Anna Przybylska, Viva!
Fot. Marek Straszewski
O TYM SIĘ MÓWI

Mamy niepublikowany dotąd fragment biografii Anny Przybylskiej. Co aktorka mówiła o miłosnych scenach?

Olga Figaszewska 23 września 2017 13:00
Anna Przybylska, Viva!
Fot. Marek Straszewski

„Uczcie się tego nazwiska. Ania Przybylska będzie gwiazdą”, mówił Radosław Piwowarski, ojciec sukcesu Anny Przybylskiej. Pokazał Anię światu po raz pierwszy na festiwalu w Gdyni. Stało się. Każdą rolę odgrywała fenomenalnie: „Ciemna strona Wenus”, „Bokser”, „Bilet na księżyc”, „Sezon na leszcza”… Za swoją najlepszą rolę uważała tę w „Królowej chmur” z Danuta Szaflarską. Anna Przybylska była obdarzona ogromnym talentem. Każdy cenił w niej skromność. Nic dziwnego, że pokochały ją miliony widzów.


Autorzy książki „Ania. Biografia Anny Przybylskiej”, Grzegorz Kubicki i Maciej Drzewicki, którzy przeprowadzili wiele rozmów z rodziną i przyjaciółmi aktorki. Jej życie inspiruje, zachwyca i wzrusza. Jaka była naprawdę Anna Przybylska? Zapraszamy do lektury fragmentu książki. Był 2013 rok. Premiera filmu „Sęp”...

 

Zobacz też: „Każdy facet marzy o takiej kobiecie…”, tak Annę Przybylską wspomina Cezary Pazura! Czego jeszcze dowiemy się z nowej książki o aktorce?

 

Fragment biografii Anny Przybylskiej

Amatorski film, nakręcony wieczorem po premierze Sępa w warszawskich Złotych Tarasach. Ania z Jarkiem Bieniukiem próbuje dostać się do windy. Otacza ich wianuszek fanów i fotoreporterów, non stop błyskają flesze. „Pani Aniu, pani Aniu, błagam, jeszcze zrobię zdjęcie” – słychać co chwilę. Widać, że Ania jest już zmęczona i poirytowana, odwraca się, próbuje uciekać. „Koniec, już koniec” – mówi stanowczo. Nikt jednak nie reaguje na jej prośbę. „Zostawcie kobietę” – słychać pojedynczy głos. „Pani Aniu, ja dopiero o piątej wrócę do domu” – woła zrozpaczona kobieta. – „No, proszę panią, jedno zdjęcie”.Ja też wstaję o piątej” – odpowiada Ania, jest już „na granicy”. W końcu wsiadają z Jarkiem do windy, ale razem z nimi pcha się, kto
tylko może. Na dole znów flesze, błagania o zdjęcia. Kiedy do Przybylskiej podbiega z aparatem jakaś kobieta i w biegu robi selfie, Ania jeszcze raz odwraca się do goniących: „Panie, panowie, proszę już was, przestańcie robić zdjęcia. Ani one nie będą ładne, ani nie będą dobre”. To raczej polowanie z nagonką i ściganie rannej zwierzyny niż spotkanie fanów z ich idolką. A idolka, co ciekawe, paraduje na premierze Sępa... na bosaka. Przyjechała co prawda w czerwonych kozakach, które kompletnie nie pasują jednak do gołębiej sukni, więc po chwili je zdejmuje i odtąd świętuje premierę bez obuwia.

 

Polecamy też: „Póki żyję, będę na straży wizerunku Ani”. Anna Przybylska we wspomnieniach przyjaciółki i agentki, Małgorzaty Rudowskiej

 

Anna Przybylska i Michał Żebrowski opowiadają o wspólnej grze na planie

Rankiem po premierze Sępa Ania pojawia się u boku Żebrowskiego w Pytaniu na śniadanie. Niespodziewanie występuje w ciemnych okularach, które zasłaniają jej pół twarzy. To „efekt” nocnego świętowania nowego filmu.
Są z nami Anna Przybylska... – zaczyna prowadząca rozmowę Marzena
Rogalska.
Nie mamy pewności – ripostuje Żebrowski.
Na to dwa niewyraźne słowa swoim chrapliwym głosem wydusza z siebie Ania.
Teraz mamy pewność – puentuje aktor.
Myślałam, że ją zabiję – opowiada Gosia Rudowska. – Kładłam Ance do głowy, że nazajutrz z samego rana musi, choćby nie wiem co, po prostu musi iść do Pytania na śniadanie. Sama wieczorem wracałam do Gdyni. Rano włączyłam telewizor, by sprawdzić, czy dotarła. Kiedy zobaczyłam ją w tych ciemnych okularach, myślałam, że się przewrócę. Podobno Anka na fotelu u charakteryzatorek założyła te okulary i mówi: „Pudrujcie tylko naokoło”. Myślałam, że będzie afera, ale jakoś rozeszło się po kościach. Rozmawiają o graniu z dzieckiem przy piersi i treningach kick-boxingu, które wykańczały Anię.

