Anna Markowska, Top Model
Fot. Instagram/@annamarkowska_official
Z ŻYCIA GWIAZD

Anna Markowska z Top model o walce z potworną chorobą. „Przez dwa lata nie mogłam mówić”

Modelka przeszła przez piekło...

Konrad Szczęsny 22 września 2020 17:01
Anna Markowska, Top Model
Fot. Instagram/@annamarkowska_official

W to, co przeżyła, wprost trudno uwierzyć. Anna Markowska, znana widzom z zajęcia 3. miejsca w siódmej edycji „Top model”, zmagała się z nowotworem głowy. O walce z potworną chorobą, operacjach i ich konsekwencjach opowiedziała w „Dzień Dobry TVN”...

Anna Markowska przeszła nowotwór głowy. Nie mogła mówić

Od momentu, w którym pojawiła się w programie nie ukrywała, że życie boleśnie ją doświadczyło. Anna Markowska zmagała się z ze złośliwym nowotworem głowy, który zdiagnozowano u niej w młodym wieku. Mimo że karierę rozpoczęła już jako 16-latka, musiała ją przerwać z powodów zdrowotnych. 

„Byłam bardzo osłabiona. Guz w głowie zaczął naciskać na nerw trójdzielny, który biegnie przez środek podniebienia. Nie mogłam spać kilka nocy z rzędu. Nikt nie potrafił mi powiedzieć, co się dzieje. Dzięki mojej cioci, która tak naprawdę uratowała mi życie, trafiłam do szpitala, gdzie rozpoczęła się diagnostyka. Mało brakowało, a sprawa zostałaby zbagatelizowana, ponieważ ból minął. Wyniki potwierdziły, że to nowotwór złośliwy. Szybko zaplanowano serię operacji. Zaczęła się walka z czasem...”, wspominała w rozmowie z Olgą Figaszewską dla viva.pl.

Początkowo diagnoza zabrzmiała jak wyrok... Jednak dzięki uporowi, pięciu operacjom i dwóm przeszczepom chorobę udało się spacyfikować.

„Bałam się, jak poradzi sobie z tym moja mama. To były myśli dotyczące tego czy przeżyję, czy to już koniec. Było we mnie jednak takie zawzięcie, że dam radę”, wspominała okres ten w rozmowie z dziennikarzami „Dzień Dobry TVN”.

Niestety, przerwa w karierze trwała długo. Konsekwencją przebytego nowotworu była również utrata zdolności mówienia i uczenie się jej od początku!

„Przez cztery lata nie pracowałam, przed dwa nie mogłam mówić i się dopiero tego uczyłam. Poszłam do „Top Model”, podczas którego udało mi się zbudować swoją pewność siebie i nauczyłam się radzić sobie z oceną ludzi”, podkreśliła.

Po chorobie pozostała jej pamiątka - blizna od ucha do ucha, która nieustannie przypominała jej o tym, co przeżyła.

Anna Markowska o karierze po Top model

A jak wygląda życie i kariery Anny Markowskiej obecnie? Dzięki udziałowi w „Top model” zyskała zainteresowanie, które przekuła w popularność. Ma na koncie sesje zdjęciowe, udział w kampaniach oraz cały czas pozostaje aktywna w mediach społecznościowych. Ćwiczy również jogę i boks pod okiem trenera!

Wciąż także pracuje nad sobą i rozwija się. Fani są pełni podziwu dla modelki, zaś jej działalność inspiruje kolejne osoby, by zawalczyć o swoje marzenia, nie bać się pracy i zaakceptować kompleksy i wady!  

Anna Markowska zajęła trzecie miejsce w siódmej edycji „Top model”:

Top Model 7: Anna Markowska
Fot. Instagram @topmodelpolskatvn

Modelka jakiś czas temu miała poważne problemy zdrowotne. Zmagała się ze złośliwym nowotworem głowy:

Anna Markowska, Top Model
Fot. Anna Markowska/Instagram

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.