Andrzej Chyra, Viva! 14/2019
Fot. Bart Pogoda/Warsaw Creatives
POŻEGNANIE

Andrzej Chyra pożegnał ojca. Aktor opublikował wzruszające nagranie z pogrzebu

Adolf Chyra zmarł w wieku 80 lat

Ksenia Krasko 16 marca 2021 08:54
Andrzej Chyra, Viva! 14/2019
Fot. Bart Pogoda/Warsaw Creatives

Andrzej Chyra stroni od ujawniania szczegółów życia prywatnego, dlatego rzadko udziela wywiadów, a na portalach społecznościowych publikuje głównie to, co związane jest ze światem filmu. Postanowił jednak nagiąć swoje zasady i podzielił się z fanami przykrą informacją o śmierci ojca. Wzruszające nagranie z pogrzebu pojawiło się na Instagramie aktora.

Andrzej Chyra pożegnał ojca. Opublikował nagranie z pogrzebu

Jak informuje glogow.naszemiasto.pl, Adolf Chyra zmarł dziewiątego marca. Zasłużony pracownik KGHM odszedł w wieku 80 lat. „W takcie całej kariery zawodowej w KGHM Polska Miedź zajmował szereg stanowisk pełniąc przy tym wiele funkcji”, czytamy na portalu.

„Urodzony lider, człowiek konkretny, aktywny, niezwykle odpowiedzialny. W artykułach na temat Chyry-aktora wiele z tych epitetów powraca”, pisał kilka lat temu dziennikarz filmowy Artur Zaborski, o czym przypomina Wirtualna Polska. „Symboliczne spotkanie pomiędzy nimi miało miejsce w kinie w 2006 roku, kiedy Andrzej zagrał Wałęsę w nowelowym „Strajku” Schlöndorffa. Adolf, mimo partyjnej przeszłości, miał silne związki z „Solidarnością”. Nic dziwnego, że dziś jest dumny z syna, chociaż początkowo nie akceptował wybranego przezeń zawodu”.

Na Instagramie Andrzeja Chyry pojawiło się wzruszające nagranie, opisane po prostu „pogrzeb taty”. Jak wynika z wideo, pana Adolfa pożegnano z honorami, w obecności delegacji zakładów Polskiej Miedzi i orkiestry górniczej. Pogrzeb Adolfa Chyry odbył się na Cmentarzu Komunalnym w Polkowicach.

Składamy wyrazy współczucia. 

Źródło: WP

Andrzej Chyra, Viva! 14/2019
Fot. Bart Pogoda/Warsaw Creatives

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.