Trzaskowski, Duda, uzupełnienie starej sklejki
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Andrzej Duda zaprosił Rafała Trzaskowskiego do Pałacu Prezydenckiego

Czy spotkanie dojdzie do skutku? Jest odpowiedź

Redakcja VIVA! 13 lipca 2020 10:51
Trzaskowski, Duda, uzupełnienie starej sklejki
Fot. East News

Z nieoficjalnych cząstkowych informacji podanych w poniedziałek przez Państwową Komisję Wyborczą wynika, że wybory prezydenckie 2020 wygrał Andrzej Duda. Dane pochodzą z 99.97 proc. komisji wyborczych. Sztab urzędującego prezydenta już wczoraj świętował zwycięstwo. Andrzej Duda w niedzielę w swoim przemówieniu zwrócił się do Rafała Trzaskowskiego i zaprosił go z żoną do Pałacu Prezydenckiego. Czy to zaproszenie zostało przyjęte?

Czy dojdzie do spotkania Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego?

II tura wyborów prezydenckich dostarczyła wszystkim wielu emocji. Wczorajsze wstępne wyniki sondaży wyraźnie to pokazywały, że walka w wyścigu do Pałacu Prezydenckiego była wyrównana. W wyborczy wieczór Andrzej Duda, po ogłoszeniu wstępnych, sondażowych wyników, postanowił zaprosić Rafała Trzaskowskiego wraz z małżonką do Pałacu Prezydenckiego.  

„Czekamy na oficjalne wyniki wyborów, ale chcę z tego miejsca zaprosić na dziś do Pałacu Prezydenckiego pana Rafała Trzaskowskiego wraz z małżonką na godz. 23. Wiem, że późno, ale myślę, że nikt z nas nie będzie dzisiaj do późnych godzin nocnych spał. Chciałem zaprosić pana Trzaskowskiego, żebyśmy podali sobie rękę i żeby ten uścisk dłoni zakończył tę kampanię”, mówił podczas niedzielnego przemówienia Andrzej Duda.

„W ostatnich dniach mówiłem, że chciałbym, żeby powstała koalicja dla polskich spraw, koalicja dla polskich wartości. Zachęcam do tej koalicji cały czas. Będę czynił wszystko, żeby ona rzeczywiście powstała, aby politycy dzisiaj reprezentujący różne opcje polityczne i ludzie, którzy ich wspierają, dla których ważne są takie wartości jak rodzina, nasza polska wspólnota, nasza kultura, tradycja, historia, bohaterstwo i duma, byli razem w tych najważniejszych sprawach, żebyśmy się nawzajem wspierali, żebyśmy pokazywali pod tym względem, że jesteśmy jednością", mówił Andrzej Duda.

Na odpowiedź Rafała Trzaskowskiego nie trzeba było długo czekać. Kandydat na prezydenta odpowiedział na zaproszenie za pośrednictwem Twittera. Zaznaczył jedną rzecz.  

„Nasze wspólne spotkanie to dobry pomysł, Panie prezydencie @AndrzejDuda. Dziękuję. Najodpowiedniejszym momentem wydaje się czas zaraz po ogłoszeniu wyników wyborów przez PKW”, odpowiedział Rafał Trzaskowski. 

„Z tego, co wiem, Rafał Trzaskowski na pewno dzisiejszy wieczór spędzi z rodziną; myślę jednak, że do spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą prędzej czy później dojdzie”, dodał szef sztabu kandydata Koalicji Obywatelskiej, Cezary Tomczyk. 

Andrzej Duda w rozmowie z dziennikarzami przyznał, że miał nadzieję, że uda im się spotkać jeszcze w niedzielny wieczór.  

,,Widocznie te emocje są jeszcze zbyt silne w nim. Wiem, że tak może być. Widocznie musi trochę opaść ta atmosfera wyborcza. Ja podtrzymuję swoje zaproszenie i stoję tu z wyciągniętą dłonią, bo chcę mu tę rękę podać i chcę, żeby wszyscy rodacy mogli to zobaczyć. Uważam, że jest to potrzebne nam wszystkim, Polakom - ten gest podanej nawzajem dłoni", cytuje słowa prezydenta Andrzeja Dudy RMF24. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.