seweryn kuback
Fot. oFot. VIPHOTO/East News
Niezwykłe historie

Andrzej Seweryn odnalazł szczęście u boku swojej piątej żony Katarzyny Kubackiej-Seweryn

Dopiero w tej relacji poczuł się spełniony. „Jestem wielbicielem jednej kobiety. I to od 12 lat”

Agnieszka Dajbor 25 kwietnia 2023 13:47
seweryn kuback
Fot. oFot. VIPHOTO/East News

Andrzej Seweryn powiedział kiedyś o sobie, że jest facetem opętanym przez pracę. Zdarzało mu się nawet zemdleć na scenie z przepracowania. A jednak najlepiej czuł się w teatrze albo na planie filmowym. Dopiero niedawno trochę się zmienił, wyhamował, docenił uroki domu i bliskość rodzinnych relacji, chociaż nadal pozostaje aktywny zawodowo. 

Aktor ma za sobą  barwne i bogate życie osobiste, był kilkakrotnie żonaty, ma troje dzieci –  córkę, znaną aktorkę Marię Seweryn i dwóch dorosłych już synów: Yanna i Maximiliena.  Ale szczęście znalazł dopiero u boku Katarzyny Kubackiej-Seweryn, propagatorki kultury, organizatorki Festiwalu Filmowego – „Spotkania Niezwykłe”, autorki wielu projektów artystycznych. To jest jego małżeństwo na dobre i złe, na całe życie. Oto historia miłości pary. 

Andrzej Seweryn: cztery małżeństwa

Wcześniej aktor był żonaty cztery razy. Po raz pierwszy ożenił się w 1970 roku z Bogusławą Blajfer, to była studencka miłość, której pomogła...polityka. Oboje uczestniczyli w studenckich protestach ’68 roku, drukowali ulotki wykorzystując do tego wyżymaczkę kultowej pralki „Frania". Potem oboje siedzieli w więzieniu, choć Bogusława znacznie dłużej, bo została oskarżona z poważnego paragrafu, o próbę obalenie siłą ustroju PRL. Młodzieńczy związek przetrwał 3 lata. Poszli swoimi drogami, zakładając nowe rodziny. Po latach Andrzej Seweryn powiedział w rozmowie dla „Playboya”: „Oglądałem zdjęcia z mojego pierwszego ślubu – z całym szacunkiem dla urody Brada Pitta i Angeliny Jolie, zobaczyłem na nich porównywalną parę".

W 1974 roku zrobiło się głośno o jego ślubie z Krystyną Jandą. Był już uznanym aktorem. Ona dopiero zaczynała karierę, więc ich relacja opierała się na układzie mistrz i uczennica. Jandzie szybko zaczęło to doskwierać. Mieli tak różne charaktery i oczekiwania, że ten związek był chyba z góry spisany na straty. I dzisiaj pewnie lepiej rozumieją się jako przyjaciele i rodzice Marii Seweryn. W 1980 roku, niedługo po rozwodzie z Krystyną Jandą, Andrzej Seweryn wyjechał do Francji, gdzie zastał go stan wojenny. Pozostał na emigracji, podczas której miał wielkie sukcesy, był m.in. aktorem  francuskiej sceny narodowej  „Comédie Française”. We Francji ożenił się z Laurence Bourdil, a następnie z piękną libańską aktorką Mireille Maalouf. Byli razem 15 lat. Podobno dla niego odłożyła karierę aktorską, zajęła się domem i wychowaniem ich syna Maximiliena. Ale Seweryn wrócił po latach do Polski, a Mireille postanowiła pozostać we Francji. Ich relacje zaczęły się rozluźniać.

Zobacz też: Krystyna Janda i Andrzej Seweryn byli małżeństwem przez pięć lat. Oto historia ich miłości

seweryn kubacka
Fot. „Podróże pozwoliły nam się naprawdę poznać", tak podpisał Andrzej Seweryn to zdjęcie na instagramie. Fot. Archiwum prywatne

Katarzyna Kubacka-Seweryn i Andrzej Seweryn: historia miłości

Wchodzenie w nowe związki, jest jak zaczynanie życia na nowo. Andrzej Seweryn robił to wiele razy. Ale wreszcie znalazł kobietę, u której boku zamierza spędzić resztę życia. Poznali na festiwalu filmowym w Maroku. Katarzyna napisała na zaproszeniu: „Ciepło pozdrawiam”. Jego to zainteresowało. „Może dla innych osób nie ma w tym nic nadzwyczajnego, ale do mnie nikt wcześniej tak nie pisał. Byłem ciekaw, kto to jest. Potem zobaczyłem wysoką, piękną kobietę w długiej sukni i stało się. Po prostu się zakochałem”, opowiadał w "Twoim Stylu".

Ona spodziewała się spotkania z chłodnym, wyniosłym aktorem. A okazał się ujmujący, otwarty, dowcipny. Zaimponowało jej, że jest zawsze ciekawy  nowych  wyzwań i różnorodnych aktorskich przeżyć.  Grał w kabarecie „Pożar w burdelu",  wystąpił w teledysku „Otsochodzi". Szybko znaleźli porozumienie. Przegadali całą noc. „Następnego dnia - mówiła Katarzyna Kubacka-Seweryn w rozmowie z Magdaleną Żakowską w „Urodzie życia” – na pożegnalnej kawie nad horyzontem pokazała się tęcza. Nasza tęcza. Teraz o tym wiem. Andrzej wpisał mi w książce proroczą dedykację: „W oczekiwaniu na obiecaną tęczę…” Odjechał, ale niebawem znów mieli się spotkać.

