Są razem od 25 lat. Po drodze przeżyli kryzys, dzisiaj są zgodnym małżeństwem

Weronika Bruździak-Gębura 23 czerwca 2021 16:25

Poznali się 25 lat temu podczas sesji zdjęciowej. On robił zdjęcia, ona pozowała. Pobrali się w 2011 roku. Żartują, że ich spotkanie pośmiertnie zaaranżowała babcia fotografa. Urodziła się tego samego dnia co modelka, tylko 60 lat wcześniej. Zmarła chwilę przed sesją, na której się poznali. Zaiskrzyło.

Przeczytaj także: Agnieszka Maciąg przeżyła ciężki wypadek i depresję. Dziś żyje pełnią życia i właśnie wydaje autobiografię

Miłość od pierwszego wejrzenia

W rozmowie z Krystyną Pytlakowską Agnieszka Maciąg powiedziała, że w 1996 roku była poturbowana i wcale nie chciała nikogo poznawać. W oczach Roberta zobaczyła radość i ciepło. On był tak onieśmielony, że cały czas wpatrywał się w czubki własnych butów. Tym bardziej że Agnieszka, jak to na sesji, wyglądała zjawiskowo: profesjonalny make up, fryzura, modne ubrania.

Na kolejne spotkanie przyszła saute. - Pewnie wzbudziłam w tobie litość? - zapytała w wywiadzie z 2011. Odpowiedział, że od razu miłość.

Trudne początki

Agnieszka Maciąg początkowo nie chciała związku z fotografem. Była pewna, że ten spotykając w pracy same piękne kobiety nie będzie jej wierny. Znajomi dawali im trzy miesiące. On mieszkał w Paryżu, ona w Warszawie. I to nie sama, a z synem z poprzedniego związku - Michałem.

Już po czterech dniach byli pewni, że chcą być razem. Mimo trudności nie odpuścili i udało im się stworzyć trwały związek na wiele kolejnych lat.

Kryzys

Jednak po 10 latach coś zaczęło się psuć. – Popełniłam szereg klasycznych błędów – wyznała modelka Krystynie Pytlakowskiej. – Po pierwsze uznałam, że w tym związku to Robert jest utalentowany, a ja jestem po to, by troszczyć się o niego. (…) Moje potrzeby i aspiracje odsunęłam na dalszy plan. Wmówiłam sobie, że Robert jest wrażliwy, delikatny i potrzebuje mojego wsparcia. Chociaż on wcale mnie o to nie prosił. Skoncentrowałam się na moim mężczyźnie i moim synu. A kiedy człowiek zapomina o sobie, dzieje się coraz gorzej. Z pozoru wszystko wygląda idealnie, a wewnątrz rozgrywa się dramat – mówiła.

Mimo że była znana i lubiana, nie akceptowała siebie ani nie doceniała swoich osiągnięć. Była wypalona i zaskoczona. Odeszła. Jego świat runął.

Zobacz też: Historia miłości pisarza Janusza L. Wiśniewskiego i polonistki Eweliny Wojdyło

Odnalazła siebie

Nie kontaktowali się przez rok. Przestała pisać i malować, co wcześniej uwielbiała. W końcu, by odnaleźć siebie, poszła do psychologa. Zakochała się w jodze i medytacji. Poczuła swoją siłę. Udało jej się odzyskać siebie. A on na nią poczekał. Znowu zaczęli rozmawiać godzinami, chodzić na randki i na nowo się sobą zachwycili.

- Dopiero gdy przeszliśmy przez kryzys, zobaczyłem, że jesteś nie tylko piękna, ale i bardzo głęboka, mądra, nad wyraz wrażliwa – mówił Wolański w VIVIE!.

Modelka też zmieniła podejście: - Teraz nie mam roszczeń wobec partnera. Nie potrzebuję, żeby był plastrem na moje rany. Sama je musiałam wyleczyć - mówiła w VIVIE!.

Dwa pierścionki

Modelka do dzisiaj nosi dwa pierścionki – jeden, który dostała przed kryzysem, i drugi, kiedy ponownie przyjęła oświadczyny partnera. Pobrali się w 2011 roku. Rok później na świat przyszła ich córka – Helenka. Razem z mamą dziewczynka zapozowała w obiektywie ojca. Tak powstała jedna z najpiękniejszych sesji dla VIVY!. 

1/7
Agnieszka Maciąg
Copyright @
1/7

Agnieszka Maciąg i Robert Wolański poznali się w 1996 roku. 

2/7
Agnieszka Maciąg, "Viva!" czerwiec 1998
Copyright @Robert Wolański
2/7

Agnieszka Maciąg i Robert Wolański w 1998 roku.

3/7
Agnieszka Maciąg, "Viva!" czerwiec 1998
Copyright @Robert Wolański
3/7

Agnieszka Maciąg i Robert Wolański w 1998 roku.

4/7
Agnieszka Maciąg
Copyright @Piotr Porębski
4/7

Agnieszka Maciąg z synem Michałem w 2005 roku.

5/7
Agnieszka Maciąg i Robert Wolański, "Viva!" 2011
Copyright @Piotr Porebsky/METALUNA
5/7

Agnieszka Maciąg i Robert Wolański w 2011 roku.

6/7
Agnieszka Maciąg, VIVA!
Copyright @Robert Wolański
6/7

Agnieszka Maciąg z córką Helenką w obiektywie Roberta Wolańskiego (2012 rok).

7/7
Agnieszka Maciąg z córką Helenką i mężem Robertem Wolańskim
Copyright @Robert Wolański
7/7

Agnieszka Maciąg, Robert Wolański i ich córka - Helenka (2015 rok).

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.