3 / 4
Copyright @Jacek Piotrowski AGENCJA GAZETA

Anna Przybylska o małżeństwie i rozwodzie

Dość krótko była mężatką. Wtedy lubiła zmienność wokół siebie, a małżeństwo było deklaracją, stabilizacją. „Byłam mężatką. (…) Za szybko, za szybciutko. Byliśmy tacy młodzi i tylko pół roku ze sobą przed ślubem. Wydawało nam się, że zawrócimy Wisłę kijem, a tak się nie zdarza. Nie rozumieliśmy się, w każdym razie nie do końca. No nic, życzę mu jak najlepiej. (…) Wszyscy poza moim mężem, nie palili i tępili we mnie palenie”.
— Wyszła więc Pani za mąż, bo palił?
Było mi to na rękę.
— I rozwiodła się, bo rzucił?
Nie rzucił. To ja chciałam rozwodu. Wyciągnęłam z tego wniosku. Rozwód to klęska i sukces równocześnie. Klęska, bo boli. A sukces, że mnie było stać na podjęcie decyzji.
— A myślała Pani, że będzie rodzina, dzieci?
Oczywiście. Nie daliśmy sobie jednak szansy. Mama zawsze mówiła, że jestem w gorącej wodze kapana. Najpierw zrobię, a potem pomyślę, Nie powinnam była tak wcześnie się wiązać, nikogo nie słuchałam. Nawet mojej przyjaciółki.

 

Zobacz też: TYLKO U NAS! Radosław Piwowarski o Ani Przybylskiej: Chcę zrobić prawdziwy film o niej, a nie love story z rakiem w tle

 

Polecamy też: TYLKO U NAS Czy Jarosław Bieniuk blokuje powstanie filmu o Annie Przybylskiej? Mamy komentarz

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?