Angelina Jolie z dziećmi
Fot. Monica Schipper/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Angelina Jolie na zdjęciach do magazynu wykonanych przez jej syna!

Gwiazda udzieliła mocnego wywiadu

Sabina Zięba 15 czerwca 2020 14:00
Angelina Jolie z dziećmi
Fot. Monica Schipper/East News

Angelina Jolie nie boi się poruszać ciężkich społecznych tematów i od lat robi to na łamach różnych magazynów. Cyklicznie współpracuje też z Time, gdzie pisze własne felietony. Ponadto działa charytatywnie i wiadomo, że również w życiu prywatnym ma na uwadze dobro innych ludzi. Już sam fakt, że adoptowała czwórkę dzieci z najbiedniejszych krajów świata, mówi o niej naprawdę wiele. Teraz artystka na fali koronawirusa oraz głośnych protestów w USA w najnowszym wywiadzie dla Harper's Bazaar w mocnych słowach wypowiedziała się na temat bieżących wydarzeń. Owej rozmowie towarzyszą zdjęcia wykonane przez jej syna. Jak wygląda?

Angelina Jolie o koronawirusie i Black Lives Matter

Angelina zaczęła się interesować losem najbiedniejszych w 2001 roku, kiedy to kręciła zdjęcia do filmu Lara Croft: Tomb Raider w Kambodży. Ogrom biedy, jaki zobaczyła, skłonił ją do odwiedzenia szeregu obozów uchodźców na całym świecie. Chciała poznać sytuację i warunki, jakie w nich panują. Następnie zaczęła wyruszać w misje humanitarne i przekazywać pierwsze miliony na pomoc innym. Będąc pod wrażeniem zaangażowania aktorki w działalność humanitarną, jeszcze w tym samym roku wysoki komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców mianował Angelinę Jolie ambasadorem dobrej woli. Wówczas na konferencji powiedziała: „Nie możemy się zamknąć na informacje i ignorować faktu, że miliony ludzi cierpią. Po prostu chcę pomóc. Nie wierzę, że tylko ja tak czuję. Wydaje mi się, że wszyscy chcemy sprawiedliwości i równości, szansy na to, by życie nabrało sensu. Wszyscy chcielibyśmy wierzyć, że gdy my będziemy w złej sytuacji, ktoś nam pomoże”.

Mimo upływu lat, i jej nastawienie się nie zmieniło, ponieważ nadal działa charytatywnie, i sytuacja na świecie nie uległa znacznej poprawie. W najnowszej rozmowie z Harper's Bazaar podzieliła się swoimi przemyśleniami: „Mając sześcioro dzieci codziennie przypominam sobie, co jest najważniejsze. Ale po prawie dwudziestu latach pracy na całym świecie, ta pandemia i to, co się dzieje w Ameryce, zmusiły mnie do przemyślenia potrzeb i pomyślenia na temat cierpienia ludzi wewnątrz mojego kraju”.

Następnie nawiązała do Black Lives Matter. Jest to ważny temat również dla członków jej rodziny, bowiem jedna z czwórki adoptowanych przez nią pociech jest Afroamerykanką. Zahara przebywała początkowo w sierocińcu w Etiopii. Jolie kontynuowała: „Istnieje ponad 70 milionów ludzi, którzy musieli uciekać ze swoich domów na całym świecie z powodu wojny i prześladowań – a w Ameryce istnieje rasizm i dyskryminacja. System, który chroni mnie, może nie chronić mojej córki – lub innego mężczyzny, kobiety, dziecka w naszym kraju ze względu na kolor skóry – to jest nie do zaakceptowania”.

Mimo natłoku aktualnych wydarzeń, aktorka stara się być oparciem dla swoich dzieci. W czasie kwarantanny spotkała ich jednak prawdziwa tragedia: „Jak większość rodziców, skupiam się na zachowaniu spokoju, więc moje dzieci nie odczuwają niepokoju ze względu na to, co się dzieje. Wkładam w to całą moją energię. Podczas lockdown’u królik Vivienne zmarł w czasie operacji, a my adoptowaliśmy dwa słodkie niepełnosprawne maluchy. Muszą być w parach. Są tak delikatne, że pomogło im to skupić się teraz na opiece nad nimi”.

Wywiadowi towarzyszą zdjęcia wykonane przez jej 11-letniego syna, Knoxa, który już jest zapalonym fotografem. Aktorka pozuje na nich w ogrodzie ich domu. Zobaczcie, jak wygląda!  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Harper's Bazaar UK (@bazaaruk)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.