Anita Sokołowska, jamnik
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Anita Sokołowska zdobyła się na poruszające wyznanie o raku!

„Chcę, żeby postawa Zuzy dawała nadzieję innym”

Konrad Szczęsny 29 października 2018 08:55
Anita Sokołowska, jamnik
Fot. East News

W najnowszym, 12. sezonie serialu Przyjaciółki, grana przez Anitę Sokołowską Zuza zmaga się z nowotworem. Co prawda została już zoperowana, jednak teraz czeka ją chemioterapia. W najnowszym wywiadzie aktorka wyznała, jak przygotowywała się do odegrania tych trudnych scen oraz dlaczego wątek ten jest dla niej tak istotny.

Anita Sokołowska o raku, z którym zmaga się w serialu Przyjaciółki grana przez nią Zuza

Anita Sokołowska podkreśliła, że to, co dzieje się z graną przez nią postacią w bieżącym sezonie Przyjaciółek, stanowi nie lada zawodowe wyzwanie.

„Cieszę się, że mogę mojej postaci nadać nowe barwy i pokazać ją widzom z nieznanej dotąd strony. Chcę pokazać silną kobietę, która, mierząc się z chorobą, przeżywa wachlarz emocji – od kompletnego załamania po siłę i motywację do walki”, zdradziła serialowa Zuza w rozmowie z Faktem.

Co ciekawe, aktorka nie przygotowywała się do odegrania tych scen w żaden konkretny sposób. Jej zdaniem rak jest chorobą cywilizacyjną, z którą zmaga się wiele osób i sama poznała co najmniej kilka z nich.

„Co do przygotowań psychicznych... Niestety rak stał się chorobą cywilizacyjną. Choruje na niego tak dużo ludzi – z bliższego, dalszego otoczenia, że każdy z nas styka się z ludźmi walczącymi o życie. Dlatego zagranie chorej osoby nie wymagało ode mnie konsultacji lekarskich czy wizyt w szpitalu. Chciałam pokazać, jak wiele w walce z tą chorobą zależy od nastawienia psychicznego. Chcę, żeby postawa Zuzy dawała nadzieję innym”, zaznaczyła gwiazda.

Czy Anita Sokołowska stosowała specjalną dietę, by przygotować się do roli?

Odpowiedź brzmi: nie. Jej wygląd to zasługa pracujących z aktorami makijażystów.

„Na restrykcyjną dietę nie było czasu. Praca na planie serialu idzie szybko, więc jeśli chciałabym dużo schudnąć, musiałabym przestać jeść (śmiech). Na szczęście można to jakoś obejść, na przykład za dużymi ubraniami i oczywiście świetną charakteryzacją, która podkreśla kości policzkowe, zapadnięte policzki i cienie pod oczami, przekrwienia na twarzy. Jeśli dodamy do tego jeszcze nieułożone włosy, to ta postać faktycznie wygląda dużo gorzej”, wyjaśnia w rozmowie z dziennikiem Anita Sokołowska.

Czy grana przez aktorkę Zuza pokona chorobę? Tego niestety nie wiemy. Fani serialu nie mają jednak co do tego wątpliwości i trzymają kciuki za swoją ulubienicę!  

Anita Sokołowska, jamnik
Fot. East News

Anita Sokołowska na planie Przyjaciółek

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Mama przy stole jest szczęśliwa”, mówią o MAGDZIE GESSLER jej dzieci – LARA GESSLER i TADEUSZ MULLER. „Ta tęsknota jest jeszcze gorsza niż na początku…”, wyznaje MAGDALENA ADAMOWICZ, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska PAWŁA ADAMOWICZA. OLGA TOKARCZUK, noblistka z dredami. RAFAŁ i GRZEGORZ ZAWIERUCHA. Aktor i uczestnik „MasterChef” – na czym polega siła braci? EWA PACUŁA i NICOLE SALETA - jak nieuleczalna choroba determinuje ich życie.