Zobacz też: Marta Lipińska i Maciej Englert są razem od 55 lat. Oto historia ich wyjątkowej miłości

seweryn kubacka
Fot. Stworzyli razem ciepły rodzinny dom, którego im przez lata brakowało. Fot. TOMASZ URBANEK/Dzień Dobry TVN/East News
Katarzyna Kubacka-Seweryn i Andrzej Seweryn: na dobre i na złe

Kiedy się poznali, oboje nie byli już młodzi. Mieli za sobą wystarczający bagaż doświadczeń i przeżyć. Katarzyna Kubacka-Seweryn przeżyła miłosny zawód i nie myślała o tym, żeby jeszcze raz wiązać się z kimś na stałe. Zakładać rodzinę. Andrzeja Seweryna poznała wtedy, gdy godziła się już z życiem „szczęśliwej singielki", która przynajmniej sama o sobie decyduje. Jest niezależna, ma swoją przestrzeń i spędza życie na pracy i podróżach. Stało się jednak inaczej. Zakochali się w sobie, wiedzieli, że grzechem byłoby odrzucać szansę, jaką daje im los. Pewnego razu Andrzej Seweryn zaprosił ją do Rzymu i tam podczas uroczystej kolacji oświadczył się. Pobrali się w 2015 roku, w polskiej ambasadzie.

Nie myślą o przeszłości. Katarzyna Kubacka-Seweryn mówiła w rozmowie z „Urodą życia", że nigdy nie obawiała się tego, że jej ukochany był kilkakrotnie żonaty. Wiedziała, że ich uczucie jest wyjątkowe. I że spotkali się w najlepszym dla siebie czasie,  jako w pełni dojrzali ludzie, Andrzej Seweryn ma dzisiaj 77 lat,  Katarzyna Kubacka-Seweryn jest o 18 lat młodsza, oboje mają już wnuki. Potrafią docenić wagę kompromisu, wiedzą, jakie to ważne, by wszystko przegadać –  to, co cieszy i to, co boli, przeszkadza. Być razem, a jednocześnie nie rezygnować z siebie i swoich pasji. Czasem zdarzały im się nieżyczliwe spojrzenia i komentarze. Uwagi o artyście z bogatą przeszłością. Ale oni pokazali, że mają rację, są ze sobą już 12 lat i więź między nimi jest coraz silniejsza.

Andrzej Seweryn i Katarzyna Kubacka-Seweryn na premierze serialu "Królowa", Warszawa, 20.06.2022 r. 

Andrzej Seweryn, Katarzyna Kubacka-Seweryn historia miłości
Fot. Pawel Wodzynski/East News

Ciepły, rodzinny dom

Dzisiaj mieszkają razem w apartamencie niedaleko warszawskich Łazienek. Stworzyli swój własny dom, chociaż musieli  nauczyć się swoich nawyków, przyzwyczajeń,  charakterów.  Andrzej Seweryn miał czasem żal do żony, że traktuje go jak nauczycielka i próbuje wychować. Ona zauważała, że mąż trzyma nierozpakowane kartony z rzeczami od kilku lat. „Andrzej o zgrozo, do dziś nie wie, że szuflady i szafki same się nie zamykają", śmiała się w rozmowie z „Urodą życia". 

Ale jego uwagi brała za  komplementy – przez wiele lat pracowała jako polonistka i uwielbiała prace w szkole. Poza tym, jak mówiła Magdalenie Żakowskiej: „Andrzej wie, że jest osobą bardzo przeze mnie kochaną. Że ufam mu i choć czasem się sprzeciwiam, traktuję go jak autorytet”. On na swoim Instagramie, pod jednym ze zdjęć napisał: „...I powiedziałem Kasi, jak ją kocham, nawet gdy gubi parasolki... A gubi! Oj gubi!". 

Andrzej Seweryn niedawno udzielił wywiadu VIVIE!, w którym otworzył się na temat relacji z żoną. Mówi, że od lat jest wielbicielem jednej kobiety. „W tej chwili jestem wielbicielem jednej kobiety. I to od 12 lat", tłumaczył. Czy ta późniejsza miłość jest inna? „Pewnie tak. W każdym razie w moim przypadku była inna, jak widać. Zawsze mówiłem moim synom, żeby wiązali się z kobietami, które mają poczucie humoru. No i tak się stało z ich ojcem, czyli mną”, opowiadał Krystynie Pytlakowskiej. W ich relacji nie ma nudy. To ukochana pomaga zatrzymać Andrzejowi Sewerynowi w sobie młodzieńca. Katarzyna Kubacka-Seweryn przychodzi na premiery męża i zawsze jest szczera w ocenach. „Jest surowym sędzią. To bardzo dobrze mi robi. […] Oczywiście, że jesteśmy wrażliwi na nasze słabości i wolimy, żeby nas chwalono, ale tylko idiota wierzy wszystkim, którzy go chwalą”, zwierzał się aktor. 

Zakochani podarowali sobie nawzajem nowe światy. Przede wszystkim dom – ciepły, rodzinny, wielopokoleniowy. Dzieci ich obojga są tu kochane, a wnuki bardzo lubią bawić się z dziadkiem.  Katarzyna sprawiła, że życie rodzinne nabrało intensywnych barw. I stało się tak bardzo ważne.

Życzymy wszystkiego, co najpiękniejsze!  

Zobacz też: Artur Barciś powróci w nowym ''Znachorze''. Wcieli się w bohatera, którego wcześniej nie było

Katarzyna Kubacka-Seweryn, Andrzej Seweryn, Premiera filmu Niebezpieczni dżentelmeni, 19 stycznia 2023

Katarzyna Kubacka-Seweryn, Andrzej Seweryn, Premiera filmu Niebezpieczni dżentelmeni, 19 stycznia 2023
Fot. VIPHOTO/East News

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.