Andrzej Strzelecki, Joanna Pałucka
Fot. TRICOLORS/East News
O TYM SIĘ MÓWI

„Staramy się żyć normalnie, ale choroba nie daje o sobie zapomnieć”

Poruszające słowa żony Andrzeja Strzeleckiego

Redakcja VIVA! 8 czerwca 2020 13:54
Andrzej Strzelecki, Joanna Pałucka
Fot. TRICOLORS/East News

Andrzej Strzelecki, aktor i reżyser walczy z poważą chorobą. Lekarze zdiagnozowali u niego nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Ratunkiem jest innowacyjna, droga terapia w Stanach Zjednoczonych. Każda pomoc się liczy, ponieważ koszt kuracji przekracza możliwości finansowe aktora . W sieci ruszyła zbiórka, z której pieniądze pokryją koszty leczenia - 1,5 mln złotych. W rozmowie z dziennikiem Fakt żona aktora - Joanna Pałucka opowiedziała o chorobie męża i jego walce o powrót do zdrowia.

Poruszające słowa żony Andrzeja Strzeleckiego

,,Zachorowałem. Mam nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Zawsze miałem w życiu szczęście. Nie opuściło mnie ono i w tej dramatycznej sytuacji. 6 maja w USA dopuszczono lek Capmatinib na to schorzenie. Jest on dla mnie szansą na uratowanie życia, ale koszt kuracji przekracza moje możliwości finansowe", pisał Andrzej Strzelecki na stronie zbiórki fundacji Rak'n'Roll.

W rozmowie z dziennikiem Fakt, żona aktora wyznała, że mąż od pewnego czasu miał problemy zdrowotne. Skarżył się na bóle w różnych częściach ciała.

„Trzęsły mu się ręce. Były to problemy natury neurologicznej, dlatego położono go na oddziale neurologii. Neurologicznie jednak jest wszystko dobrze. Bóle to wynik rozprzestrzeniającego się raka”, powiedziała Joanna Pałucka.

W marcu aktor trafił do szpitala, gdzie przeprowadzono kontrole badania. Diagnoza była jednoznaczna i nie pozostawiała szans. Aktor przeżywał dramat. W tym samym czasie wybuchła epidemia koronawirusa. Ratunkiem ma być lek, który stosowany jest w USA.

Na razie nie można sprowadzić go do Polski. „Został dopuszczony w Stanach Zjednoczonych dopiero 6 maja. U nas w Europie niestety ciągle nie ma na rynku tego lekarstwa. I to rodzi problemy... (...) Bardzo chcielibyśmy, by te tabletki mogły być sprowadzone, ale na dzień dzisiejszy nie mamy takiej wiedzy, czy to się uda i czy Andrzej nie będzie musiał jechać do Ameryki, by móc podjąć leczenie. Chcielibyśmy tego uniknąć, bo jest słabiutki”, mówiła żona Andrzeja Strzeleckiego w rozmowie z Faktem.

Rodzina jest w bardzo trudnej sytuacji. Koszt leczenia przerasta ich możliwości. Dlatego w sieci ruszyła zbiórka, z której pieniądze zostaną przekazane na finansowanie leku. Miesięcznie to koszt 37 tysięcy dolarów. Na szczęście aktor może liczyć na wsparcie wielu osób, które angażują się w pomoc. Każdy ma nadzieję, że Andrzejowi Strzeleckiemu uda się pokonać chorobę.

W jakim stanie jest aktor? Joanna Pałucka nie ukrywa, że mąż schudł, czuje się bardzo słabo. „Staramy się żyć normalnie, ale choroba nie daje o sobie zapomnieć. W zasadzie jest niesamodzielny i nie może się nigdzie beze mnie ruszyć. Mimo to się nie poddaje i chce funkcjonować jak dawniej", dodała. 

Niedawno odwiedził plan serialu Klan, gdzie od lat wciela się w postać doktora Koziełły. ,,Dopóki będzie to możliwe, będziemy starali się udawać, że nic się nie dzieje, chociaż wszyscy widzą, że nie dzieje się dobrze”, mówiła w wywiadzie dla Faktu żona Andrzeja Strzeleckiego.

Jak pomóc zbiórkę na leczenie Andrzeja Strzeleckiego? Link do strony Rak'n'Roll znajduje się TUTAJ

Fundacja Rak’n’Roll Wygraj Życie

nr konta: 73 1600 1462 1893 9704 1000 0068

w tytule:

"dla Andrzeja S."

Życzymy dużo zdrowia i sił 

Andrzej Strzelecki ma raka
Fot. Piotr Zagiell/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.