Anna Puślecka, Viva! 18/2019
Fot. Olga Majrowska
O TYM SIĘ MÓWI

Picie wody z kranu powoduje raka?!

Wpis Anny Puśleckiej wzbudził skrajne emocje wśród internautów!

Redakcja VIVA! 19 listopada 2019 15:14
Anna Puślecka, Viva! 18/2019
Fot. Olga Majrowska

Czy woda z kranu wywołuje raka? Słowa Anny Puśleckiej zaskoczyły internautów. Sama walczy z nowotworem piersi. Nie porzuciła aktywności zawodowej, namawia ludzi do profilaktycznych badań, uświadamia i poświeciła się pomocy tym, którzy zmagają się z ciężką chorobą. Anna Puślecka zaapelowała do Ministra Zdrowia o refundację nowoczesnego, antynowotworowego leku - rybocyklibu. Kilka dni temu na swoim Instagramie opublikowała listę czynników, które wywołują raka piersi.

Anna Puślecka o najczęstszych czynnikach wywołujących raka piersi

Anna Puślecka zapowiadała swój wywiad w weekendowym wydaniu Wysokim Obcasów. Ekspert mody, dziennikarka i dyrektor kreatywna KTW Fashion Week przypomniała, że śmiertelność z powodu raka piersi w krajach Unii Europejskiej maleje. W naszym kraju odnotowano wzrost. A na to składają się m.in. brak refundowanych leków czy zła diagnostyka.

Na liście najczęstszych czynników jakie wywołują nowotwór piersi dziennikarka uwzględniła używki, brak ruchu, zanieczyszczenia powietrza, jedzenie przetworzonej żywności czy stres. W podpunktach pojawiło się również przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych, hormonalna terapia zastępcza,  procedura in vitro czy picie wody z kranu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Śmiertelność z powodu raka piersi we wszystkich krajach UE maleje, w Polsce rośnie! 🌺🌺🌺 Dlaczego? Powodów jest wiele: brak odpowiedniej profilaktyki, zła diagnostyka, przestarzały sprzęt, stare metody leczenia, brak dostępności (refundacji) do nowoczesnych leków. Wymieniać można bez końca... W najbliższą sobotę, w dodatku papierowym do @gazeta_wyborcza @wysokieobcasy.pl wywiad ze mną. Zapraszam do lektury! 🌺🌺🌺 Czy wiesz jakie są najczęstsze czynniki wywołujące raka piersi? 1. Wysoki status społeczno-finansowy (życie w dużych miastach, stres i zanieczyszczenie powietrza) 2. Palenie papierosów zwiększa ryzyko raka piersi. 3. Brak ruchu! 4. Picie alkoholu - UWAGA!!! Nawet picie wina, chociażby tylko pół kieliszka 50ml, ale codziennie, regularnie, podnosi poziom estrogenów i znacznie wpływa na zachorowanie na raka piersi. Lepiej napić się wina raz na jakiś czas, a "dobrze". 5. Picie wody z kranu - tak, tak, niestety... Ostatnio tak promowane wpływa na zachorowanie na raka piersi. Dlaczego? Zawiera rakotwórczy fluor i chlor oraz estrogeny (!!!), które wraz z moczem wnikają do wód gruntowych i żadne filtry (ani te miejskie, ani te domowe) nie są w stanie ich wyeliminować. @kingarusin zostaje nam tylko woda oligoceńska lub ta w butelkach ze szkła. Powiecie: drogo. Cóż, nasze zdrowie nie ma ceny. 6. Jedzenie przetworzonej żywności. 7. Przyjmowanie jak dropsów tabletek antykoncepcyjnych. Lekarze zapisują je bez opamiętania, bez badań, a wieloletnie ich branie niesie ryzyko zachorowania na raka piersi. Wszystko jest w ulotkach, ale glośno się o tym nie mówi. 8. HTZ, czyli hormonalna terapia zastępcza, niesie ogromne ryzyko zachorowania na raka piersi. Jeśli możesz - zrezygnuj z niej. Menopauza nie jest tak straszna jak ją malują, są poważniejsze dolegliwości, np. rak piersi. 9. Procedura in vitro czy przyjmowanie hormonów mające na celu zajście w ciążę stwarzają ryzyko raka piersi. Każda kobieta, która pragnie mieć dziecko, a nie może zajść w ciążę i korzysta z tych metod powinna być tego ryzyka świadoma. Głośno o tym mówi @m_rozenek 10. Zbyt rzadkie badania profilaktyczne oraz czynnik genetyczny (opis na Instastory). #modanazdrowie #fashionexpert #AnnaPuslecka

Post udostępniony przez Anna Puślecka (@annapuslecka)

„Picie wody z kranu - tak, tak, niestety... Ostatnio tak promowane wpływa na zachorowanie na raka piersi. Dlaczego? Zawiera rakotwórczy fluor i chlor oraz estrogeny (!!!), które wraz z moczem wnikają do wód gruntowych i żadne filtry (ani te miejskie, ani te domowe) nie są w stanie ich wyeliminować”, napisała na Instagramie.

To wywołało prawdziwą burzę wśród komentujących. Internauci zaczęli polemizować z tą informacją.

„Brak źródeł, manipulacja i brak dowodów na poparcie swoich tez”, „Woda z kranu mnie nie przekonuje, ściema”, „Tą wodą to mnie Pani załatwiła😬😟”, czytamy.

„Czy są jakieś badania, które potwierdzają, iż woda kranowa rzeczywiście może być przyczynkiem do tego, żeby zachorować na raka piersi? Ta informacja mnie bardzo zaskoczyła”, zapytała jedna z internautek.

„Badań "oficjalnych" nie ma, o tym się nie mówi, ale tak jest”, odpowiedziała Anna Puślecka.

Po pewnym czasie na Instagramie zamieściła kolejny wpis, w którym wyjaśnia, skąd zaczerpnęła informacje.

„Pytacie mnie skąd rewelacje na temat kranówki? Przeczytajcie proszę. Świadomość to podstawa, zwłaszcza dla osób chorych, tak jak ja, czy chcących dbać o zdrowie. Jednocześnie mam wielką nadzieję, że ten temat nie dotyczy Warszawy, ani żadnego polskiego miasta. Uważam także, że picie kranówki to najlepsza z możliwych form gaszenia pragnienia. Warunek: woda którą pijemy musi być czysta i w 100% bezpieczna 💧 Miłego dnia wszystkim życzę i lektury: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5615362/#!po=45.4225”, napisała.  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…