Agnieszka Radwańska, Dawid Celt, Viva!, grudzień 2016
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
ZE ŚWATA SPORTU

Czy przyszedł czas na wielkie zmiany w życiu Agnieszki Radwańskiej? Znamy odpowiedź!

VIVA! 15 marca 2017 18:15
Agnieszka Radwańska, Dawid Celt, Viva!, grudzień 2016
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Agnieszka Radwańska planuje zmienić sparingpartnera. Jej narzeczony, Dawid Celt, rezygnuje” - ostatnio takie spekulacje pojawiły się w polskich i zagranicznych mediach. Czy rzeczywiście przyszedł czas na zmiany w życiu tenisistki? Skąd wzięły się te domysły? Znamy odpowiedź!

Kiepski sezon Agnieszki Radwańskiej

Agnieszka Radwańska nie najlepiej rozpoczęła sezon. Nie poszło jej w Australian Open, a w turnieju Indian Wells, w którym w 2016 r. dotarła do półfinału, odpadła już w trzeciej rundzie. „Co się stało z jedną z najlepszych rakiet świata?”, zastanawiają się dziennikarze najpoważniejszych sportowych magazynów w Stanach Zjednoczonych. I sugerują, że może Polka powinna iść w ślady swoich przyjaciółek i zmienić nieco plan treningowy, może ekipę, która się nią zajmuje, by złapać „nowy impuls” do gry. Gdy Angelique Kerber, przestała wygrywać zapisała się do Akademii Tenisowej Steffi Graf i Andre Agassiego i tam szlifowała warsztat, a Caroline Wozniacki zmieniła sparingpartnera. 

Agnieszka Radwańska jest zadowolona ze swojej ekipy

Wiemy, że Agnieszka jest ze swojej ekipy zadowolona. To dzięki współpracy z Tomaszem Wiktorowskim i Dawidem Celtem osiągnęła obecną pozycję w światowym tenisie - od lat znajduje się w TOP 10.

Choć ten drugi, Dawid Celt, w wywiadzie do VIVY! w grudniu ubiegłego roku mówił, że nie będzie miał do niej pretensji, jeśli Isia taką decyzję podejmie. 

„Ona sobie dobiera ludzi, którzy jej pasują. Zawsze jej powtarzam, że nie musi ze mną grać. Przecież w sporcie ludzie się zmieniają. To, że w życiu jesteśmy parą nie oznacza, że w pracy też musimy być”, powiedział Dawid Celt.

A co na to ona sama? „Przynajmniej na razie, nie wyobrażam sobie innego układu”, dodała.

Może więc wystarczyłoby, gdyby Agnieszka zrobiła sobie trochę dłuższą przerwę niż miesiąc wakacji pomiędzy sezonami? Jej koleżanki z kortu często decydują się na pół roku, albo i więcej, bez grania. A Isia nawet po operacji stopy nie pozwoliła sobie na przerwę. 

Jedno jest pewne, na pewno nasza najlepsza tenisistka nie szykuje się na emeryturę, choć w tym samym wywiadzie wyznała, że momentami ma już dosyć. Ale ma przy sobie Dawida, który ją motywuje: 

„Gdyby chciała zrezygnować, za wszelką cenę będę starał się przemówić jej do rozsądku. Uważam, że ma na to czas. Ma przecież jeszcze sporo zapału i energii, żeby wygrywać. Oby tylko zdrowie dopisywało. Sport nie jest dla miękkich ludzi, więc jak marudzi mówię, żeby się nie mazała tylko brała do roboty, bo samo się nie zrobi”

Jest więc szansa, że tak jak w poprzednich latach Agnieszka zakończy sezon ze spektakularnymi sukcesami na koncie, tak jak w 2015 roku, kiedy zaczęła tak sobie, a skończyła jako zwyciężczyni Turnieju Mistrzyń, czyli nieoficjalnych mistrzostw świata. 

Polecamy też: Jej tenisowa maestria się nie zmienia. A ona? Agnieszka Radwańska kończy 28 lat!​

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?