Anita Lipnicka, VIVA! grudzień 2015
Fot. Alex Lua Kaczkowska
Z ŻYCIA GWIAZD

Anita Lipnicka szczerze o nowotworze: „Próbuję jakoś wszystko przekuć na swoją korzyść”

Weronika Kostyra 3 grudnia 2017 10:30
Anita Lipnicka, VIVA! grudzień 2015
Fot. Alex Lua Kaczkowska

 

Ostatnie lata w życiu Anity Lipnickiej pełne były dramatycznych wydarzeń – rozstanie z Johnem Porterem, śmierć ojca, choroba nowotworowa, ale także ślub i wydanie nowej płyty. Artystka podkreśla jednak, że w rzeczywistości „nie było tak tragicznie, jak malowały to media”. W rozmowie z Katarzyną Janowską w programie „RezerwacjaOnet”, wokalistka odniosła się do swoich przeżyć i szczerze opowiedziała o przebytej chorobie.

 

Anita Lipnicka o przebytym nowotworze

Anita Lipnicka wyznała, że jej choroby nie można nazywać poważną i porównywać do naprawdę ciężkich przypadków raka: „Ja miałam niezłośliwy nowotwór, więc dużo szczęścia w tym wszystkim. Nie można tu się porównywać z prawdziwymi chorobami nowotworowymi, z którymi ludzie się zmagają. Ale muszę się obserwować i to robię. Natomiast to, co cię nie złamie, to wzmocni. Ja jestem fajterką i próbuję jakoś wszystko przekuć na swoją korzyść”.

 

W wywiadzie dla VIVY! artystka opowiedziała o szczegółach swojej choroby: „Miałam guza ślinianki przyusznej, byłam zdiagnozowana trzy lata temu, za uchem, mam jeszcze bliznę. Zrobiono mi biopsję, czekałam na wynik i werdykt, czy to jest nowotwór złośliwy czy łagodny. W takich sytuacjach, kiedy nie jestem w stanie nic z tym zrobić, kompletnie się poddaję i myślę: cokolwiek będzie, widocznie tak ma być”, wyznała w 2015 roku. „Po operacji wróciłam do domu, jakby nigdy nic się nie wydarzyło. Jedyne, co mnie martwiło, to myśl, że jeślibym zniknęła, mojemu dziecku zabrakłoby mamy. Nie myślałam, że zabraknie mnie dla życia albo zabraknie życia mi. Jestem gotowa odejść w każdej chwili. W sensie metafizycznym i dosłownym”, dodała.

 

Wokalistka zdradziła też Katarzynie Janowskiej, o czym jest nowa płyta: „To powieść o szczęśliwej kobiecie, która promuje radosną starość. Wzięłam ślub po 40. W moim życiu nie było tak tragicznie, jak malowały to media”. Niedawno Anita Lipnicka spełniła jeszcze jedno marzenie, zakończyła budowę domu z bali.

 

 

Zobacz także: Anita Lipnicka o mężu: „Poznałam go w internecie. Dla mnie przeprowadził się do Polski. Dla niego zmieniłam nazwisko”

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?