Aleksander Kwaśniewski, Jolanta Kwaśniewska, była para prezydencka zarażona koronawirusem
Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Aleksander Kwaśniewski ciężko przechodzi COVID-19: „Skutki choroby będziemy odczuwać jeszcze długo

Jak czuje się były prezydent?

Gabriela Czernecka 19 lutego 2021 20:22
Aleksander Kwaśniewski, Jolanta Kwaśniewska, była para prezydencka zarażona koronawirusem
Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Aleksander Kwaśniewski wraz z żoną, Jolantą Kwaśniewską zmagają się z koronawirusem. Były prezydent w rozmowie z jednym z tabloidów wyjawił, jak się czuje. 

Aleksander Kwaśniewski zmaga się z koronawirusem

Na początku lutego dyrektorka biura Aleksandra Kwaśniewskiego przekazała do mediów informację, że Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy mają koronawirusa. „Z przykrością potwierdzam, że pan prezydent otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Ma podwyższoną temperaturą i męczący kaszel. Obecnie przebywa w izolacji i jest pod opieką lekarzy. Mamy nadzieję, że z każdym dniem będzie czuł się coraz lepiej”, przekazała w komunikacie Aleksandra Łaszewska, szefowa biura byłego prezydenta.

Była para prezydencka stosowała się do obostrzeń i reżimu sanitarnego. Jak wyznał wówczas w rozmowie z Tygodnikiem Polsat News Aleksander Kwaśniewski: „Może dwa- trzy razy udało się nam zorganizować osobiste spotkanie w niewielkich gronach. Reszta odbywa się przez Internet. Odpadła działalność wykładowa i konferencyjna. Cały ubiegły rok był postawiony na głowie”. 

Dziś w rozmowie z Super Expressem Aleksander Kwaśniewski  przyznał, że choroba wciąż go nie opuszcza: „Poprawia się, ale to długo idzie. Ciężko jest, bo to długotrwałe choróbsko”, mówi wprost.

Były prezydent przyznaje, że wraz z żoną zmagają się z męczącym kaszlem, ale bardziej obawia się tego, że koronawirus może pozostawić w ich organizmie długotrwałe zmiany: „Jesteśmy świadomi, że skutki tej choroby będziemy odczuwać jeszcze bardzo długo. Ale myślimy, że najgorsze już za nami”, przyznaje. 

Pozostaje nam życzyć byłemu prezydentowi i jego żonie dużo zdrowia!  

Jolanta Kwaśniewska, Aleksander Kwaśniewski podczas drugiej tury wyborów prezydenckich, 2020rok
Fot. Piotr Molecki/East News

Aleksander Kwaśniewski z żoną
Fot. Andrzej Hulimka / Forum

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.