Paweł Królikowski, Antoni Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE
WSPOMNIENIE

Antoni Królikowski opublikował wzruszające zdjęcie z ojcem...

Paweł Królikowski obchodziłby dziś urodziny

Redakcja VIVA! 1 kwietnia 2020 10:40
Paweł Królikowski, Antoni Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Przykra informacja o śmierci Pawła Królikowskiego poruszyła Polskę. Bliscy, przyjaciele i fani do samego końca wierzyli w jego powrót do zdrowia. Dziś obchodziłby 59. urodziny...

Antoni Królikowski o Pawle Królikowskim na Instagramie

Przed świętami Bożego Narodzenia Paweł Królikowski ponownie trafił do szpitala. Opiekowali się nim najbliżsi – ukochana żona, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, oraz dzieci. Niestety, aktor zmarł po wyczerpującej walce z chorobą neurologiczną.

Antoni Królikowski żegnał ojca w poruszających słowach. „Tato wiem, że patrzysz na nas z góry. Wierzę, że Pan Bóg powierzył ci tam najpiękniejszą z ról. Dziękuję ci w imieniu kochającej żony Gosi i dzieci twoich małych Królików za wszystko”.

„Za to, że nauczyłeś nas uśmiechać się do świata i do ludzi, pokazałeś, jaki piękny potrafi być tan świat i że warto być jego dobrą częścią. Nie było dla Ciebie rzeczy niemożliwych. Każdego dnia przypominałeś, żeby chciało nam się chcieć i udowadniałeś, że chcieć to móc”, mówił wzruszony podczas uroczystości pogrzebowych.

„[...] Tato zawsze potrafiłeś obrócić w żart każdą sytuację – w końcu urodziłeś się w prima aprilis. Może wkrótce się spotkamy, w końcu w Polsce jest koronawirus”, żartował, nawiązując do niezwykłego poczucia humoru Pawła Królikowskiego. W dzień urodzin aktora podzielił się fotografią z albumu rodzinnego. „Tatuś obchodziłby dziś 59. urodziny #pawełkrólikowski #kiedyśbyłojakośfajniej 🐰😢”, napisał.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tatuś obchodziłby dziś 59. urodziny #pawełkrólikowski #kiedyśbyłojakośfajniej 🐰😢

Post udostępniony przez Antoni Królikowski (@antek.krolikowski)

Paweł Królikowski - wspomnienie

Paweł Królikowski zmagał się z poważnymi problemami ze zdrowiem od kilku lat. Po raz pierwszy do szpitala trafił w 2015 roku, gdy doszło do pęknięcia tętniaka w mózgu, a aktor przeszedł poważną operację neurochirurgiczną. W 2019 roku nastąpił nawrót choroby.

Aktor ujawnił prawdę w pierwszym odcinku 12. sezonu show Twoja Twarz Brzmi Znajomo, w którym był jurorem. „Okazało się, że moje zdrowie nie było okej. Musiałem więc coś z tym zrobić, spotkałem ludzi w Szpitalu Bródnowskim, w szpitalu koło Zgierza i tam mi uratowali życie, uratowała mi życie moja żona i uratował mi życie mój profesor Ząbek. Okazało się, że mogę żyć, że mogę z wami się spotykać”.

Aktor odszedł 27 lutego 2020 roku. 

Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.