Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Angela Merkel miała atak drgawek! Jaki jest stan jej zdrowia?

Media na całym świecie są zaniepokojone zdarzeniem

Konrad Szczęsny 27 czerwca 2019 18:46
Fot. East News

Społeczeństwo w Niemczech jest zaniepokojone, zaś internauci szeroko komentują dostępne w sieci nagrania. Angela Merkel w trakcie ostatniego spotkania z prezydentem RFN po raz kolejny publicznie dostała drgawek, które starała się za wszelką cenę powstrzymać! Jaki jest jej stan zdrowia?

Angela Merkel publicznie dostała drgawek

W czwartek odbyło się spotkanie Angeli Merkel z prezydentem RFN Frankiem-Walterem Steinmeierem, w trakcie którego odwołano minister sprawiedliwości Katarinę Carley, która w majowych wyborach uzyskała mandat do europarlamentu. 

W pewnym momencie zauważono, że kanclerz Niemiec ma drgawki całego ciała. Z zaciśniętymi zębami i założonymi rękami próbowała je powstrzymać. Atak trwał około dwóch minut. Jak podaje agencja Reuters, mógł być on konsekwencją upałów, które w ostatnim czasie nawiedziły Berlin. Szefowa rządu odmówiła jednak, gdy zaproponowano jej szklankę wody. Rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert został zapytany o ten incydent, stan zdrowia Angeli Merkel i jej planowaną wizytę na szczycie G20, który odbędzie się w najbliższych dniach w Japonii. Zapewnił, że nie ma powodu do obaw. 

„Wszystko odbędzie się zgodnie z planem. Kanclerz czuje się dobrze”, przekonywał.

Potwierdzeniem jego słów miało być to, że pół godziny po zdarzeniu polityk pojawiła się w Bundestagu i uczestniczyła w zaprzysiężeniu nowej minister sprawiedliwości, Christine Lambrecht.

To nie pierwsze takie zdarzenie

Niestety, podobna sytuacja miała miejsce 18 czerwca tego roku w trakcie spotkania niemieckiej polityk z nowo wybranym prezydentem Ukrainy, Wołodymyrem Zełenskim. Wówczas to w trakcie uroczystości związanych z powitaniem gościa zaczęła drżeć na całym ciele, co oczywiście próbowała powstrzymać. Jak przyznała na zorganizowanej godzinę później konferencji prasowej, przyczyną niekontrolowanych dolegliwości mogło być odwodnienie. Jednak po wypiciu trzech szklanek wody poczuła się znacznie lepiej.

„Najwyraźniej tego potrzebowałam i czuję się już bardzo dobrze”, zapewniła wówczas.

Angela Merkel w tym roku skończy 65 lat. Na czele niemieckiego rządu stoi od 2005 roku. Zapowiedziała, że po upływie obecnej kadencji, czyli w 2021 roku, zrezygnuje z pełnionej funkcji i rozpocznie „polityczną emeryturę”  

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.