Agnieszka Radwańska
Fot. Iza Grzybowska/VOYK
ZE ŚWIATA SPORTU

Tylko cztery tenisistki należały do tego elitarnego grona. Teraz dołączyła do nich Agnieszka Radwańska

Olga Figaszewska 15 października 2016 12:00
Agnieszka Radwańska
Fot. Iza Grzybowska/VOYK

Amerykanie nazywają ją „Polska Ninja”, Włosi mówią o niej „Professore”, a jej team: „Szefowa”. Na korcie daje z siebie wszystko.  Agnieszka Radwańska to najlepiej zarabiająca polska tenisistka.

 

Agnieszka Radwańska,
Fot. Iza Grzybowska/VOYK

Agnieszka Radwańska, Viva! 2015

 

Ostatnia wygrana turnieju w Pekinie, pomogła uplasować się jej na piątym miejscu rankingu WTA, najlepiej zarabiających tenisistek w historii. Na korcie tenisowym zarobiła ponad 25 mln dolarów.

 

W czołówce najlepiej zarabiających rakiet świata, znajdują się: Serena Williams (81,75 mln.), Maria Szarapowa (36,48 mln.), Venus Williams (34,42 mln), a także Wiktoria Azarenka (28,24mln). Polka jednocześnie w najnowszym notowaniu światowego rankingu tenisistek WTA Tour znajduje się na trzeciej pozycji.

 

Rok temu wygrała prestiżowy turniej Masters WTA Finals w Singapurze, osiągając przy tym swój największy sukces w karierze. Dokonała czegoś, co nie udało się nawet Wojciechowi Fibakowi. Polka jest pierwszą zawodniczką od 10 lat, która wygrała turniej kończący sezon, nie zdobywając do tego czasu w triumfu w imprezie wielkoszlemowej.

 

Agnieszka Radwańska i Urszula Radwańska,
Fot. Iza Grzybowska/VOYK

Agnieszka Radwańska i Urszula Radwańska, Viva! styczeń 2010

 

Nie ma wątpliwości, że Agnieszka Radwańska jest jedną z najlepszych zawodniczek na świecie. Posiada ogromny talent, silną psychikę, dobre wyczucie piłki i szczęście.

 

Co Agnieszka Radwańska powiedziała w 2008 roku, zapytana o cele na przyszłość?

 

Nie myślę takimi kategoriami. Co mam powiedzieć? Że chcę być pierwsza w rankingu? Albo wygrać Wielkiego Szlema? Pewnie, że chcę. Tak jak każdy tenisista. Niczego nie zakładam. Nie wróżę sobie, po prostu gram do końca.

 

Polecamy: Agnieszka Radwańska opowiada w VIVIE! o szale zwycięstwa, smakach porażki, życiu zakonnicy, codziennych wyrzeczeniach i relacjach z rodziną. Plus wyjątkowe zdjęcia - tylko u nas!

 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.