Alain Delon
Fot. East News
O NIM JEST GŁOŚNO

Alain Delon miał lekki wylew i udar mózgu!

W jakim jest stanie?

Olga Figaszewska 9 sierpnia 2019 16:51
Alain Delon
Fot. East News

Alain Delon ma poważne problemy zdrowotne. Francuski aktor niedawno przeszedł wylew i miał udar mózgu. W jakim jest stanie?

Stan zdrowia Alaina Delona

O trudnej sytuacji Alaina Delona poinformował jego syn. „Mój ojciec miał udar mózgu i lekki wylew krwi do mózgu. Był operowany w Pitie-Salpetriere, gdzie przez trzy tygodnie przebywał na oddziale intensywnej terapii”, czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Anthony Delon wyznał, że aktor spokojnie odpoczywa teraz w jednej ze szwajcarskich klinik. „Jako że według lekarzy przebieg jego funkcji życiowych jest doskonały, a stan - stabilny, wrócił do Szwajcarii i spokojnie odpoczywa w klinice”, dodał.

Nic nie zagraża jego życiu. Ponieważ wylew był lekki aktor jest w dobrym stanie. W Szwajcarii artysta może liczyć na wsparcie i opiekę córki, Anouchki.

Media donoszą, że jeszcze w czerwcu Alain Delon skarżył się na powracające bóle głowy i zawroty, które miały mieć związek z arytmią serca. Wówczas 83-latek trafił do amerykańskiego szpitala pod Paryżem.

Kim jest Alain Delon?

Alain Delon  to światowej sławy aktor, producent, scenarzysta i reżyser filmowy. Jest ikoną francuskiego kina i symbolem męskiego seksapilu. Swoim wizerunkiem wypracował sobie własną markę produkującą meble, odzież, perfumy oraz papierosy. Zagrał w ponad stu produkcjach. Współpracował m.in. z Brigitte Bardot, Annie Girardot czy Catherine Deneuve. Ogromną popularność przyniosły mu filmy: Rocco i jego bracia, Lampart, a także Basen.

Alain Delon
Fot. Everett Collection/EAST NEWS

Alain Delon

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…