Agata Młynarska, Wojciech Młynarski, VIVA! 24/2007
Fot. Jacek Poremba
O TYM SIĘ MÓWI

Agata Młynarska: „Powiedział mi, że mnie kocha na łożu śmierci

Dlaczego Wojciech Młynarski zdobył się na szczere wyznanie tak późno?

Olga Figaszewska 17 października 2018 09:55
Agata Młynarska, Wojciech Młynarski, VIVA! 24/2007
Fot. Jacek Poremba

Wojciech Młynarski odszedł w marcu ubiegłego roku. Jego odejście było niewyobrażalną stratą dla polskiej kultury. Twórczość wybitnego artysty dla wielu pokoleń stała się odskocznią od codzienności. W najnowszym odcinku programu Eks-tra zmiana Agata Młynarska opowiedziała o ostatniej rozmowie z ojcem i o tym, jakie łączyły ich relacje. Dlaczego tak późno, Wojciech Młynarski zdecydował się wyznać swojej córce miłość?

Agata Młynarska o relacjach z ojcem, Wojciechem Młynarskim

Nie od dziś wiadomo, że Wojciecha Młynarskiego ze swoimi pociechami łączyła szorstka miłość i specyficzna więź. Był surowy i wymagający. W swojej książce Moja wizja, Agata Młynarska opowiedziała braku ojcowskiej miłości, co odbiło się na jej zdrowiu psychicznym. Wojciech Młynarski uczucia najlepiej przekazywał w piosenkach, ponieważ na co dzień trudno mu było rozmawiać o miłości. Zawsze był skupiony na pracy i na sobie... Z związku z napiętym harmonogramem zajęć i częste nieobecności, o jego uwagę trzeba było wręcz zabiegać. „Cały czas tęskniłam za tym, żeby być jego małą córeczką. Bo bardzo chciałam wreszcie usłyszeć, że mnie kocha”, czytamy. Dopiero po latach, by uporać się z towarzyszącymi jej emocjami, udała się na psychoterapię.

Agata Młynarska przyznała na łamach książki, że dopiero terapia pomogła jej zrozumieć, że jej największe pragnienie, czyli posiadanie ojca, który powtarza swojej córeczce, że ją kocha i patrzy na nią z uwielbieniem, może się nie spełnić. „Co wcale nie znaczy, że tata mnie nie kocha. Zrozumiałam, że słowa zaklęte w piosenkach właściwie mogły zrekompensować mi ogromny deficyt i tęsknotę”, wyznała dziennikarka.

Agata Młynarska w jednym odcinków programu Eks-tra zmiana, w którym prowadzi szczere rozmowy z kobietami, wróciła wspomnieniami do śmierci taty i zdradziła, dlaczego dopiero na łóżku śmierci zdobył się na tak szczere wyznanie. Od Wojciecha Młynarskiego usłyszała słowa: „kocham Cię” dopiero wtedy, kiedy leżał ciężko chory w szpitalu. Walczył o życie. Agata Młynarska zapytała go wprost, jego uczucia.

„Ojciec, że mnie kocha powiedział na łożu śmierci. Zapytałam: „Tato, czy ty mnie kochasz?”. Tata już ledwo mówił, odpowiedział: „Oczywiście, kocham Cię córeczko”, mówiła dziennikarka. Dlaczego nie zrobił tego wcześniej? Wojciech Młynarski wyznał córce, że nie był świadomy, że nigdy jej tego nie powtarzał... 

Agata Młynarska, Wojciech Młynarski, VIVA! grudzień 2007
Fot. Jacek Poremba


Wojciech Młynarski, VIVA! 2002
Fot. Robert Wolański

Agata Młynarska, Wojciech Młynarski, VIVA! grudzień 2007
Fot. Jacek Poremba

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.