Nowe fakty w sprawie śmierci Ewy Tylman
Fot. Instagram
O TYM SIĘ MÓWI

Ojciec Ewy Tylman o życiu bez ukochanej córki: „Najtrudniej jest, kiedy przychodzą święta”

Andrzej Tylman chce pomóc innym rodzicom w podobnej sytuacji

Rafał Kowalski 13 lutego 2019 07:00
Nowe fakty w sprawie śmierci Ewy Tylman
Fot. Instagram

Prawie trzy i pół roku minęło już od tragicznej śmierci Ewy Tylman, a wciąż nie wiadomo, dlaczego ciało 26-latki znalazło się w Warcie. Mimo wielu spotkań na salach sądowych i zgromadzonych dowodów, wciąż nikt nie usłyszał wyroku. Ojciec zmarłej, Andrzej Tylman, udzielił portalowi Na Temat obszernego wywiadu, w którym zdradził, jak życie jego i jego bliskich wygląda odkąd brakuje w nim Ewy.

Ojciec Ewy Tylman o tęsknocie za córką

Pan Andrzej Tylman opowiedział w wywiadzie, że przez pierwszy rok od tragicznych wydarzeń prawie wcale nie wychodził z domu. To był jego sposób na poukładanie sobie w głowie wydarzeń, które spadły na niego tak nagle. Dziś odwiedza córkę na cmentarzu i rozmawia z nią. By odzyskać energię do życia od czasu do czasu gra w lokalnym zespole na trąbce.

Wciąż jednak nie może przestać myśleć, jak wyglądałoby życie Ewy, gdyby nie dramatyczne wydarzenia z nocy 22 na 23 listopada 2015 roku. „Na pewno uczyłaby się dalej. Na pewno by się rozwijała. Być może zaprowadziłbym ją do ołtarza, a nie na cmentarz…”, powiedział Andrzej Tylman w Na Temat. Dodał też, że przychodzą momenty, kiedy płacze z tęsknoty. „Mimo że facet powinien być twardy, to pojawiają się łzy. Najtrudniej jest chyba, kiedy przychodzą święta… Ale zaciskam zęby. Muszę twardo stąpać po ziemi, bo jak się zacznę rozklejać, to nie będzie dobrze. Muszę też myśleć o bliskich. Żona na to patrzy. Ona choruje i przeżywa tę stratę bardzo mocno, cały czas pyta "dlaczego jej nie ma?”. Mamy jednak jeszcze dla kogo żyć. Mamy dwóch synów, fajne synowe i wnuki. Cały czas się wspieramy”, czytamy na portalu.

Ponadto okazuje się, że w oczekiwaniu na zakończenie procesu, tata Ewy Tylman chce pomóc innym rodzicom, którzy są w podobnej sytuacji. W związku z tym zwrócił się o pomoc do polityków. „Teraz z moim kolegą z Konina, który też stracił dziecko, byliśmy w Warszawie i rozmawialiśmy z ministrem Andrzejem Derą. W spotkaniu uczestniczył także poseł Krzysztof Maciejewski, którego córkę także zamordowano. Rozmowa dotyczyła rozwiązań, które powinny zakładać opiekę nad ludźmi, których dzieci tak brutalnie skrzywdzono. Chodzi o szeroką pomoc dla rodziny, bo w tej chwili zostajemy z tym sami”, opowiedział Andrzej Tylman i dodał, że jeszcze w 2019 roku Sejm powinien zająć się tą sprawą.

Mamy nadzieję, że ten właśnie rok okaże się dla bliskich Ewy Tylman przełomowy. Ta sprawa zasługuje na szybkie, sprawiedliwe zakończenie. 

Andrzej Tylman, ojciec Ewy Tylman
Fot. Adam Jastrzebowski/REPORTER
Andrzej Tylman, ojciec Ewy Tylman
Fot. Adam Jastrzebowski/REPORTER
Nowe fakty w sprawie śmierci Ewy Tylman
Fot. Instagram

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?