Aretha Franklin, jamnik
Fot. East News
POŻEGNANIE

Królowa soulu Aretha Franklin nie żyje! Miała 76 lat

Artystka od wielu lat zmagała się z ciężką chorobą

Olga Figaszewska 16 sierpnia 2018 16:12
Aretha Franklin, jamnik
Fot. East News

Aretha Franklin nie żyje. Królowa soulu, jedna z największych gwiazd amerykańskiej sceny muzycznej miała 76 lat. Od wielu lat zmagała się z rakiem.

Aretha Franklin: choroba, stan zdrowia

Aretha Franklin od dawna miała problemy ze zdrowiem. Od  ośmiu lat walczyła z rakiem trzustki. Zagraniczne media w niedzielę informowały o pogarszającym się stanie zdrowia artystki. „Jest śmiertelnie chora. Czuwa przy niej rodzina i przyjaciele. Proszą fanów o modlitwę i uszanowanie prywatności”, donosiła zachodnia prasa. Aretha Franklin przebywała w szpitalu w Detroit, gdzie czuwała przy niej rodzina. Gwiazda zmarła 16 sierpnia.

Ostatni raz  pojawiła się publicznie w listopadzie 2017 roku. Wzięła udział w koncercie dla Fundacji Eltona Johna  w Nowym Jorku. Już wtedy fanów zaniepokoił wygląd artystki. W ciągu kilku miesięcy jej stan zaczął się dramatycznie pogarszać. Za namową lekarzy odwołała pozostałe koncerty. 

Odeszła Królowa soulu

Respect, I Say a Little Prayer i (You Make Me Feel Like) A Natural Woman - te przeboje znają wszyscy. Aretha Franklin urodziła się w 1942 roku. Jest uważana za królową soulu. W trakcie swojej kariery zdobyła 18 nagród Grammy. Znalazła się na pierwszym miejscu listy 100 najlepszych piosenkarzy wszech czasów wg Magazynu Rolling Stone. Sprzedała na całym świecie 75 milionów płyt.  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.