Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, Viva!
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Anna Lewandowska ofiarą internetowych hejterów. Powód? Chciała pomóc koleżance chorej na raka

Konrad Szczęsny 11 października 2016 18:46
Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, Viva!
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Anna Lewandowska wydawała się do tej pory ulubienicą internautów. Jej profil na Facebooku polubiło ponad 1 250 000 fanów. Jej blog Healthy Plan by Ann należy do grona najchętniej wyszukiwanych w Internecie. Wydawało się więc, że osoby postronne cenią sobie porady żony Roberta Lewandowskiego.

 

Jednak ostatnio na trenerkę i dietetyczkę wylała się fala hejtu. Wszystko przez jeden post, w którym... prosi o pomoc osobie chorej na raka! Co było przyczyną skandalu?

 

Polecamy też: TYLKO U NAS Trenuj z Anną Lewandowską i Viva.pl! Dzień drugi: Pies z głową w dół WIDEO

 

Anna Lewandowska poprosiła na swoim Facebooku o pomoc dla karateczki Beaty Maciejewskiej, u której w 2007 r. wykryto glejaka anaplastycznego. Od tamtej pory sportsmenka walczy z chorobą, jednak terapia nie przynosi już pożądanych rezultatów, przez co zmiany nowotworowe objęły cały jej organizm. Ostatnią deską ratunku jest dla Maciejewskiej kosztowna terapia w Chinach.

 

Żona Roberta Lewandowskiego postanowiła osobiście zaangażować się w zbieranie funduszy dla niej. Na swoim Facebooku wystosowała specjalny apel:

„Walczymy o życie Beatki!!!! Beata to kochana i kochająca MAMA rocznego Juliana!
Cudowna ŻONA, CÓRKA, SIOSTRA, NAUCZYCIELKA ORAZ BLISKA MI OSOBA! W imieniu swoim i Beatki proszę o wsparcie w każdej postaci! PROSZĘ”

I rozpętała się burza. Internauci komentowali, że przecież sama może sfinansować leczenie koleżanki i nie musi prosić o pomoc innych. Ten gest dobroci tak bardzo zgorszył internautów, że Anna Lewandowska zdecydowała się w końcu wykasować post.

Nie będę na forum angażować się w tego typu komentarze. Proszę mi uwierzyć, że bardzo się zaangażowałam, w każdym calu. Lecz być może będzie potrzebne wsparcie każdej złotówki na najdroższe leczenie w Chinach!!!! Więc proszę bezpodstawnie nie oceniać.
A CO TY MOŻESZ WIEDZIEĆ! PRZESTAŃ KOMENTOWAĆ - odpisała zdenerwowana  Anna.

Dlaczego apel o pomoc wywołał aż takie kontrowersje? Anna i Robert Lewandowscy znani są przecież z zaangażowania w pomoc różnym placówkom oraz osobom. Brali udział w akcji Szlachetna Paczka - zbierania niezbędnych produktów dla potrzebujących rodzin przed świętami Bożego Narodzenia, włączają się również w działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz współpracowali z Kliniką Budzik. Sama Anna Lewandowska dwie płyty z programami ćwiczeń dostosowała z kolei do potrzeb niesłyszących. Cześć dochodów jednej z nich została przekazana jako wsparcie fundacji pomagającej takim osobom. W 2014 r. Anna Lewandowska zaangażowała się w pomoc koleżance z maty, która z powodu choroby nowotworowej straciła ręce i nogi.

 

Czy w obliczu także dużego zaangażowania w pomoc potrzebującym krytyka ze strony internautów jest jakkolwiek słuszna?

 

Polecamy też: Król strzelców i mistrzyni karate. Pamiętacie tę romantyczną sesję Anny i Roberta Lewandowskich?

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.