Anna Lewandowska, VIVA! 14/2022
Fot. Dorota Szulc
O TYM SIĘ MÓWI

Anna Lewandowska straciła ciążę. „Podobnie jak inne kobiety, doświadczyłam poronienia”

Tak odpowiedziała na słowa Jarosława Kaczyńskiego

Konrad Szczęsny 7 listopada 2022 12:23
Anna Lewandowska, VIVA! 14/2022
Fot. Dorota Szulc

Od weekendu w mediach trwa burzliwa dyskusja, którą wywołały słowa prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. „Jak kobieta do 25. roku życia daje w szyję, to nie jest to dobry prognostyk. Dzieci nie będzie”, stwierdził polityk 5. listopada 2022 roku w trakcie spotkania z wyborcami w Ełku. Tym samym dał do zrozumienia, że ilość spożywanego przez kobiety alkoholu ma bezpośredni wpływ na niski przyrost naturalny w Polsce. To stwierdzenie spotkało się z ostrą reakcją gwiazd, m.in. Kingi Rusin, Aleksandry Żebrowskiej, Ewy Chodakowskiej i Moniki Olejnik. Odniosła się do niego również Anna Lewandowska, która przyznała, że w trakcie starań o dziecko doświadczyła utraty ciąży.

Anna Lewandowska poroniła. Trenerka o utracie ciąży

Mimo że żona Roberta Lewandowskiego rzadko wypowiada się na tematy polityczne, tym razem nie mogła powstrzymać emocji. Na swoim profilu na Instagramie zamieściła czarno-białe zdjęcie, które opatrzyła mocny, osobistym wpisem.

DOŚĆ❗Jestem zła, gdy widzę, że politycy w niesprawiedliwy sposób oskarżają kobiety, zamiast dostrzegać realne problemy. Jako kobieta i matka czuję się bardzo dotknięta ostatnimi wypowiedziami”, rozpoczęła Anna Lewandowska.

Po czym dodała, że jej starania o dziecko były okupione cierpieniem.

Bycie mamą było moim największym marzeniem. Zanim się spełniło niestety, podobnie jak inne kobiety, doświadczyłam także poronienia. Według statystyk co piąta para w Polsce bezskutecznie stara się o dziecko. Stres, problemy ze zdrowiem czy z hormonami powodują, że nie tylko zajście w ciąże jest problemem, ale również jej utrzymanie”, przypomina trenerka.

I zaapelowała do wszystkich, także polityków, o większą roztropność w wygłaszaniu sądów i opinii.

„Nie oceniajmy zatem kobiet, które często w ciszy, walczą wszelkimi sposobami i środkami, aby na teście ciążowym zobaczyć upragnione dwie kreski…”, zakończyła.

Czytaj także: Anna Lewandowska wspomina ukochaną babcię. Ta strata wciąż jest dla niej bolesna

Internauci wspierają Annę Lewandowską w komentarzach

Pod postem z miejsca zaroiło się od wyrazów wsparcia dla trenerki. Fani i fanki podkreślają, że jej głos jest niezwykle ważny i bardzo dziękują jej za szczerość.

„O jejku😢otworzyłaś się przed nami bardzo .. dziękujemy za ten post🖤Ania trzymaj się.. masz cudowne córeczki ❤️”, „Dziękuję Pani Aniu za ten post nasz syn pojawił się na świecie po 20 latach ogromnych starań. Jak słucham takich bredni to nawet nie wiem jak je nazwać 😢”, „Ania trzymaj się 🙏 jest niesprawiedliwość na tym świecie ☹️ aż strach pomyśleć co będzie dalej ☹️”, „Jako mężczyźnie jest mi wstyd, że człowiek, który ledwo potrafi się wysłowić zabiera tak idiotyczną i pozbawioną sensu postawę w tak ważnej sprawie. O takich sprawach trzeba mówić bardzo głośno, brawo 👏”, podkreślają.  

Czytaj także: Anna Lewandowska szczerze o macierzyństwie. „Miewam chwilę zwątpienia i wyrzuty sumienia”

Anna Lewandowska, Bal Charytatywny Gwiazdy Dobroczynności, Warszawa, 22.10.2022 rok
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Anna Lewandowska, Bal Charytatywny Gwiazdy Dobroczynności, Warszawa, 22.10.2022 rok 

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.