Robert Lewandowski, main topic
Fot. Instagram @Vistula
O TYM SIĘ MÓWI

Nieruchomości, portal ślubny, dom mediowy... Zobaczcie, jak Robert Lewandowski inwestuje swoje pieniądze!

Damian Duda 5 października 2017 19:00
Robert Lewandowski, main topic
Fot. Instagram @Vistula

 

O tym, że nie istnieje coś takiego jak piłkarska emerytura, wiedzą wszyscy emerytowani sportowcy. Pomimo gigantycznych zarobków, każdy z nich musi inwestować pieniądze od początku kariery. Najlepszym przykładem osoby, która dba o swoją przyszłość, jest Robert Lewandowski. 3 października informowaliśmy, że Polak założył swój dom mediowy, który będzie zajmował się prowadzeniem kariery sportowców. Jednak to nie jedyna inwestycja Lewandowskiego. W co jeszcze inwestuje swoje pieniądze?

 

Zobacz też: Nie tylko najlepiej zarabiający piłkarz, ale również... świetny inwestor! Robert Lewandowski założył dom mediowy

 

Sportowiec zarabia kilkanaście milionów rocznie, co czyni go jednym z najlepiej opłacanych piłkarzy na świecie. Kontrakt, który Lewandowski podpisał z Bayernem Monachium, zapewnia Polakowi wpływy rzędu 10 mln euro za każdy sezon. Kontrakt z niemieckim klubem obowiązuje do 2019 roku. Co jakiś czas słyszymy o nowych inwestycjach polskiego napastnika. Luksusowy apartament w ścisłym centrum Warszawy, posiadłość na mazurach — to już nikogo nie zaskakuje.

 

Robert Lewandowski, kampania Vistula jesień-zima 2017/18
Fot. Materiały prasowe

Lewandowscy inwestują w serwis ślubny

Piłkarz wie, gdzie ulokować pieniądze. Wspólnie z Anną Lewandowską zostali współwłaścicielami portalu, aspirującego do miana największego ślubnego serwisu w kraju. Fundusz Protos VC, w którym para inwestuje swoje pieniądze, zakupił za 3,5 miliona udziały w Wedding.pl.

 

Ania i Robert zainwestowali w nas poprzez fundusz Protos VC. Wiedzą o serwisie i często nas wspierają. Pieniądze z tej inwestycji zostaną przeznaczone na wzmocnienie naszego zespołu i dalszą rozbudowę platformy’’, powiedział w rozmowie z portalem pb.pl Paweł Sala, założyciel i współwłaściciel zakupionego przez Lewandowskich portalu.

 

Na stronie możemy znaleźć oferty sukien ślubnych oraz liczne porady dla przyszłych małżonków dotyczące organizacji ślubu. Serwis posiada również bezpłatną aplikację, która pomaga w oszacowaniu budżetu, ustawieniu stołów i stworzeniu listy zadań ślubnych. Właściciele serwisu chwalą się na stronie liczbą 260 tys. pobrań.

Pozostałe inwestycje Lewandowskiego

Za namową swojego menedżera, Cezarego Kucharskiego, piłkarz stał się współudziałowcem w polskim funduszu VC Protos, który inwestuje w startupy. Kolejnym miejscem inwestycji Lewandowskiego jest Warszawa. Na Ochocie powstaje luksusowa klinika, w której będą rehabilitowani m.in. kontuzjowani sportowcy. W powstającym budynku znajdą się trzy sale operacyjne, a sprzęt, którym będą dysponować lekarze, nie będzie niczym ustępować temu, który wykorzystywany jest w zachodnich klinikach.

 

W 2015 roku Lewandowski został współwłaścicielem w firmie LS Investments, która odpowiada nie tylko za budowę ośrodka medycznego, ale również za powstanie nowych budynków mieszkalnych w Warszawie. Na ulicy Figiel w Warszawie stanęły dwa budynki mieszkalne. Wartość działki, na której powstały nowe apartamenty, wyceniana jest na 2-3 milionów złotych. Natomiast sama inwestycja szacowana była na 8-9 milionów złotych, o czym niejednokrotnie pisał „Super Express’’. W Starych Babicach, położonych nieopodal rodzinnego miasta „Lewego” Leszna, powstały apartamenty o łącznej powierzchni użytkowej około 2 tys. metrów.

 

Robert Lewandowski, kampania Vistula jesień-zima 2017/18
Fot. Materiały prasowe

 

Robert Lewandowski, kampania Vistula jesień-zima 2017/18
Fot. Materiały prasowe

 

Przeczytaj też: Czas pokaże, czy będziemy dobrymi rodzicami. Co Anna i Robert Lewandowscy mówili VIVIE! o dzieciach?

 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.