Anja Rubik urodziny
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo
O TYM JEST GŁOŚNO

Anna Rubik o edukacji seksualnej na festiwalu Pol'and'Rock!

„Wiedza, jak założyć prezerwatywę, jest równie ważna jak twierdzenie Pitagorasa”

Olga Figaszewska 5 sierpnia 2018 14:35
Anja Rubik urodziny
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo

Od pewnego czasu Anja Rubik angażuje się sprawy społeczne. Niedawno modelka rozpoczęła prawdziwą seksualną rewolucję. Na własną rękę zainicjowała akcję, która ma na celu zapewnić młodzieży odpowiednią edukację.W ramach kampanii #Sexed.pl, Anja wystąpiła podczas festiwalu Pol'and'Rock. Modelka skrytykowała niski poziom edukacji seksualnej społeczeństwa. Nagle ktoś z tłumu poprosił, by pokazała publicznie piersi. Jak zareagowała? 

Anja Rubik na Pol'and'Rock

Anja Rubik spotkała się z młodzieżą na festiwalu Pol'and'Rock. Modelka po raz kolejny podkreślała, że nie można przechodzić obojętnie wobec braku edukacji seksualnej. Zaznaczyła, że nastolatkowie w szkołach nie usłyszą o zagrożeniach związanych ze współżyciem. A wiedza, „jak założyć prezerwatywę, jest równie ważna jak twierdzenie Pitagorasa”.

Modelka uważa, że seks ma wpływ na całe nasze życie jest jego integralną częścią, a to więcej niż tylko pozycje seksualne. „W Polsce nie ma żadnej edukacji seksualnej w szkołach. Wychowania do życia w rodzinie (WdŻ) uczy pani od fizyki albo katechetka. Podręcznik WdŻ ma 180 stron i dwa razy pada w nim słowo "seks", dwa razy w negatywnym kontekście. Kalendarzyk małżeński to nie jest żadna antykoncepcja. A masturbacja to nie grzech” - mówiła Anja Rubik.

Dlatego tak ważne jest pogłębienie wiedzy na temat seksu, antykoncepcji, czy przykrych konsekwencji - chorób czy wszelkich dyskomfortów. „W Polsce 4-5 osób dziennie dowiaduje się, że ma HIV. Większość chorych jest wśród młodzieży. Wróciły kiła i rzeżączka. To wszystko dlatego, że nie ma w Polsce edukacji na ten temat, wstydzimy się seksu, a młodzież nie wie, jak się przygotować do pierwszego razu” - przypomina. 

Anja Rubik napisała podręcznik o seksie

Wraz z seksedukatorkami, Anja Rubik napisała podręcznik #Sexedpl, skierowany dla młodzieży. Książka będzie przydatna również dla rodziców i pomoże im poruszać z dziećmi trudne tematy. Pozycja ukaże się na rynku już w połowie września. Obecnie jest dostępny w przedsprzedaży za 16 zł na stronie Empiku. 

„To jest non-profit, ja na tym nie zarabiam, wydawnictwo na tym nie zarabia, nikt na tym nie zarabia. Nie mogłam znaleźć sponsora dla tej książki, żeby była jeszcze tańsza, bo wszystkie firmy się bały tego tematu” - tłumaczyła.

Anja Rubik poproszona o pokazanie piersi

Wizyta modelki w Kostrzynie została przyjęta z ogromnym entuzjazmem. Podczas panelu dyskusyjnego, ktoś spośród tłumu zapytał, czy byłaby w stanie publicznie pokazać piersi. Na reakcję Anji nie trzeba było długo czekać. „To ja decyduję, kiedy się rozbierać, a kiedy nie. To jest moja decyzja. Jeśli to ma cel i sens, i ufam artyście, to się decyduję. To świadomy wybór, więc to nie jest tak, że ja ci teraz pokażę cycki” - skomentowała gwiazda. Poruszyła także temat molestowania seksualnego. Czy sama go doświadczyła? 

„Ja nie! Ja, wchodząc do studia, do pomieszczenia, wymagam szacunku. Mam silną osobowość. Ci seksualni drapieżnicy wyczuwają, kiedy osoba jest słabsza, ale akurat mnie się boją”, zakończyła.  

 

 

 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.