Agustin Egurrola
Fot. Materiały prasowe
O TYM SIĘ MÓWI

Agustin Egurrola stworzył nowy wymiar teatru tańca! Od kiedy można będzie obejrzeć jego pierwszy spektakl?

Sabina Zięba 3 listopada 2017 14:30
Agustin Egurrola
Fot. Materiały prasowe

Jeden z najpopularniejszych polskich tancerzy i choreografów, Agustin Egurrola, podjął się nowego wyzwania! Juror programu Mam Talent postanowił stworzyć swój pierwszy spektakl. Czym jest Boxality i skąd pomysł na takie przedsięwzięcie?

Polecamy też:  Był ministrantem u księdza Popiełuszki i miał zostać księdzem. Dlaczego nie został? Sekrety Agustina Egurroli

Debiutancki spektakl Agustina  Egurroli

Boxality jest pierwszym w Polsce performancem w stylu off brodwayowskich wydarzeń ze scen Nowego Jorku. To taneczna opowieść o życiu bez ograniczeń oraz o poszukiwaniu wolności i swojej drogi wykraczającej poza wszystkie granice. Główną bohaterką spektaklu jest młoda dziewczyna, która postanawia uwolnić się od wszystkiego, co ją ogranicza. Porzuca to, co znane, czyli swój zamknięty i ograniczony świat, „pudełko”, w którym rozgrywa się sceneria jej życia i wyrusza w drogę by szukać wolności i szczęścia. Doświadcza odtrącenia, samotności i bólu, a czasem nawet agresji. Otaczający ją ludzie są dla niej bezlitośni i zobojętniali, ponieważ jako jedyna próbuje być inna. Przez to staje się dla nich obcą osobą, która wykracza poza ich system funkcjonowania. Gdy już jest bliska rozwiązania problemów, wtedy pojawia się kolejne ,,zadanie”... Każda napotykana przez nią sytuacja budzi emocje i prowadzi bohaterkę w inną,  wcześniej jej nieznaną rzeczywistość.  

Polecamy też:  Agustin Egurrola w szalonym tańcu. Zobacz, co działo się na sesji dla VIVY!

Twórcą genialnej choreografii przedstawienia jest Agustin Egurrola, natomiast za muzykę odpowiada Andrzej Smolik, polski muzyk, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista oraz dziennikarz radiowy. Sam wyznał: „Podjąłem się tego zadania bo czułem, że będzie to okazja do wsłuchania się w siebie, swoje emocje, życie. Sam pomysł przyjrzenia się ograniczeniom wydał mi się bardzo bliski, bo przecież każdy z nas się z nimi spotyka na co dzień, choć może nie zdaje sobie z tego sprawy. (...) Zawsze tworzyłem muzykę do słuchania ale w tym przypadku choreografia do niej stworzona jest muzyką dla oczu”.

Polecamy też: Dziś zachwyca się nimi cały świat, kiedyś byśmy nawet na nich nie spojrzeli... Zobaczcie szokujące metamorfozy 10 światowych przystojniaków!

Skąd pomysł i tytuł spektaklu?

Agustin Egurrola od dłuższego czasu pragnął stworzyć spektakl: „Pomysł dojrzewał we mnie kilka lat, a impulsem do rozpoczęcia prób stali się dla mnie, tak naprawdę tancerze. Tancerze, których spotkałem pracując przy licznych produkcjach telewizyjnych. Ich siła, energia, emocje były dla mnie czymś absolutnie niezwykłym i inspirującym”. Pomysł na fabułę wziął się natomiast z codzienności! Choreograf opisuje: „Bezustannie biegniemy, za czymś gonimy, często bez celu, donikąd w przeświadczeniu, że tak trzeba, bo wszyscy biegną. Często aż brak tchu, ludzkich sił. (...) Całe życie żyjemy w pudełkach, boxach - dosłownie i w przenośni. Nasze mieszkania, kościoły, biurowce, centra handlowe to mniejsze lub większe pudełka. Niewielu z nas wyobraża sobie życie bez nich, już ich nie zauważamy, są dla nas jak powietrze - oczywiste i na co dzień niezbędne do życia. Jednak największym naszym pudełkiem jest nasz mózg, pełen lęków, ograniczeń, słabości. (...) Mówimy, że chcemy coś zmienić, być wolni, ale wolność i szczęście wymaga stanowczej decyzji, determinacji, wreszcie odwagi, a na to często jesteśmy za słabi. O tych naszych pudełkach, ograniczeniach, życiu i miłości chciałem Wam opowiedzieć w Boxality”. Premiera tej niezwykle mocnej historii już 21 listopada w Teatrze Palladium! Bilety do kupienia na www.boxality.com

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.