Mia Farrow, Woody Allen, 1986
Fot. Ron Galella, Ltd./Ron Galella Collection via Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Allen kontra Farrow: „Gdybyś ją usłyszał, chciałbyś umrzeć. Jak możesz żyć z tym, co zrobiłeś” 

Ta rozmowa wstrząsnęła widzami serialu

Olga Figaszewska 11 marca 2021 15:06
Mia Farrow, Woody Allen, 1986
Fot. Ron Galella, Ltd./Ron Galella Collection via Getty Images

Serial HBO „Allen kontra Farrow” wywołuje wiele emocji. W ostatnim odcinku przestawiono rozmowę, która wiele lat temu odbyła się między Mią Farrow i Woodym Allenem. Była żona próbowała wytłumaczyć reżyserowi, jak niszczy dzieciństwo i życie Dylan. To był dla niej koszmar. Dziś jest już dorosła i oskarża Allena o molestowanie. Dokumentalny serial ujawnia kolejne szokujące informacje.

Serial Allen kontra Farrow ujawnia przerażające fakty

Adoptowana córka Farrow i Allena miała zaledwie siedem lat. Dorosła dziś kobieta twierdzi, że reżyser ją molestował. Po swojej stronie ma matkę, Mię Farrow, która oskarżyła w 1992 roku partnera o wykorzystywanie córki. Z kolei Woody od lat zaprzecza tym informacjom. Zaznaczał, że Mia mści się na nim za związek z jej z drugą adoptowaną córką Soon-Yi Previn.

W poprzednich odcinkach dokumentu HBO widzowie mogli usłyszeć m.in. wypowiedź byłej partnerki reżysera, a także samej Dylan. Teraz przedstawiono rozmowę między Allenem i Farrow, do której doszło prawdopodobnie na początku lat 90. Jej fragmenty wstrząsnęły widzami. Wtedy Mia oskarżała partnera o wykorzystywanie Dylan. Nawiązała w swojej wypowiedzi do relacji Allena ze starszą, adoptowaną córką, która obecnie jest jego żoną.

„To, co zrobiłeś Soon-Yi, co zrobiłeś Dylan...Dylan jest dzieckiem. Jak mogłeś jej to zrobić?”, mówiła wstrząśnięta. Woody Allen próbował zaprzeczać: „Przecież wiesz, że tego nie zrobiłem… ”. Wtedy była żona odpowiedziała jedynie: „Nie, nie wiem, Woody. Zawsze martwiłam się o ciebie i Dylan”.

Woody Allen i Mia Farrow

GettyImages-515578070, Mia Farrow, Woody Allen
Fot. Getty Images

Potem wyznała, że pojechała z dziewczynką do lekarza. „Ona nie czuje się dobrze, Woody. Chodzi po domu, trzymając się za waginę. Śpi ze mną. Boi się ciebie i że ją skrzywdzisz”, zaznaczyła. Przywołała wówczas słowa, jakie miała wypowiedzieć do niej mała Dylan.

„Powiedziała: „Mamo, nie pomogłaś mi. Tatuś nie powinien był tego robić. Nie powinien był mnie tak krzywdzić". Gdybyś ją usłyszał, zapłakałbyś od środka i chciałbyś po prostu umrzeć, bo... Nie wiem, jak możesz żyć z tym, co zrobiłeś”, mówiła Mia Farrow.

Woody Allen i Soon-Yi wydali oświadczenie zaraz po premierze serialu. „Ci dokumentaliści nie interesowali się prawdą”, mówił. Serial przedstawia wydarzenia widziane z punktu Mii Farrow i Dylan.  „Zamiast szukania jej, spędzili lata potajemnie kolaborując z rodziną Farrow i wykonali nieudolną pracę pełną przekłamań. Woody i Soon-yi zostali poinformowani o tym mniej niż dwa miesiące temu i dostali tylko kilka dni na to, by odpowiedzieć na oskarżenia. Oczywiście, odmówili", przekazał przedstawiciel Allena. 

Woody Allen z adoptowaną córką, Dylan, 1989 rok

Woody Allen z adoptowaną córką, Dylan, 1989 rok
Fot. y Ron Galella/Ron Galella Collection via Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.