Angelina Jolie i Jon Voight MT
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA GWIAZD

Czy Angelina Jolie i jej ojciec w końcu zakopią wojenny topór? Historia tej relacji jest przejmująca...

Weronika Bruździak-Gębura 16 maja 2017 18:30
Angelina Jolie i Jon Voight MT
Fot. Getty Images

Angelina Jolie przez lata nie rozmawiała z ojcem, aktorem Jonem Voightem. Miała mu za złe wiele rzeczy, ale przede wszystkim nie mogła pogodzić się z tym, że porzucił jej matkę. Ostatnio ich relacje się ociepliły. Czyżby w końcu mu wybaczyła?

 

Angelina Jolie przez lata nie utrzymywała kontaktów z ojcem

Relacja Jona Voighta z dziećmi - Angeliną Jolie i jej starszym o dwa lata bratem, Jamesem Heavenem, przez lata była trudna. Wielokrotnie w gorzkich słowach wypowiadali się o ojcu. Tak skomentował to w jednym z wywiadów.

„To, że moje dzieci mówią o mnie jak o złym człowieku, łamie mi serce. Wydaje mi się, że bierze się to stąd, że gdy byli mali ich matka - Marcheline Bertrand, poiła ich nienawiścią do mnie. Czuła się bardzo zraniona tym, że się rozstaliśmy. Prawdę powiedziawszy, całej trójce starałem się okazać moją miłość i duże wsparcie finansowe. Bóg wie, że przez lata starałem się naprawić nasze relacje”, zapewniał.

 

To jednak nie pomogło. Angelina Jolie zerwała kontakt z ojcem w 2002 roku. Nie mogła wybaczyć mu, że porzucił rodzinę, że w rozmowie z dziennikarzami programu „Access Hollywood” stwierdził, że córka ma problemy psychiczne, a na deser zdradził mediom, że planuje adoptować chłopca z Kambodży.

Angelina Jolie miała dość. Była tak wściekła na ojca, że nie pozwoliła mu poznać wnuków, nie zaprosiła go na swój ślub z Bradem Pittem w 2014 roku, ani nie poinformowała go o swoich problemach zdrowotnych - o operacji podwójnej mastektomii, którą przeszła rok wcześniej, dowiedział się z mediów. Mimo że przez lata Voight próbował załagodzić sytuację, Angelina była nieugięta. Aż do teraz.

 

Przełom w relacjach Angeliny Jolie i Jona Voighta

Ostatnio nastąpił przełom w ich relacjach - paparazzi przyłapali ich na wspólnym wypadzie na sushi w Beverly Hills. Towarzyszyły im dzieci aktorki: Pax, Zahara, Vivienne i Knox. Jak relacjonował informator magazynu „People”, „Dzieci dostały prezenty od dziadka, a Angelina go przytuliła. Wszyscy wyglądali na bardzo szczęśliwych. Siedzieli przy stole przez ponad dwie godziny”.

To nie koniec zmian. Kilka dni temu Jon Voight w rozmowie z dziennikarzami portalu TMZ zapytany o to, jak zamierza spędzić Dzień Matki, który Amerykanie obchodzą 14 maja, mówił tylko o Angelinie. „Życzę moje córce całej miłości świata, bo jest wspaniałą matką”. Gdy dziennikarz zapytał, czy zamierza z tej okazji spotkać się z Angeliną, bez chwili zastanowienia odpowiedział: „Oczywiście, to moja rodzina, moje dziecko”.

Być może na ocieplenie kontaktów w relacjach ojciec - córka Jon Voight zapracował sobie w październiku. Gdy media obiegła informacja o rozwodzie Angeliny Jolie i Brada Pitta, dziennikarze próbowali wypytywać go o sytuację córki, licząc, że i tym razem rozwiąże mu się język. 78-letni aktor nie był jednak zbyt wylewny. Powiedział tylko, że „martwi się o Angelinę i dzieci i ma nadzieję, że wkrótce się z nimi spotka”.

 

Angelina Jolie i Jon Voight
Fot. East News

Na zdjęciu: Angelina Jolie i Jon Voight, 9 kwietnia 1991 roku.

 

Rodzice Angeliny Jolie

78-letni Jon Voight jest cenionym amerykańskim aktorem. Zagrał w ponad 80 produkcjach. Ostatnio widzowie mogli podziwiać go w roli Micky’ego Donovana w serialu „Ray Donovan”, za co w 2014 roku otrzymał Złotego Globa. Na koncie ma jeszcze trzy statuetki - za filmy: „Nocny kowboj”, „Uciekający pociąg” i „Powrót do domu”. Za tę ostatnią produkcję otrzymał też Oscara w 1979 roku.

Marcheline Bertrand też była aktorką, która dzięki egzotycznej urodzie miała szansę na wielką karierę. Zdecydowała się jednak poświęcić rodzinie i ustąpiła miejsca koleżankom po fachu, takim jak Jane Fonda, Faye Dunaway czy Farah Fawcett. Nie przewidziała jednak, że o takich właśnie kobietach będzie marzył jej mąż.

Voight i Bertrand byli małżeństwem w latach 1971-1980. Para ogłosiła separację w 1976 roku, a Bertrand oskarżyła męża o niewierność. Sam po latach przyznał się do tego w wywiadzie dla „Vanity Fair”: „Był romans, zdarzył się więc i rozwód. Zakochałem się. Co miałem więc robić? Oszukiwać Marcheline, oszukiwać siebie?”, powiedział wprost. Dzieci nie mogły mu tego wybaczyć, a Angelina w wielu wywiadach podkreślała poświęcenie mamy. „Moja matka uczyła się, żeby zostać aktorką, ale, niestety, poślubiła mojego ojca i w wieku 28 lat była już rozwódką z dwójką dzieci na karku. To dla nas zrezygnowała ze swoich marzeń, bo to my byliśmy dla niej najważniejsi”.

Marcheline Bertrand zmarła w 2007 roku z powodu raka jajnika. Miała 56 lat. Podobno jej ostatnim marzeniem było, żeby Angelina pogodziła się z ojcem.

 

Polecamy też: O zmarłej mamie, problemach zdrowotnych i dzieciach. Poruszający wywiad Angeliny Jolie

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.