 

Zobacz też: Marzyła o czwartym dziecku! Dwa razy poroniła… Poznajcie kolejne sekrety z życia Ani Przybylskiej!


Podobno świetną scenę miłosną zagraliście – pyta w pewnym momencie
Rogalska.
Michał, no powiedz, jak ci było ze mną w łóżku – cedzi Przybylska.
Przybylska, kocham cię za to! – rzuca prowadząca, zanim lekko speszony Michał Żebrowski zdążył odpowiedzieć. Kolejne pytanie? Ania i Michał muszą się tłumaczyć, jak się im oglądało tę scenę, siedząc przed ekranem razem ze swoimi partnerami.
Nie lubię scen miłosnych – przyznaje dziś Michał Żebrowski. – To krępujące, ludzie, którzy są dorośli, muszą sapać, dyszeć, na dodatek przy kamerach, światłach, dwudziestu członkach ekipy... W pewnym momencie ma się już tego dość, bo to jest zwyczajnie głupie.

 

Zobacz także: „Panicznie bałam się, że Ania może umrzeć w domu, przy nas”. Poruszające wspomnienia siostry Anny Przybylskiej w „Urodzie Życia”

 

A że media akurat wyciągały tę naszą scenę? A co miały wyciągać? Ania zresztą świetnie radziła sobie z podobnymi zaczepkami. Była bezpruderyjna, dowcipna, autentyczna. Przecież właśnie dlatego ludzie ją pokochali. Po doświadczeniach na planie Sępa Żebrowski i Korin proponują Ani monodram w ich Teatrze 6. Piętro. Korin: – Rzadko się zdarza, żebyśmy byli tak zgodni. Pomysł się zrodził po wysłuchaniu jej fenomenalnie śmiesznych opowieści z życia, którymi bawiła nas często podczas przerw w kręceniu filmu. Byliśmy pewni, że to wspaniała aktorka, ale trzeba poszukać formy, w której się odnajdzie. Nie chcieliśmy jej skrzywdzić – przecież nie miała teatralnego doświadczenia, scena to zupełnie inny żywioł niż plan filmowy. Mieliśmy diament, który trzeba było mądrze oszlifować. Uznali, że najlepszy będzie monodram, trochę w stylu dopiero raczkującego w tamtym czasie u nas stand up-u. Miał napisać go profesjonalista, ale na podstawie autobiograficznych opowieści Ani.


Ania, jak wielu aktorów filmowych, marzyła, by spróbować sił na scenie – opowiada Żebrowski. – To ma być dla nich test i dowód, że są w pełni profesjonalistami. Bo kamera, montaż pomagają ukryć rzemieślnicze braki. Na scenie wszystko widać jak na dłoni. Ale te obawy w przypadku Ani były nieuzasadnione. Ona grała całą sobą, a jej prywatność mogłaby być tylko atutem. Nikt nie oczekiwał przecież od Przybylskiej, żeby była na scenie Budzisz-Krzyżanowską. Zresztą po co? Granie siebie to wystarczające wyzwanie. Musisz zagrać sprawę, o której mówisz, odtworzyć w sobie towarzyszące jej emocję, konkretną frazę, zadanie, które – choć to o twoim życiu – ustawia ci reżyser. To dyscyplina, czasami precyzyjna jak matematyka. Ania zaproponowała, że monodram napisze scenarzysta Krzysztof Jaroszyński, którego Ania znała z Daleko od noszy. Choć do podpisania umowy nie doszło, Jaroszyński jednak i tak zaczął pisać.

 

Zobacz też: Jak dzieci zareagują na książkę o Annie Przybylskiej? Przypominamy, co mówiły o niej w VIVIE!

 

Premiera książki odbędzie się dopiero 27 września. 26 września w "Centrum Premier - Czerska 8/10" o godzinie 19.00 odbędzie się premiera biografii Anny Przybylskiej. Gośćmi wieczoru będą między innymi mama i siostra aktorki, autorzy biografii i przyjaciele Ani, m. in. Katarzyna Bujakiewicz, zaśpiewa Andrzej Piaseczny. Prosimy o zarejestrowanie się na spotkanie: https://ania.evenea.pl/

Biografia Anna Przybylska okładka
Fot. Materiały prasowe

 

Zobacz także: „Myślę, że byli naprawdę fajną parą. Chociaż nieidealną. Od miłości po nienawiść”. Siostra Anny Przybylskiej o jej związku z Jarosławem Bieniukiem

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.