Julie Walter, 17.10.2013
Fot. Retna/Photoshot/REPORTER
O NIEJ SIĘ MÓWI

Gwiazda filmu Mamma Mia!, Julie Walters wyjawia, że wygrała walkę z nowotworem

Aktorka ma za sobą ciężki rok...

Gabriela Czernecka 20 lutego 2020 21:24
Julie Walter, 17.10.2013
Fot. Retna/Photoshot/REPORTER

Poruszające wyznanie Julie Walters. Aktorka znana z roli filmie Mamma Mia! czy Billie Elliot wyznała, że ma za sobą walkę z nowotworem. W programie BBC przyznała, że ponad rok temu w jelicie wykryto u niej dwa guzy. Julie Walters przyznaje, że diagnoza kompletnie ją zaskoczyła. Do lekarza poszła, bo skłoniła ją do tego... niestrawność. Jak dziś wygląda jej życie? Zdradza w najnowszym wywiadzie.

Julie Walters wygrała walkę z rakiem

„Szok. Przede wszystkim szok. Później pomyślałam okej musisz się trzymać tego, co pozytywne, w końcu chirurg powiedział: możemy to naprawić”, wspomina Julie Walters chwilę, w której dowiedziała się, że ma raka. W programie BBC przyznała, że ponad rok temu w jelicie wykryto u niej dwa guzy. Wszystko zaczęło się od złego samopoczucia. Na początku aktorka zmagała się z bólem brzucha, ale gdy pojawiła się niestrawność, wymioty, zgaga i bóle brzucha, Julie została skierowana na tomografię komputerową żołądka.

O wynikach badań dowiedziała się, pracując nad kolejną produkcją. U boku Dixie Egerickx i Colina Firta Julie Walters zagra w filmie The Secret Garden. Aktorka, usłyszała diagnozę, będąc na planie i jak sama mówi przeżyła szok. Później próbowała skoncentrować się na pozytywach, czyli na możliwości leczenia. Wspomina jednak moment, w którym powiedziała o chorobie mężowi, Grantowi Roffeyowi: „Nigdy nie zapomnę jego twarzy – łzy napłynęły mu do oczu”, wyznaje.

Okazało się, że aktorka miała raka w trzecim stopniu zaawansowania. Bała się, że nie przeżyje operacji. Wycięto jej 30 cm jelita grubego. Julie Walters przyznała, że choroba wpłynęła na jej karierę. Aktorka m.in. była zmuszona opuścić premierę drugiej części musicalu Mamma Mia!. Publiczne przyznanie się do walki z nowotworem nie było dla niej łatwe. Fani dziękują jej za to, że nie bała się otwarcie opowiedzieć o tym, że zmagała się z rakiem. Jak sama mówi w rozmowie z BBC, na ten moment jest zdrowa i cieszy się każdą chwilą.  

Julie Walter, 17.10.2013
Fot. Retna/Photoshot/REPORTER

TAGI #nowotwór

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.