w Arequito, Santa Fe, która już określono „potwornym domem”, nawiązując do równie bulwersującej sprawy Josefa Fritzla.

Prokurator Juan Pablo Banos potwierdził, że śledztwo jest w toku, a podejrzany mężczyzna przebywa w areszcie. Jak powiedział w rozmowie z lokalną stacją radiową, „groźby, które otrzymywała kobieta, prawdopodobnie doprowadziły ją do uwięzienia w świecie, przed którym nie mogła uciec”.

„Trudno jest zrozumieć tego rodzaju sytuację, kiedy jest się z zewnątrz, ale jest to powszechne w tego rodzaju przypadkach i tak mówią nam psychologowie, z którymi się konsultujemy”, dodał Banos. Obecnie przeprowadzane są testy DNA, aby potwierdzić, czy mężczyzna na pewno jest ojcem potomstwa. Media ujawniają, że dzieci w wieku 11, 13, 17 i 19 lat otrzymały biblijne imiona.

Lokalna prasa podkreśla, że sąsiedzi wiedzieli, co się dzieje i próbowali zawiadomić władze, ale powiedziano im, że policja nie może nic zrobić, jeśli domniemana ofiara nie zgłasza przestępstwa samodzielnie. 

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.