Agata Młynarska, VIVA! 2015
Fot. Marlena Bielinska/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Agata Młynarska zostaje w szpitalu! Dziennikarka poruszająco o swoim stanie zdrowia

„Ból brzucha był nie do wytrzymania, do tego torsje”

Konrad Szczęsny 20 lipca 2018 08:24
Agata Młynarska, VIVA! 2015
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Informacja, którą w środę opublikowała za pośrednictwem mediów społecznościowych Agata Młynarska, zmroziła jej fanów. Gwiazda ujawniła wówczas, że z powodu nagłego ataku przewlekłej choroby jelit trafiła do szpitala i walczyła w nim o życie. Dziennikarka po raz pierwszy skomentowała swój stan zdrowia, opowiedziała o dramatycznych chwilach i ujawniła, jak długo będzie musiała przebywać w placówce. „Moja choroba jest jak życie na bombie zegarowej”, wyznała.

Agata Młynarska o swoim stanie zdrowia. Jak długo pozostanie w szpitalu?

„Obudziłam się rano i od razu wiedziałam, że nie wstanę z łóżka. Ból brzucha był nie do wytrzymania, do tego torsje. Po kilku godzinach znalazłam się w szpitalu”, zwierzyła się Agata Młynarska w rozmowie z Faktem. Sytuacja była tym bardziej dramatyczna, że atak nastąpił w trakcie wypoczynku dziennikarki i jej najbliższych nad polskim morzem.

Mimo że sytuacja wydaje się obecnie ustabilizowana, gwiazda przez kilka najbliższych dni pozostanie w szpitalu na obserwacji. „Dawno nie miałam tak silnego nawrotu choroby”, ujawniła poruszona.

Agata Młynarska ma jednak nadzieję, że już niebawem będzie mogła powracać do pełni sił w towarzystwie rodziny. „Po wyjściu ze szpitala wracam nad morze. A na początku sierpnia będę już w pracy w TVN”, deklaruje.

Na co choruje Agata Młynarska?

Dziennikarka od dawna zmaga się z chorobą Leś­niowskiego-Crohna, nazywaną także nieswoistym zapaleniem jelit,  której głównym objawem są silne stany zapalne jelit i całego przewodu pokarmowego.  Ataki faktycznie mają bardzo poważny przebieg i wiążą się z walką o życie. 

„Tak jest zawsze przy ciężkich nawrotach. To jest choroba, z którą jestem za pan brat. Tylko nigdy się nie zna dnia ani godziny. Jelita to wciąż wielka zagadka dla lekarzy...”, dodaje Agata Młynarska.

Choć lekarze nie do końca potrafią zdiagnozować jej przyczyny, podejrzewa się, że wpływ na tę chorobę – poza uwarunkowaniami genetycznymi – mogą mieć zła dieta, stres oraz niezdrowy tryb życia, w tym palenie papierosów oraz zaburzenia funkcjonowania układu odpornościowego  

 

DZIĘKUJĘ!!! Jestem wzruszona, uśmiecham się przez łzy i nie mogę uwierzyć w ocean życzliwości od WAS! Dziękuję za wszystkie dobre słowa na fb , instargramie, smsach, mailach, telefonach! Nawet nie macie pojęcia jak to jest dla mnie ważne, jak bardzo mi pomogliście❤️❤️❤️☘️☘️☘️🤝🤝🤝🤞🤞🤞💪💪💪🦋🦋🦋❤️❤️❤️#dziękuję #jestescienajlepsi #wdzięczność #radość #wiecejsilywdrodzedozdrowia #lesniowskicrohn #nieswoistezapaleniejelit #docholeryztąchorobą #mocpodziekowan #oneteam #lifeisbeautiful #wierzewludzi #wierzewdobro #przyjaciele #rodzina #wsparcie #miloscbezwarunkowa #agatamłynarska #grażynarydzewska @agata_mlynarska @grazka35

Post udostępniony przez Agata Młynarska (@agata_mlynarska)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.