Anna Lewandowska, VIVA! 14/2022
Fot. Dorota Szulc
O TYM SIĘ MÓWI

Anna Lewandowska o stracie ciąży: „To był najtrudniejszy moment w moim życiu”

„Umiem walczyć o siebie, ale wtedy byłam bezradna, zamykałam się w sobie”

Olga Figaszewska 11 stycznia 2023 20:35
Anna Lewandowska, VIVA! 14/2022
Fot. Dorota Szulc

Anna Lewandowska w poruszających słowach wróciła wspomnieniami do najtrudniejszego momentu w swoim życiu. Trenerka opowiedziała o utracie pierwszej ciąży i  chorobie, z którą zmagała się przed laty. „Umiem walczyć o siebie, ale wtedy byłam bezradna, zamykałam się w sobie. Szłam na trening i siedziałam w sali godzinami, żeby zagłuszyć złe myśli”, wyznała. 

Anna Lewandowska poroniła. Trenerka opowiedziała o utracie ciąży

Zawsze podkreśla, że bycie mamą było jej największym marzeniem. Zanim Anna i Robert Lewandowscy spełnili swoje pragnienie o powiększeniu rodziny, zmierzyli się z potężnym ciosem. Trenerka doświadczyła poronienia. Niedawno otworzyła się na temat trudnych doświadczeń. Teraz w jednym z nowych wywiadów wróciła wspomnieniami do trudnego etapu w swoim życiu.

,,Jest takie powiedzenie „nie zmarnuj żadnego kryzysu” ❗️To była dla mnie wyjątkowa i niełatwa rozmowa dla Twojego Stylu, która skłoniła mnie do refleksji nad przeszłością 🧐 W moim życiu nie zawsze było kolorowo. Przeszłam wiele kryzysów, nic nie spadło mi z nieba. Moją terapią i wyjściem z trudnych sytuacji zawsze był sport 💪 Karate ukształtowało mój charakter i ścieżkę zawodową. Przez lata miałam maskę twardej wojowniczki”, zapowiada wywiad Anna Lewandowska. 

Na łamach magazynu, trenerka zdradziła, że mierzyła się z poważną chorobą. Czekała pół roku na lek, który pomógł jej wyzdrowieć. O tym, że zmaga się z wirusowym zapaleniem wątroby dowiedziała się po przeprowadzce do Monachium. 

„I wtedy przekonałam się, że szczęścia nie można kupić, bo poważnie zachorowałam. O północy zadzwonił lekarz, przyszły wyniki badań: Hepatitis C, czyli wirusowe zapalenie wątroby. Byliśmy po ślubie, chcieliśmy mieć dzieci. Pół roku czekałam na lek. Kuracja była wyniszczająca, ale wyzdrowiałam i znów mogliśmy się starać o dziecko”, mówi w Twoim Stylu.

Zobacz też: Dla Joanny Kulig dziecko było jednym z największych pragnień. „Bycie aktorką i mamą jest sprzeczne”

Anna Lewandowska, VIVA! 14/2022
Fot. Dorota Szulc

Anna Lewandowska o najtrudniejszym momencie w swoim życiu

Małżonkowie starali się, by ich marzenie o powiększeniu rodziny wkrótce mogło się spełnić. Anna Lewandowska spodziewała się dziecka, ale jej organizm był za bardzo osłabiony… Straciła pierwszą ciążę. Czuła się bezradna, nie mogła sobie poradzić z poronieniem. Uciekała w sport, by odgonić od siebie złe myśli.

„Gdy wreszcie test wyszedł pozytywny i ledwo zdążyliśmy się ucieszyć, poroniłam. Mój organizm był osłabiony, choroba mogła doprowadzić do marskości wątroby. Umiem walczyć o siebie, ale wtedy byłam bezradna, zamykałam się w sobie. Szłam na trening i siedziałam w sali godzinami, żeby zagłuszyć złe myśli. To był najtrudniejszy moment w moim życiu, ale nagle stało się coś, co trudno mi zrozumieć”, opowiedziała.

Anna Lewandowska podkreśla, że wszystko zaczęło się układać w momencie, gdy uporządkowała stare sprawy. Przemyślała wiele kwestii, oczyściła się z negatywnych emocji. Wybaczyła ojcu, który opuścił jej rodzinę, gdy była dzieckiem. Modlitwa również pomogła jej się zmierzyć z trudami. 

Nagle stało się coś, co trudno mi zrozumieć. Trzy dni po tym, jak straciłam ciążę, w niedzielę poszłam na mszę. Modliłam się o dziecko. Taka chwila wycisza, układa w głowie. Wyszłam z kościoła oczyszczona ze złych emocji i uświadomiłam sobie, że chcę coś uporządkować: wybaczyć ojcu. Dwa miesiące później byłam w ciąży”, opowiada na łamach Twojego Stylu.

Dziś Anna i Robert Lewandowscy są szczęśliwymi rodzicami dwójki wspaniałych pociech: Klary i Laury. Spędzają ze swoimi dziećmi każdą wolną chwilę. „Bycie rodzicem to trudna i odpowiedzialna sprawa🧐. Często zastanawiam się, jak zrobić wszystko, co w naszej mocy, by nasze córki wyniosły z domu, to co najcenniejsze. Spędziliśmy z Robertem wiele godzin dyskutując o tym. Chcemy, aby zawsze czuły się kochane, miały poczucie własnej wartości oraz wiedziały, że jako rodzice jesteśmy i zawsze będziemy obok", pisała w jednym z postów na Instagramie.  

Zobacz też: Edyta Bartosiewicz na wiele lat zniknęła z przestrzeni publicznej. Dzisiaj szczerze mówi o swoich doświadczeniach

 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…