O TYM SIĘ MÓWI!

Kolejne gwiazdy przerywają milczenie. Angelina Jolie i Gwyneth Paltrow wśród ofiar molestowanych przez Harveya Weinsteina!

Gabriela Czernecka 11 października 2017 12:30

W czwartek New York Times opublikował zeznania kobiet, które twierdzą, że popularny producent filmowy Harvey Weinstein oferował im pieniądze za seks. Mężczyzna został oskarżony o molestowanie seksualne conajmniej ośmiu aktorek. Do kobiet oskarżających Harveya dołączyły właśnie znane gwiazdy filmowe, Gwyneth Paltrow i Angelina Jolie. Problemy milionera dopiero się zaczynają! 

 

Polecamy: Tym skandalem żyje całe Hollywood! Producent „Pulp Fiction” Harvey Weinstein oskarżony o molestowanie. Aferę komentują gwiazdy wielkiego ekranu

 

Harvey Weinstein zwolniony 

 

Oskarżenia Harveya Weinsteina o molestowanie seksualne postawiły cały Hollywood na nogi. Sprawę komentują największe gwiazdy branży filmowej. Po ujawnieniu tych informacji, środowisko odwróciło się od producenta,  jego współpracownicy juz zaczęli zrywać kontrakty. Harvey Weinstein został także zwolniony z firmy, której był współzałożycielem. Z dnia na dzień pojawia się coraz więcej informacji na temat niemoralnych propozycji Weinsteina. Producent najczęściej zapraszał aktorki do swoich pokoi hotelowych, gdzie urządzał tzw. dodatkowe castingi. W czasie ich trwania paradował w samym szlafroku i proponował wspólne prysznice. Jak się okazuje plotki o skłonnościach Harveya Weinsteina krążyły od dawna. Podobno sprawa miała być nagłośniona już w 2004 roku, wiedzieli o niej m.in. Matt Damon i Russel Crowe. Wówczas sprawę zatuszowano. Tym razem Harveya dopadła sprawiedliwość, ale jego problemy dopiero się zaczynają.

 

Polecamy: Seksafery w Hollywood ciąg dalszy. Ben Affleck oskarżony o molestowanie seksualne!

 

Gwyneth Paltrow i Harvey Weinstein

 

Do grona oskarżających go kobiet dołączyły właśnie gwiazdy wielkiego ekranu, Gwyneth Paltrow i Angelina Jolie. Obie aktorki twierdzą, że Harvey nękał je seksualnie. Dopuszczał się takich czynów, gdy dziewczyny były dopiero na początku swojej kariery. Gwyneth Paltrow wyznała, że miała wówczas zaledwie 22 lata. Aktorka współpracowała wtedy z Weinsteinem na planie adaptacji Emmy Jane Austen. Według zeznań gwiazdy, tuż przed rozpoczęciem zdjęć została zaproszona przez Harveya na zwiedzanie jego apartamentu w hotelu Peninsula Beverly Hills. Gwyneth Paltrow zeznała, że wtedy Weinstein próbował zwabić ją do sypialni i próbował nakłonić do zrobienia  mu masażu. „Byłam dzieciakiem, byłam przerażona. Myślałam, że jesteś moim wujkiem Harveyem”, mówi aktorka. Jak wspomina Gwyneth, odmówiła i opuściła apartament. O wszystkim opowiedziała swojemu ówczesnemu chłopakowi, Bradowi Pittowi, który po całej akcji odwiedził producenta i kazał mu się trzymać z daleka od Paltrow. Gwyneth wyznała także, że Harvey był wściekły o to, że zwierzyła się Bradowi. „Przez dłuższą chwilę krzyczał na mnie, był brutalny, bo myślał, że będę milczeć”, wspomina. 

Harvey Weinstein, Gwyneth Paltrow
Fot. East News

 

Zobacz: Obama w Hollywood? Córka Baracka Obamy zaczyna pracę u słynnego producenta filmowego. Czym się będzie zajmować?

 

Angelina Jolie o molestowaniu seksualnym

 

Nieprzyjemne doświadczenia z Harveyem Weinsteinem ma jak się okazuje także Angelina Jolie. Podobno producent próbował nakłonić ją do seksu w hotelowym pokoju. Sytuacja miała miejsce podczas kręcenia filmu „Playing by Heart” pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Jak twierdz Jolie po tym jak odrzuciła jego zaloty nigdy więcej nie miała z nim do czynienia. „Miałam złe doświadczenia z Harveyem Weinsteinem w młodości i w rezultacie postanowiłam, że nigdy nie będę z nim współpracować i będę ostrzegać przed nim innych. Takie zachowanie wobec kobiet w każdej dziedzinie i w każdym kraju jest nie do przyjęcia”, mówi aktorka. 

 

Autor artykułu o Weinsteinie, syn Mii i Woddy’ego Allena Ronan ujawnił, że rozmawiał z 13 kobietami, które twierdziły, że producent napastował je od 1990 do 2015 roku. Przypomnijmy, że trzy kobiety wprost oskarżyły go o gwałt, a aktorki Ashley Judd i Rose McGowan oskarżają go o molestowanie seksualne. Do nich dołączyły teraz Gwyneth Paltrow i Angelina Jolie. Zarzuty stawiają mu też aktorki Rosanna Arquette i Mira Sorvino, które twierdzą, że zniszczył ich kariery, po tym jak odmówiły pójścia z nim do łóżka.

 

Harvey Weinstein wynajął najlepszych prawników, którzy będą próbowali udowodnić, że stosunki z pokrzywdzonymi kobietami odbywały się tylko i wyłącznie za ich zgodą. „Pan Weinstein zdecydowanie zaprzecza, jakoby zmuszał kobiety do czegokolwiek. Jego zdaniem wszystko odbywało się za zgodą obu stron. Pan Weinstein zapewnia też, że nigdy nie mścił się na kobietach, które odrzuciły jego zaloty. Pan Weinstein rozpoczął terapię i dąży do bycia lepszym. Pan Weinstein ma nadzieję, że jeśli zrobi wystarczająco dużo postępów, otrzyma drugą szansę - powiedziała adwokatka oskarżonego producenta”, informuje prawniczka.

Angelina Jolie
Fot. East News

 

Polecamy także: „Sąd zadał mi więcej bólu niż Polański”. Samantha Geimer staje w obronie reżysera

 

Nagranie demaskujące działania Weinsteina

 

„The New Yorker” opublikował także nagranie, na którym producent filmowy Harvey Weinstein ma nakłaniać modelkę Ambrę Battilanę Gutierrez, by poszła z nim do hotelowego pokoju. Na nagraniu słychać, jak kobieta opiera się i mówi, że „nie czuje się komfortowo”. „Dlaczego wczoraj dotykałeś moich piersi?”, pyta producenta. Ten z kolei przeprasza i stwierdza, że "to takie przyzwyczajenie". Nagranie miało powstać w 2015 roku - Weinstein próbuje na nim zwabić 22-letnią wówczas modelkę do swojego pokoju w hotelu. Jak na razie CNN nie jest w stanie zweryfikować autentyczności tego nagrania. 

 

 

Ambra Battilana Gutierrez, ofiara Harvey Weinsteina
Fot. Instagram @ambrabgutierrez

 

Zobacz: Ben Affleck oskarżony o molestowanie seksualne!​​​​​​​

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.