Agnieszka Kotulanka nie żyje NEW
Fot. East News
POŻEGNANIE

Z OSTATNIEJ CHWILI! Nie żyje Agnieszka Kotulanka

Aktorka zmarła w wieku 61 lat

Konrad Szczęsny 24 lutego 2018 10:28
Agnieszka Kotulanka nie żyje NEW
Fot. East News

Informację o śmierci aktorki Klanu podały dzieci Agnieszki Kotulanki, Michał i Kasia. Zamieścili oni nekrolog w Gazecie Wyborczej, w którym zawiadomili o odejściu ukochanej mamy. Jakie były przyczyny śmierci serialowej Krystyny Lubicz?

Przyczyny śmierci Agnieszki Kotulanki

Póki co nieznane są przyczyny śmierci Agnieszki Kotulanki, która w tym roku skończyłaby 62 lata. Wiadomo jedynie, że odeszła 20 lutego, prawdopodobnie w Warszawie.

Aktorka od kilku lat zmagała się z chorobą alkoholową

Widzowie poznali ją i pokochali za rolę Krystyny Lubicz, którą w serialu Klan grała od 1997 do 2014 roku. Niestety, z powodu nie stawiania się na planie zdjęciowym, produkcja była zmuszona usunąć ją z obsady. Od tamtej pory cała Polska śledziła zmagania gwiazdy z chorobą alkoholową. Wiadomo, że kilka razy podejmowała decyzję o terapii i odwyku. W ostatnim czasie wydawało się, że najgorsze ma za sobą i staje na nogi. 

Kariera i życie Agnieszki Kotulanki

Zanim zyskała uznanie i sympatię widzów za sprawą roli Krystyny Lubicz, ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie w 1980 roku. Przez kolejnych dziewięć lat występowała na scenie stołecznego Teatru Współczesnego. W 1989 podjęła decyzję o emigracji do Kanady, jednak po dwóch latach zdecydowała się wrócić do kraju. Miała dwójkę dzieci. Po rozwodzie z Jackiem Sas-Uhrynowskim była związana m.in. z Pawłem Wawrzeckim. Mówi się, że aktor był największą miłością Agnieszki Kotulanki. Jednak relacja zakończyła się w 2005 roku. Niektórzy twierdzą, że gwiazda załamała się po rozstaniu i zaczęła coraz częściej sięgać po alkohol.  

 

Nekrolog Agnieszki Kotulanki
Fot. nekrologi.wyborcza.pl

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?