Alżbeta Lenska, Rafał Cieszyński
Fot. Instagram/@betalenska
O NICH JEST GŁOŚNO

Alżbeta Lenska i Rafał Cieszyński chcieli adoptować dziecko! 

Co stanęło im na drodze?

Olga Figaszewska 13 grudnia 2018 12:48
Alżbeta Lenska, Rafał Cieszyński
Fot. Instagram/@betalenska

Alżbeta Lenska  od wielu lat stara się działać i angażować w akcje charytatywne. Wraz z mężem wspierają także Dom Aniołów Stróżów ze Śląska, do którego trafiają dzieci z patologicznych rodzin. Czy sama nigdy nie myślała adopcji? Odpowiedź aktorki zaskakuje!

Alżebeta Lenska o adopcji

Alżbeta Lenska i Rafał Cieszyński są szczęśliwym małżeństwem i wspólnie wychowują dwójkę dzieci: 7-letnią córeczkę Zosię i pięcioletniego synka Antoniego. Mimo licznych zobowiązań zawodowych, para nie zapomina również o innych. Aktorka pojawiła się niedawno na świątecznej akcji Fundacji One Day. To tam, przy okazji wywiadu dla Party.pl  Alżbeta Lenska zdradziła, że wraz z mężem, Rafalem Cieszyńskim zastanawiali się nad adopcją dziecka.

„Od kilkunastu lat wspieram Dom Aniołów Stróżów. Jak byliśmy tam z Rafałem 12 lat temu, była dziewięcioletnia dziewczynka, teraz jest już nastolatką dorosłą. Zawsze jak ją widzę co roku, w święta biegnie do mnie jak do mamy. Nie chce płakać, ale traktuję ją jak córkę”, wyznała.

Niestety na drodze stanęła im sytuacja prawna dziecka. „Czasami dzieci nie mogą być adoptowane, z różnych sytuacji”, dodała. Gwiazda tłumaczy, że w Domu Aniołów Stróżów przebywają dzieci z patologicznych domów, które w teorii mają opiekunów, więc nie mogą pójść do innej rodzin. „Rodzice się nimi nie zajmują, albo są alkoholikami, albo mają inne sytuacje. Te dzieciaki potrzebują wsparcia. My dajemy im to wsparcie fizycznie, kolędując, spotykając się w święta. No i tyle ile możemy, uśmiechu i pozytywności”, dodała w rozmowie z Anną Robak 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Muszę wam przyznać, że przestawienie się na szkolny rytm nie zawsze jest tym o czym marzyłam. Powiedzmy sobie szczerze – każdy z nas czasem jest niewyspany😉Jednak mam radość z tego, że po swoich przejściach jestem jednak na posterunku😍Daje mi to dużo szczęścia i dumy z uczennicy i przedszkolaka💞Fakt, że poświecony im czas i jak mówią moje przyjaciółki „ty non stop z nimi gadasz i tłumaczysz😱” dało najlepsze efekty❤️Mądre i bystre „aniołki” mobilizują mnie do dalszej przygody mamusinej❤️Choć przyznam, że czasem walczę z budzikiem😜Miłego poranku czwartkowego i wytrwałości Wam życzę😘 #morning #szkolny #budzik #love #kids #mommy #life

Post udostępniony przez Alżbeta Lenska (@betalenska)

 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.