Anna Lewandowska, Viva! 19/2019
Fot. Mateusz Stankiewicz/SameSame
O TYM SIĘ MÓWI

Anna Lewandowska już myśli o powrocie do formy?!

„Są też takie dni, kiedy zwyczajnie muszę odpocząć”

REDAKCJA VIVA! 15 stycznia 2020 20:59
Anna Lewandowska, Viva! 19/2019
Fot. Mateusz Stankiewicz/SameSame

Anna Lewandowska przygotowuje się do powitania na świecie swojego drugiego dziecka. Nie wiadomo, czy mała Klara doczeka się siostrzyczki czy braciszka. A to jedno z najczęściej zadawanych pytań w mediach społecznościowych trenerki. Najważniejsze, że szczęśliwa mama dba o swoje zdrowie. Stara się być przykładem dla innych kobiet, które także spodziewają się dziecka. Anna Lewandowska  podzieliła się z fanami nową fotografią i opowiedziała o swoim powrocie do formy. Czym różni się pierwsza ciąża od drugiej? 

Anna Lewandowska o ćwiczeniach w ciąży

Trenerka nie zwalnia tempa. Opracowuje kolejne propozycje treningowe dla swoich fanek, które tak jak ona, wkróte zostaną mamami. Dlatego Anna Lewandowska postanowiła odpowiedzieć na ich pytania. Zaznaczyła, że spotyka się często z kilkoma stwierdzeniami. Zdradziła, ile razy w tygodniu trenuje i czy można ćwiczyć w ciąży. 

,,Czy mi się chce? TAK. To znaczy, zawsze mi się chciało 🙈, bo w mojej głowie aktywność fizyczna zawsze była wysoko na liście, ale teraz bardziej słucham ciała:-). A ono w trakcie ciąży podpowiada, co dla niego jest najlepsze.Tym samym, trenuję 3x w tygodniu, do tego pływam i spaceruję. Ale są też takie dni, kiedy zwyczajnie muszę odpocząć, bo wiem, że tego potrzebuję, bo wiem ile obowiązków mam na co dzień", zdradziła trenerka.

I wyznała, że w trakcie pierwszej ciąży mogła sobie pozwolić na więcej odpoczynku.

,,Podczas pierwszej ciąży mogłam pozwolić sobie na większy "chillout" (choć u mnie nigdy nie było łatwo) obecnie, mając 2,5letnią energiczną córeczkę (genów 🤪) to uwaga moja skupiona jest na Niej. Druga ciąża jest inna. Mięśnie brzucha są już bardziej rozciągnięte, więc i brzuszek może zrobić się coraz bardziej okazały", dodała. 

Czy powrót do formy jest dla niej w tej chwili istotny? ,,W takim momencie myślenie o formie nie jest dla mnie priorytetem. Chcę być zdrowa więc jestem aktywna, bo wiem, jak ważne jest to dla przebiegu ciąży i późniejszego zdrowia maleństwa. Thats it🤷‍♀ Będę powtarzać do skutku, aby słuchać swojego organizmu. Czujesz, że powinnaś odpuścić - zrób to. Nie porównuj przebiegu swojej ciąży do innych kobiet. To naprawdę nie ma sensu. Każda ciąża jest inna. Najważniejsze to dbać o siebie najlepiej jak się da, przede wszystkim o maluszka. Kochane Mamuśki ❤️ ściskam Was", zaapelowała Anna Lewandowska. ,

Obszerny i ważny wpis trenerka opatrzyła zdjęciem w ciąży z sali treningowej. Ciążowy brzuszek jest już naprawdę spory! A Ania Lewandowska wygląda doskonale! 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

"Ann,how can you do all of this??" I can! Of course! 🙈, because in my head physical activity was always high on the list, but now I listen to my body more 😉. And during pregnancy my body is telling me what is best.🤰🏼 _________________________________________ Wiecie z jakimi stwierdzeniami spotykam się ostatnio? Podam kilka przykładów. "Anka, że Tobie się chce!" Ile razy w tygodniu trenujesz?" "Znając Ciebie, zaraz wrócisz do formy" “Powinnaś poleżeć, akurat masz okazję” No i zawsze na czasie: “Czy można trenować w ciąży?” Czy mi się chce? Czy mi się chce? TAK. To znaczy, zawsze mi się chciało 🙈, bo w mojej głowie aktywność fizyczna zawsze była wysoko na liście, ale teraz bardziej słucham ciała:-). A ono w trakcie ciąży podpowiada, co dla niego jest najlepsze. Tym samym, trenuję 3x w tygodniu, do tego pływam i spaceruję. Ale są też takie dni, kiedy zwyczajnie muszę odpocząć, bo wiem, że tego potrzebuję, bo wiem ile obowiązków mam na codzień . Podczas pierwszej ciąży mogłam pozwolić sobie na większy "chillout" (choć u mnie nigdy nie było łatwo) obecnie, mając 2,5letnią energiczną córeczkę (genów 🤪) to uwaga moja skupiona jest na Niej. Druga ciąża jest inna. Mięśnie brzucha są już bardziej rozciągnięte, więc i brzuszek może zrobić się coraz bardziej okazały🤰 Czy wrócę do formy? Być może (a może jakiś wspólny challenge☺🙈😉?), ale w takim momencie myślenie o formie nie jest dla mnie priorytetem. Chcę być zdrowa więc jestem aktywna, bo wiem, jak ważne jest to dla przebiegu ciąży i późniejszego zdrowia maleństwa. Thats it🤷‍♀ Będę powtarzać do skutku, aby słuchać swojego organizmu. Czujesz, że powinnaś odpuścić - zrób to. Nie porównuj przebiegu swojej ciąży do innych kobiet. To naprawdę nie ma sensu. Każda ciąża jest inna. Najważniejsze to dbać o siebie najlepiej jak się da, przedewszystkim o maluszka. Kochane Mamuśki ❤️ ściskam Was #pregnantworkout #pregnant #6monthspregnant #annalewandowska #ftmama

Post udostępniony przez Anna Lewandowska (@annalewandowskahpba)

Anna Lewandowska, VIVA! 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.