Agata Młynarska, VIVA! 2015
Fot. Marlena Bielinska/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Agata Młynarska zostaje w szpitalu! Dziennikarka poruszająco o swoim stanie zdrowia

„Ból brzucha był nie do wytrzymania, do tego torsje”

Konrad Szczęsny 20 lipca 2018 08:24
Agata Młynarska, VIVA! 2015
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Informacja, którą w środę opublikowała za pośrednictwem mediów społecznościowych Agata Młynarska, zmroziła jej fanów. Gwiazda ujawniła wówczas, że z powodu nagłego ataku przewlekłej choroby jelit trafiła do szpitala i walczyła w nim o życie. Dziennikarka po raz pierwszy skomentowała swój stan zdrowia, opowiedziała o dramatycznych chwilach i ujawniła, jak długo będzie musiała przebywać w placówce. „Moja choroba jest jak życie na bombie zegarowej”, wyznała.

Agata Młynarska o swoim stanie zdrowia. Jak długo pozostanie w szpitalu?

„Obudziłam się rano i od razu wiedziałam, że nie wstanę z łóżka. Ból brzucha był nie do wytrzymania, do tego torsje. Po kilku godzinach znalazłam się w szpitalu”, zwierzyła się Agata Młynarska w rozmowie z Faktem. Sytuacja była tym bardziej dramatyczna, że atak nastąpił w trakcie wypoczynku dziennikarki i jej najbliższych nad polskim morzem.

Mimo że sytuacja wydaje się obecnie ustabilizowana, gwiazda przez kilka najbliższych dni pozostanie w szpitalu na obserwacji. „Dawno nie miałam tak silnego nawrotu choroby”, ujawniła poruszona.

Agata Młynarska ma jednak nadzieję, że już niebawem będzie mogła powracać do pełni sił w towarzystwie rodziny. „Po wyjściu ze szpitala wracam nad morze. A na początku sierpnia będę już w pracy w TVN”, deklaruje.

Na co choruje Agata Młynarska?

Dziennikarka od dawna zmaga się z chorobą Leś­niowskiego-Crohna, nazywaną także nieswoistym zapaleniem jelit,  której głównym objawem są silne stany zapalne jelit i całego przewodu pokarmowego.  Ataki faktycznie mają bardzo poważny przebieg i wiążą się z walką o życie. 

„Tak jest zawsze przy ciężkich nawrotach. To jest choroba, z którą jestem za pan brat. Tylko nigdy się nie zna dnia ani godziny. Jelita to wciąż wielka zagadka dla lekarzy...”, dodaje Agata Młynarska.

Choć lekarze nie do końca potrafią zdiagnozować jej przyczyny, podejrzewa się, że wpływ na tę chorobę – poza uwarunkowaniami genetycznymi – mogą mieć zła dieta, stres oraz niezdrowy tryb życia, w tym palenie papierosów oraz zaburzenia funkcjonowania układu odpornościowego  

 

DZIĘKUJĘ!!! Jestem wzruszona, uśmiecham się przez łzy i nie mogę uwierzyć w ocean życzliwości od WAS! Dziękuję za wszystkie dobre słowa na fb , instargramie, smsach, mailach, telefonach! Nawet nie macie pojęcia jak to jest dla mnie ważne, jak bardzo mi pomogliście❤️❤️❤️☘️☘️☘️🤝🤝🤝🤞🤞🤞💪💪💪🦋🦋🦋❤️❤️❤️#dziękuję #jestescienajlepsi #wdzięczność #radość #wiecejsilywdrodzedozdrowia #lesniowskicrohn #nieswoistezapaleniejelit #docholeryztąchorobą #mocpodziekowan #oneteam #lifeisbeautiful #wierzewludzi #wierzewdobro #przyjaciele #rodzina #wsparcie #miloscbezwarunkowa #agatamłynarska #grażynarydzewska @agata_mlynarska @grazka35

Post udostępniony przez Agata Młynarska (@agata_mlynarska)

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.