Anja Rubik, VIVA! lipiec 2017, main topic
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Anja Rubik: „Przespałam się z facetem bez zabezpieczenia. Miałam szczęście, że niczym się nie zaraziłam’’

Damian Duda 19 listopada 2017 19:00
Anja Rubik, VIVA! lipiec 2017, main topic
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

 

Anja Rubik zapoczątkowała debatę na temat świadomości seksualnej Polaków. Kampania #SEXEDPL ma tyle samo zwolenników, co przeciwników, a słowa krytyki płyną pod adresem top modelki ze wszystkich stron. Gwiazda udzieliła ostatnio kontrowersyjnego wywiadu, w którym zdradziła intymne szczegóły życia seksualnego. 

 

Zobacz też: Masturbacja, pierwszy raz, antykoncepcja... Gwiazdy szczerze i bez ogródek opowiadają o swoich seksualnych doświadczeniach w ramach akcji „sexedpl”!

Anja Rubik o seksie bez zabezpieczeń

„Kiedyś przespałam się z facetem bez zabezpieczenia. Przespałam się, bo było namiętnie, nie mogliśmy przestać, mimo że on nie miał prezerwatywy. Już po wszystkim wpadłam w panikę. Zrobiłam badania’’, wyznała Rubik na łamach tygodnika „Wprost’’. Wynik badania okazał się negatywny. „Miałam szczęście, że niczym się nie zaraziłam. Ale dziś, po latach, nie mogę zrozumieć, dlaczego ja, osoba dorosła, świadoma, aktywna seksualnie, nie miałam prezerwatywy. Kobiety też powinny być przygotowane na takie sytuacje. To nie tylko kwestia HIV, ale też na przykład opryszczki, z którą także można mieć problem do końca życia’’, kwituje modelka. 

 

Anja Rubik, VIVA! lipiec 2017
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Marta Kaczyńska o kampanii Anji Rubik 

Anja Rubik otwarcie przyznaje, że edukacja seksualna jest niezwykle ważna. Top modelka stworzyła kampanię #SEXEDPL, która ma uświadomić milionom młodych Polaków, jakie zagrożenia kryje za sobą seks bez zabezpieczeń. Rubik musiała się zmierzyć z falą krytyki. Marta Kaczyńska w jednym ze swoich felietonów stwierdziła, że wcześniej wspomniana kampania nie niesie za sobą nic dobrego. „Seks bez uczuciowego oddania to droga donikąd. Masturbacja uzależnia”, napisała bratanica Jarosława Kaczyńskiego. „Normy kulturowe, zasady moralne czy też dojrzałość emocjonalną do nawiązania intymnej relacji z drugim człowiekiem zupełnie zignorowali (...) Nie ma mowy o tym, że najbezpieczniej jest po prostu mieć jednego, stałego partnera, o małżonku nie wspominając. Oddając się sobie nawzajem wyłącznie z hedonistycznych pobudek, poddajemy się animizacji i uwsteczniamy (...) Promując wśród młodych ludzi utrzymywanie kontaktów opartych wyłącznie na więzach fizycznych, utrudniamy kształtowanie zdolności do nawiązywania trwałych związków, co prędzej czy później nieuchronnie prowadzi do atomizacji społeczeństwa, a więc jego osłabienia”, twierdzi Marta Kaczyńska. Społeczeństwo jest podzielone. Część internautów opowiada się po stronie Anji Rubik oraz gwiazd, które zaangażowały się w zainicjowaną przez nią kampanię. Pozostali są po stronie Marty Kaczyńskiej. 

 

Anja Rubik i Marta Kaczyńska
Fot. Instagram @anja_rubik, Mateusz Stankiewicz/ AF Photo

 

Zobacz też: Anja Rubik tłumaczy się za swoje słowa o Terry’m Richardsonie: „Przepraszam, jeśli kogokolwiek tą wypowiedzią uraziłam”

 

TAGI #Anja Rubik

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.