Antonio Banderas MT
Fot. Instagram
ZE ŚWIATA GWIAZD

„Mój ból nie jest ważniejszy od cierpienia innych”. Antonio Banderas po raz pierwszy o ataku serca

Weronika Bruździak-Gębura 27 marca 2017 12:35
Antonio Banderas MT
Fot. Instagram

Antonio Banderas po dwóch miesiącach od momentu, gdy wylądował w szpitalu, oficjalnie przyznał, że miał atak serca. Aktor o problemach zdrowotnych opowiedział podczas Festiwalu Filmowego w swoim rodzinnym mieście, Maladze.

Antonio Banderas: „Miałem atak serca”

56-letni Antonio Banderas pod koniec stycznia trafił do szpitala. Zagraniczne media spekulowały, że aktor miał atak serca, jednak Hiszpan kilka chwil po wyjściu ze szpitala w rozmowie z dziennikiem „The Sun” powiedział, że „doznał jedynie bolesnego incydentu z powodu ćwiczeń”.

W ostatnią sobotę, podczas trwającego Festiwalu Filmowego w Maladze, przyznał, że miał atak serca.

„Już wcześniej miałem zaburzenia rytmu serca. To był na szczęście łagodny atak i nie spowodował trwałych szkód, dochodzę do siebie. To się zdarza codziennie wielu ludziom. Nie ukrywałem tego, ale też nie chciałem się z tym obnosić, bo mój ból nie jest ważniejszy od cierpienia innych ludzi”, powiedział Antonio Banderas. Aktor dodał, że wszczepiono mu trzy stenty i poddano termoablacji. Wbrew temu, co powiedział, wstawienie stentów to skomplikowana operacja, która polega na umieszczeniu metalowych sprężynek wewnątrz naczyń krwionośnych, z kolei termoablacja to uszczelnienie żył od wewnątrz za pomocą wysokiej temperatury.

Aktor twierdzi, że wpływ na jego stan zdrowia miał permanentny stres i ciągłe podróże między Hiszpanią a Stanami Zjednoczonymi. Antonio Bnderas zapewnił, że zamierza wyciągnąć odpowiednie wnioski i zrobić przegląd swojego życia.

Antonio Banderas jest jednym z najsławniejszych hiszpańskich aktorów

Antonio Banderas jest jednym z najpopularniejszych hiszpańskich aktorów w Hollywood. Grał w filmach takich jak „Zorro”, „Desperado”, „Skóra, w której żyję” Pedro Almodovara czy „Filadelfii”. Niebawem zobaczymy go w filmie „Dali”, gdzie wcielił się w postać Salvadora Dalego. Ostatnio zagrał innego wielkiego malarza - Pabla Picassa - w filmie „33 dni”. 

Polecamy też: To był tylko „bolesny incydent’’. Antonio Banderas odniósł się do plotek na temat swojego stanu zdrowia​

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?