Alżbeta Lenska
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Alżbeta Lenska trafiła do szpitala. Aktorka przeszła operację za granicą

W znalezieniu najlepszych lekarzy pomogła jej inna gwiazda

Rafał Kowalski 7 stycznia 2020 14:55
Alżbeta Lenska
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News

Prawie dwa lata temu, w maju 2018 roku, Alżbeta Lenska musiała niespodziewanie przejść operację mózgu. Aktorka zasłabła w teatrze na chwilę przed rozpoczęciem spektaklu i tylko szybka reakcja lekarzy uratowała jej życie. Nowy Rok 2020 żona Rafała Cieszyńskiego również powitała w szpitalnych murach. Tym razem powodem była kontuzja, której 38-latka doznała na jednym z włoskich stoków.

Alżbeta Lenska o operacji we Włoszech. Co się stało?

Aktorka spędzała ostatnie dni 2019 roku na stoku. W pewnym momencie podczas zjazdów na jednym z włoskich zboczy, w Alżbetę Lenską wjechała grupka dzieci. Członkowie szkółki narciarskiej sprawili, że artystka przewróciła się i odczuwała ogromny ból w ręce. „Witam Was w 2020 roku w nowym wydaniu - a konkretnie ulepszonym o tytan w ręce. Myślałam, że wykorzystałam już limit operacji, a jednak szpitale chyba za mną tęsknią. Ponoć wszystko poszło wzorowo, dlatego opuszczam z pięknym widokiem „kurort” w Bolzano pełna nadziei, że ręka wróci do użytku”, napisała 38-latka na Instagramie.

Na swoim Insta Stories żona Rafała Cieszyńskiego opowiedziała, jak dokładnie wyglądała sytuacja po wypadku. W znalezieniu najlepszych włoskich medyków pomogła jej inna aktorka. „Pytacie wszyscy czy zwichnęłam, czy złamałam rękę. Więc jeśli chcecie wiedzieć to roztrzaskał mi się nadgarstek. Dzięki kochanej Uli Dębskiej zostałam szybko przetransportowana do miejsca, gdzie mi go nastawili. Niestety to nie wystarczyło. Przewieziono mnie więc do innego szpitala, gdzie przeszłam operację. Włożono mi tytan – jak to mówią moje przyjaciółki jestem teraz Iron Manem”, mówiła Alżbeta Lenska w sieci. „Cieszę się, że tylko to się stało. Ręka to nic takiego”, zdążyła dodać i poinformowała, że jest już na lotnisku – na chwilę przed odlotem do Polski.

Aktorka przygotowuje się do wystąpienia w kolejnej sztuce teatralnej. Mamy więc nadzieję, że na czas uda się jej odzyskać siły. Życzymy wszystkiego, co najlepsze. 

Alżbieta Lenska i Rafał Cieszyński
Fot. Instagram @betalenska

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.