Agnieszka Kotulanka nie żyje NEW
Fot. East News
POŻEGNANIE

Z OSTATNIEJ CHWILI! Nie żyje Agnieszka Kotulanka

Aktorka zmarła w wieku 61 lat

Konrad Szczęsny 24 lutego 2018 10:28
Agnieszka Kotulanka nie żyje NEW
Fot. East News

Informację o śmierci aktorki Klanu podały dzieci Agnieszki Kotulanki, Michał i Kasia. Zamieścili oni nekrolog w Gazecie Wyborczej, w którym zawiadomili o odejściu ukochanej mamy. Jakie były przyczyny śmierci serialowej Krystyny Lubicz?

Przyczyny śmierci Agnieszki Kotulanki

Póki co nieznane są przyczyny śmierci Agnieszki Kotulanki, która w tym roku skończyłaby 62 lata. Wiadomo jedynie, że odeszła 20 lutego, prawdopodobnie w Warszawie.

Aktorka od kilku lat zmagała się z chorobą alkoholową

Widzowie poznali ją i pokochali za rolę Krystyny Lubicz, którą w serialu Klan grała od 1997 do 2014 roku. Niestety, z powodu nie stawiania się na planie zdjęciowym, produkcja była zmuszona usunąć ją z obsady. Od tamtej pory cała Polska śledziła zmagania gwiazdy z chorobą alkoholową. Wiadomo, że kilka razy podejmowała decyzję o terapii i odwyku. W ostatnim czasie wydawało się, że najgorsze ma za sobą i staje na nogi. 

Kariera i życie Agnieszki Kotulanki

Zanim zyskała uznanie i sympatię widzów za sprawą roli Krystyny Lubicz, ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie w 1980 roku. Przez kolejnych dziewięć lat występowała na scenie stołecznego Teatru Współczesnego. W 1989 podjęła decyzję o emigracji do Kanady, jednak po dwóch latach zdecydowała się wrócić do kraju. Miała dwójkę dzieci. Po rozwodzie z Jackiem Sas-Uhrynowskim była związana m.in. z Pawłem Wawrzeckim. Mówi się, że aktor był największą miłością Agnieszki Kotulanki. Jednak relacja zakończyła się w 2005 roku. Niektórzy twierdzą, że gwiazda załamała się po rozstaniu i zaczęła coraz częściej sięgać po alkohol.  

 

Nekrolog Agnieszki Kotulanki
Fot. nekrologi.wyborcza.pl

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.