Wygrała z nowotworem złośliwym i walczyła o swoje marzenia! 

Olga Figaszewska 26 listopada 2018 22:25

Siódma edycja Top Model dobiega końca. Podobnie jak poprzednie serie, ta również zaskakuje i porusza. Wśród kandydatów premierowego odcinka znalazła się jedna osoba, która zrobiła na jurorach oszałamiające wrażenie.  Anna Markowska, polska Cindy Crawford... 26-latka pokonała złośliwy nowotwór i postanowiła znów zawalczyć o swoje marzenia! Choć udało się jej dotrzeć do finałowego odcinka programu, to niestety zajęła trzecie miejsce. Przypominamy jej wzruszającą historię!

Historia Anny Markowskiej

Ania Markowska pochodzi z Krakowa, a swoją przygodę z modelingiem rozpoczęła jako 16-latka. Nie ukrywa, że czerpie z tego największą satysfakcję. Odkąd pamięta, chciała być modelką. „Wejście w ten świat mody, było dla mnie ogromnym szczęściem. Mogłam pracować od rana do wieczora. Na co dzień nie jestem pewną siebie osobą, ale w momencie, kiedy wychodziłam na wybieg, czułam się jak gwiazda rocka”, wyznała. 

Marzenia o karierze zostały brutalnie przerwane przez chorobę. U modelki wykryto złośliwy nowotwór. Agencja zerwała z Anią kontakt. „Ciężko mi o tym mówić ze względu na dziadków. Walczyłam z nowotworem przez ostatnie trzy lata”, opowiadała. Kiedy przyszły wyniki, a lekarze wydali wyrok, Ania martwiła się tylko o najbliższych. 

„Co moja mama pomyśli, co zrobi,  jak będzie żyć…”, mówiła. Ania nie mogła jeść normalnie, dusiła się. Zdarzało się, że cztery miesiące była karmiona przez sondę.  Miała problemy z mówieniem, ponieważ jej język został przyszyty do podniebienia. „Dla Ani to był koniec, a dla mnie to była trauma. Widziałam moje jedyne dziecko, cierpiące”, zwierzyła się jej mama.

Anna Markowska przeszła pięć operacji i dwa przeszczepy. Ponieważ zabieg dotyczyły środka głowy, na ciele modelki zostały blizny. Modelka myślała, że zaprzepaszczą one marzenia o powrocie na wybieg. „Nie wierzyłam, że branża mnie będzie chciała, że ktoś się mną zainteresuje”.

Na szczęście 26-latka wygrała z chorobą. Dziś jest zdrowa. Nie ma przerzutów. Wróciła do sportu. Jeszcze kilka lat temu trenowała lekkoatletykę. „Jestem mocniejsza niż wcześniej. Znowu chcę żyć, znowu chcę się cieszyć, znowu mam nadzieję, marzenia. To niesamowite uczucie”, zakończyła.

I podkreśla, że swoją historią nie chce brać nikogo na litość. Wyciągnęła z niej odpowiednie wnioski i wie, co liczy się w życiu najbardziej.

Anna Markowska przeszła do finałowego odcinka Top Model 7.  Zachwyciła jury swoją urodą. „Jesteś jedną z najładniejszych dziewczyn, jakie pojawiły się we wszystkich edycjach. Witamy w programie!”, orzekł Marcin Tyszka.  Z kolei Dawid Woliński porównał ją do Cindy Crawford. Podczas finału Top Model 7 Anna Markowska została okrzyknięta przez Anję Rubik tą, która ma największe szanse na zwycięstwo. Niestety, Ania pożegnała się z programem, a o tytuł Top Model 7 powalczą Kasia Szklarczyk i Hubert Gromadzki.  

 

 

1/7
Anna Markowska, Top Model
Copyright @FAcebook Top Model
1/7

2/7
Anna Markowska, Top Model
Copyright @Instagram/@annamarkowska_official
2/7

3/7
Anna Markowska, Top Model
Copyright @Instagram/@annamarkowska_official
3/7

4/7
Anna Markowska, Top Model
Copyright @Instagram/@annamarkowska_official
4/7

5/7
Anna Markowska, Top Model
Copyright @Instagram/@annamarkowska_official
5/7

6/7
Anna Markowska, Top Model
Copyright @Instagram/@annamarkowska_official
6/7

7/7
Anna Markowska, Top Model
Copyright @Instagram/@annamarkowska_official
7/7

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.