Andrzej Strzelecki nie żyje
Fot. Piotr Zagiell/East News
WSPOMNIENIE

Andrzej Strzelecki przed śmiercią napisał piosenkę

„Gdy powolutku się oddalam, spalam”. Jej słowa poruszają

Redakcja VIVA! 18 lipca 2020 09:45
Andrzej Strzelecki nie żyje
Fot. Piotr Zagiell/East News

Trudno pogodzić się z tą stratą. Andrzej Strzelecki zmarł 17 lipca po walce z chorobą. Miał 68 lat. W czerwcu aktor wyznał, że zmaga się z nieoperacyjnym rakiem płuc i oskrzeli. Ratunkiem miało być kosztowne leczenie w Stanach Zjednoczonych. W pomoc zaangażowali się przyjaciele, studenci, środowisko aktorskie… Zbiórka pieniędzy trwała od kilu tygodni. Andrzej Strzelecki nie zdążył rozpocząć leczenia…  Do samego końca dzielnie walczył z chorobą. Pozostawił po sobie wspaniałe kreacje aktorskie. Był wyjątkowym artystą i cudownym człowiekiem. Jeszcze przed śmiercią zdążył napisać piosenkę, której słowa dziś jeszcze mocniej trafiają do serc słuchaczy.

Piosenka Andrzeja Strzeleckiego

Utwór „Zapalniczka” pojawił się w sieci na kilka godzin przed śmiercią aktora. Andrzej Strzelecki napisał do niej poruszający tekst o przemijaniu.

Piosenkę w wykonaniu Karoliny Piwosz udostępniła córka artysty. Za muzykę odpowiedzialny jest Marek Stefankiewicz.

„Kochani, przyjdzie taki dzień, że każdy będzie chciał znać Karolinę Piwosz - a ja już ją znam. Karolina, dziękuje za piękne wykonanie piosenki Taty i Marka. Jesteś cudowna ”, napisała Joanna Strzelecka-Żylicz.

,,Gdy jestem, niesie mnie fala

I w tym uniesieniu stać mnie na żar i na gesty
Ze mną jest ciepło i jasno
Przez chwilę, przez moment, teraz
Bo gdy mi przyjdzie zgasnąć - umieram
Gdy z każdą chwilą tracę siłę
To nie jest miłe
Gdy powolutku się oddalam, spalam", słyszymy.

Słowa chwytają za serce… Trudno nie uronić łzy. 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.