Weronika Bruździak-Gębura 13 października 2016 07:53
1/7
Agnieszka Maciąg
Copyright @
1/7

Są razem od 20 lat. Po drodze przeżyli kryzys, dzisiaj są zgodnym małżeństwem. Poznaj niezwykłą miłość Agnieszki Maciąg i Roberta Wolańskiego!

2/7
Agnieszka Maciąg, "Viva!" czerwiec 1998
Copyright @Robert Wolański
2/7

Poznali się 20 lat temu podczas sesji zdjęciowej. On robił zdjęcia, ona pozowała. Pięć lat temu wzięli ślub. Poznaj niezwykłą historię ich miłości.

 

Żartują, że ich spotkanie pośmiertnie zaaranżowała babcia fotografa. Urodziła się tego samego dnia co modelka, tylko 60 lat wcześniej. Zmarła chwilę przed sesją, na której się poznali. Zaiskrzyło.

 

Polecamy też: Agnieszka Maciąg przeżyła ciężki wypadek i depresję. Dziś żyje pełnią życia i właśnie wydaje autobiografię

 

Na zdjęciu: Agnieszka Maciąg i Robert Wolański w 1998 roku.

3/7
Agnieszka Maciąg, "Viva!" czerwiec 1998
Copyright @Robert Wolański
3/7

Miłość od pierwszego wejrzenia

 

W rozmowie z Krystyną Pytlakowską Agnieszka Maciąg powiedziała, że w 1996 roku była poturbowana i wcale nie chciała nikogo poznawać. W oczach Roberta zobaczyła radość i ciepło. On był tak onieśmielony, że cały czas wpatrywał się w czubki własnych butów. Tym bardziej że Agnieszka, jak to na sesji, wyglądała zjawiskowo: profesjonalny make up, fryzura, modne ubrania.

Na kolejne spotkanie przyszła saute. - Pewnie wzbudziłam w tobie litość? - zapytała w wywiadzie z 2011. Odpowiedział, że od razu miłość.

 

Polecamy też: Agnieszka Maciąg kocha Sudety, a Karpiel-Bułecka Tatry. Które jeszcze gwiazdy wyciągnęliśmy w góry?

 

Na zdjęciu: Agnieszka Maciąg i Robert Wolański w 1998 roku

4/7
Agnieszka Maciąg
Copyright @Piotr Porębski
4/7

Trudne początki

 

Agnieszka Maciąg początkowo nie chciała związku z fotografem. Była pewna, że ten spotykając w pracy same piękne kobiety nie będzie jej wierny. Znajomi dawali im trzy miesiące. On mieszkał w Paryżu, ona w Warszawie. I to nie sama, a z synem z poprzedniego związku - Michałem.

 

Już po czterech dniach byli pewni, że chcą być razem. Mimo trudności nie odpuścili i udało im się stworzyć trwały związek na wiele kolejnych lat.

 

 
Na zdjęciu: Agnieszka Maciąg z synem Michałem w 2005 roku.
 
 
 

5/7
Agnieszka Maciąg i Robert Wolański, "Viva!" 2011
Copyright @Piotr Porebsky/METALUNA
5/7

Kryzys

 

Jednak po 10 latach coś zaczęło się psuć. – Popełniłam szereg klasycznych błędów – wyznała modelka Krystynie Pytlakowskiej. – Po pierwsze uznałam, że w tym związku to Robert jest utalentowany, a ja jestem po to, by troszczyć się o niego. (…) Moje potrzeby i aspiracje odsunęłam na dalszy plan. Wmówiłam sobie, że Robert jest wrażliwy, delikatny i potrzebuje mojego wsparcia. Chociaż on wcale mnie o to nie prosił. Skoncentrowałam się na moim mężczyźnie i moim synu. A kiedy człowiek zapomina o sobie, dzieje się coraz gorzej. Z pozoru wszystko wygląda idealnie, a wewnątrz rozgrywa się dramat – mówiła.

Mimo że była znana i lubiana, nie akceptowała siebie ani nie doceniała swoich osiągnięć. Była wypalona i zaskoczona. Odeszła. Jego świat runął.

 

Polecamy też: Główna wada? Błędy, których nie wybacza? Kiedy kłamie? Agnieszka Maciąg w filmowym wywiadzie

 

Na zdjęciu: Agnieszka Maciąg i Robert Wolański w 2011 roku.

6/7
Agnieszka Maciąg, VIVA!
Copyright @Robert Wolański
6/7

Odnalazła siebie

 

Nie kontaktowali się przez rok. Przestała pisać i malować, co wcześniej uwielbiała. W końcu, by odnaleźć siebie, poszła do psychologa. Zakochała się w jodze i medytacji. Poczuła swoją siłę. Udało jej się odzyskać siebie.

 

A on na nią poczekał. Znowu zaczęli rozmawiać godzinami, chodzić na randki i na nowo się sobą zachwycili.

- Dopiero gdy przeszliśmy przez kryzys, zobaczyłem, że jesteś nie tylko piękna, ale i bardzo głęboka, mądra, nad wyraz wrażliwa – mówił Wolański w VIVIE!.

Modelka też zmieniła podejście: - Teraz nie mam roszczeń wobec partnera. Nie potrzebuję, żeby był plastrem na moje rany. Sama je musiałam wyleczyć - mówiła w VIVIE!.

 

Polecamy też: „Kupiłam sobie spodnie dwa rozmiary większe”. Agnieszka Maciąg o późnym macierzyństwie i płaskim brzuchu 46-latki

 

Na zdjęciu: Agnieszka Maciąg z córką Helenką w obiektywie Roberta Wolańskiego (2012 rok)

7/7
Agnieszka Maciąg z córką Helenką i mężem Robertem Wolańskim
Copyright @Robert Wolański
7/7

Dwa pierścionki

 

Modelka do dzisiaj nosi dwa pierścionki – jeden, który dostała przed kryzysem, i drugi, kiedy ponownie przyjęła oświadczyny partnera. 

 

Pobrali się w 2011 roku. Rok później na świat przyszła ich córka – Helenka. Razem z mamą dziewczynka zapozowała w obiektywie ojca. Tak powstała jedna z najpiękniejszych sesji dla VIVY!.

 

Polecamy też: Tak powstawała okładka najnowszej "Vivy!". Agnieszka Maciąg z córką w obiektywie męża

 

Na zdjęciu: Agnieszka Maciąg, Robert Wolański i ich córka - Helenka (2015 rok)

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.