Anna Jaki, Patryk Jaki
Fot. Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta
O NIEJ JEST GŁOŚNO

To ona stoi za sukcesem Patryka Jakiego! Dzięki niej zyskał sympatię wielu osób... 

Kim jest żona kandydata na urząd prezydenta Warszawy, Anna Jaki?

Olga Figaszewska/Rafał Kowalski 5 września 2018 12:11
Anna Jaki, Patryk Jaki
Fot. Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta

O żonie Patryka Jakiego zrobiło się głośno po konwencji PiS w Warszawie inaugurującej kampanię samorządową Zjednoczonej Prawicy. Głos zabrali poszczególni kandydaci i prezes PiS. Zaraz po nim, przemawiała Anna Jaki. „Wszyscy znacie mojego męża, Patryka Jakiego, jako osobę bardzo energiczną, zaangażowaną, bardzo, bardzo pracowitą. I to jest oczywiście prawda, ten obraz jest jak najbardziej prawdziwy”, mówiła. Pojawiły się głosy, że jest najlepszą wizytówką męża, który ubiega się o urząd prezydenta Warszawy. Co wiemy o żonie Patryka Jakiego, Annie? 

Anna Jaki podczas konwencji PiS

Żona Patryka Jakiego zdobyła sympatię wyborców. Szczera, ciepła, naturalna, nieśmiała... Takie określenia można znaleźć w sieci po wystąpieniu pani Anny. Czy skradła show konwencji? Bez wątpienia. Z ogromnym szacunkiem, miłością i oddaniem mówiła o ukochanym mężu. 

„Bo z jednej strony znamy go jako nieprzejednanego w walce o lepszą naszą przyszłość polityka, z drugiej jest bardzo troskliwym i ciepłym ojcem, na którego ja i Radzio zawsze możemy liczyć. Mam świadomość i pewność, żeby gdyby pojawiły się na naszej drodze problemy, to on na spokojnie się tym zajmie i będzie odpowiedzialny. To człowiek stabilny i pewny. Można na niego liczyć. Wiadomo, że wszystko, co sobie zaplanuje, zrealizuje”, dodała podczas przemowy.

„I wiem, że to świadectwo, jakie teraz daję państwu, jako jego żona i mama jego syna Radzia, te cechy, które ja dostrzegam na co dzień, również i państwo dostrzegą, dzięki temu, co na tej konwencji się dzieje”, zaapelowała.

 

Kim jest żona Patryka Jakiego, Anna Jaki? 

Patryk Jaki nie ukrywa , że rodzina jest dla niego najważniejsza. A bez wsparcia żony z pewnością nie miałby w sobie tyle siły i pasji do politycznej walki. Kim jest kobieta, która z stoi za jego sukcesem? 

Z Patrykiem Jakim jego przyszła żona (wtedy o nazwisku Kuszkiewicz) poznała się w opolskim ratuszu. Pięć lat później, w 2012 roku, polityk oświadczył się ukochanej. Do tego romantycznego zdarzenia doszło na molo w Kołobrzegu. Ze ślubem zakochani nie czekali zbyt długo. We wrześniu 2013 roku w opolskiej katedrze Anna i Patryk powiedzieli sobie sakramentalne tak. Pani Anna miała wtedy 24 lata. Dziś para wychowuje czteroletniego już syna Radka.  Chłopiec urodził się z mutacją genetyczną, która potocznie nazywana jest zespołem Downa. 

Ten rozdział życia Pani Anny nie przeraził jej. Wręcz przeciwnie. Szczęśliwa mama często publikuje zdjęcia z synkiem oraz właśnie dla niego postanowiła zapisać się na uniwersytet. Gdy Radek miał półtora roku, poszłam dla niego na drugie studia. Zanim jednak to się stało, musiałam rzucić pracę w korporacji. Podjęłam się pełnej opieki nad synem oraz codziennej pracy nad jego rozwojem. Szybko się okazało, że to nie jest żaden przykry obowiązek, że po prostu sprawa mi to przyjemność”, mówiła żona polityka w jednym z wywiadów.

Obecnie Anna Jaki studiuje na warszawskim SWPS na kierunku Wczesna interwencja i wczesne wspomaganie rozwoju dziecka. Z informacji, które udało się zebrać portalowi NaTemat dowiadujemy się, że żona kandydata na stanowisko Prezydenta Warszawy radzi sobie na zajęciach bardzo dobrze. Jesteśmy przekonani, że zdobyta wiedza sprawi, że Pani Anna już niedługo zaangażuje się w działania społeczne pomagające innym mamom.

Czy obecność żony Patryka Jakiego podczas jednego z najważniejszych w jego życiu wystąpień pomoże mu wygrać wybory? Tego nie wiadomo, ale na pewno dzięki Pani Annie, polityk już zyskał sympatię wielu osób...  

Patryk Jaki z rodziną, Anna Jaki
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Patryk Jaki z rodziną, Anna Jaki
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.